Fysiovansteenis stopt 3 k 7 Dé lampenwinkel van Zeeland MAXIMAAL TWEE ZEEUWSE SCHOLEN^ (^])Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice versluis willeboer Colonnes scholieren op weg naar school of huis. In Zeeland is het beeld even vertrouwd als de dijken en de polderwegen waar ze over fietsen. Maar mag het nog wel, nu de maximale groepsgrootte is teruggebracht tot twee? Goes Zeeuwse middelbare scho len zijn terughoudend met het geven van adviezen. Net als de Veiligheidsregio wij zen ze vooral op de eigen verant woordelijkheid. De leerlingen zelf lijken hun fietsgedrag vooralsnog niet te hebben aangepast. Donderdag halverwege de middag zijn op de wegen in en om Goes overal groepjes fietsers te zien. Kevin Wang (15) uit 's-Gravenpolder staat op het punt om te vertrek ken bij het Goese Lyceum. Hij rijdt meestal in een vast groepje van drie, maar is wel voorzichti ger geworden. ,,Gisteren stond de politie te controleren bij het tankstation. Ik weet niet waar op, maar we gingen voor de zeker heid maar verder uit elkaar fiet sen." Ook Jens van 't Westeinde (14) uit Heinkenszand heeft het idee dat de handhavers hem en andere jongeren scherper in de gaten houden. Vandaag is hij met de bus. ,,Maar als ik fiets, is het meestal in een groep van 16 man. Je komt elkaar tegen en sluit bij een ander groepje aan." Iris Goe- degebure (15) uit Oudelande fietst ondanks de coronamaatre gelen het liefst met anderen. ,,Het stuk tussen 's-Gravenpolder en thuis fiets ik alleen, want verder woont er niemand in Oude- lande." Rector Eric Boekhout van het Ostrea Lyceum heeft nog geen vragen gehad over de gevolgen voor het fietsen van en naar zijn school in Goes. ,,Ook vanuit ver keersveiligheid adviseren we om met niet meer dan twee personen naast elkaar te fietsen en daarach ter twee meter afstand te houden. Een beetje extra aandacht daar voor zou nu misschien geen kwaad kunnen." Voor de zekerheid gingen we maar verder uit elkaar fietsen ,,Hoe de leerlingen buiten het gebouw en schoolplein met de regels omgaan, daar gaan wij niet over. Dat is het privédomein", zegt Peter van der Gaag, rector van Pontes Pieter Zeemand in Zierikzee. Hij gaat er van uit dat ouders hun kinderen wijzen op de aangescherpte regelgeving maar ziet in dat het erg lastig valt uit te leggen. ,,Ze mogen namelijk wel met z'n dertigen in een klas lokaal zitten." Zowel bij Nehalennia in Mid delburg als het Vlissingse Schel- demond hebben ze nog niemand gehoord over het samen fietsen. ,,Ik kan me voorstellen dat ze er in de dorpen mee te maken hebben, maar onze school heeft met name een stadsfunctie. Kinderen ko men hier individueel of slechts in kleine groepjes naartoe" zegt Eu- gène Fagg namens het Schelde- mond. De drie Zeeuws-Vlaamse mid delbare scholen beraden zich nog op het al dan niet benaderen van de leerlingen om met maximaal twee leerlingen te reizen. ,,In het algemeen worden de corona-ad viezen van de VO Raad opge volgd. Die heeft daar (tot nu) geen uitspraak over gedaan", zegt woordvoerster Ellen de Winde van VO Zeeuws-Vlaanderen. ,,We hebben hier nog geen vra gen over gehad", zegt Johanna Marijs van het Calvijn College. „Daarnaast speelt dat we hier als school niet verantwoordelijk voor zijn." Ook de Veiligheidsregio Zeeland legt de verantwoording bij de kinderen en hun ouders. ,,Houd voldoende afstand. Neem de fiets in plaats van openbaar vervoer als dit kan", luidt het ad vies van woordvoerder Mirjam Jongejan. Boetes worden pas uit gedeeld als het noodzakelijk is. www.lichtenleuk.nl f 1 IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 ADVERTENTIE Mede door de Corona perikelen heb ik besloten om eerder dan gepland mijn praktijk fysiotherapie na 42 jaar te beëindigen per 23 december. Met veel plezier en inzet heb ik van 1979-2020 mijn vak en tevens hobby uitgeoefend. Ik wil u allen bedanken voor het getoonde vertrouwen in mijn handelen en begrijp dat het voor velen een omschakeling zal zijn om een nieuwe fysio te vinden. Met een gerust hart kan ik u allen mijn collega en studievriend Peter van Kempen aanbevelen; ook hij werkt nog volop hands on zoals u van mij gewend was. Peter zal het druk krijgen om zowel mijn ex-patiënten als zijn patiënten allemaal tevreden te kunnen stellen. Uiteraard kunt u ook terecht bij een van zijn kundige collega's in zijn praktijk aan de Dreesstraat te Paauwenburg zie info@fysiopaauwenburg.nl (0118 465474) ofwww.fysiotherapiepaauwenburg.nl Gezien de 1,5 meter economie waartoe we tot heden zijn veroordeeld, houd ik geen afscheidsreceptie en kan ik u allen niet persoonlijk bedanken en de hand schudden, graag uw begrip hiervoor. vriendelijke Groet, Rob van Steenis www.fysiovansteenis.nl (per jan 2021 uit de ether) Nu ook spouwmuurisolatie! vrijdag 6 november 2020 WA Mogen leerlingen nog in groepen op de fiets naar school? Joeri Wisse - Kevin Wang Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voorwaarden Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Jens van 't Westeinde, Iris Goedegebuure, Kevin Wang en Michon van der Bijl fietsen nog gewoon in groepjes naar school, maar zijn wel wat voorzichtiger geworden. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35