Colakruid? Maakt de juf een geintje of bestaat dat echt? Vlissingen moet meer doen voor ondernemers in de Scheldestraat «Ég 6 Geen hotels in Nollebos MIJN DORP, MIJN STAD Net als twee andere actiegroepen benadrukt Ons Nollebos, de roep naam onder welke de stichting zich presenteert, dat ze niet tegen reno vatie van de twee bestaande bedrij ven in het Nollebos is. Maar groot schalige uitbreiding is voor de le den van Ons Nollebos uit den boze. Medestanders worden opgeroe pen een inspraakreactie annex zienswijze in te dienen bij de ge meente Vlissingen. In de voor beeldbrief die via de website onsnollebos.nl te downloaden is, betoogt de ondertekenaar dat het Nollebos een rustgebied moet blij ven. Natuurvriendelijk uitvoeren van achterstallig onderhoud aan wegen en paden is noodzakelijk, waarbij rekening moet worden ge houden met de toegankelijkheid voor mindervaliden. Maar de bouw van huisjes of grootschalige accom modaties wordt afgewezen. De zienswijze werd woensdag avond, net voor het ingaan van strengere coronaregels, nog gepre senteerd aan een select gezelschap in wijkgebouw De Burgerij. Naast omwonenden en andere Nollebos- liefhebbers waren vertegenwoordi gers van vier oppositiepartijen (VVD, SGP, POV en CDA) en twee coalitiepartijen (LPV en 50Plus) present. Het gaf voorzitter Frans de Reeper de kans om nogmaals voor het voetlicht te brengen dat de re novatieplannen van de Kanovijver en de sauna volgens Ons Nollebos veel grootschaliger zijn dan voor het aanpassen aan de eisen des tijds nodig is. Raad van State ,,Neem het hotel dat op de plaats van de huidige sauna moet komen. Dat is een stuk groter dan Strand- hotel Westduin, een enorm ge bouw. Er zou een investering van 27 miljoen euro voor nodig zijn, dan heb je het dus gewoon over groot schalige uitbreidingen", legt De Reeper een dag na de bijeenkomst uit. Ons Nollebos verwacht dat honderden mensen een zienswijze tegen het streefbeeld zullen in brengen. Het bestuur komt vlak voor het einde van de inspraakperi ode met een uitgebreide, doortim merde reactie. De Reeper bevestigt dat zijn stichting op dezelfde lijn zit als de actiegroepen Red Nollebos- Westduinpark en VanWoelderen- Park. Als de gemeenteraad met het streefbeeld instemt, rest Ons Nol- lebos niets anders dan een gang naar de rechter. ,,Ook wij willen voorkomen dat de natuur en de rust in het Nollebos en Westduinpark verloren gaan door bebouwing en wegen. Al moeten we tot de Raad van State gaan." Tijdens het planten van een voed- selbosje op hun schoolplein ont dekken ze ook dat er bloemen zijn die je kunt eten. En dat is nou pre cies de bedoeling van dat bosje en het lesprogramma dat erbij hoort. ,,We hebben verderop in de wijk al een schooltuin voor groep 7 en 8, maar we willen ook dat de jongere kinderen meer leren over de na tuur. En dan vooral door dingen te doen", zegt directeur Lyanne Te- lussa van De Stroming. De Stro ming is de vierde van acht scholen in Zeeland die een voedselbos krij gen. Daarvoor is op het schoolplein dertig vierkante meter aan stoep tegels weggehaald. In Grijpskerke, Zien hoe planten, bomen, fruit en kruiden groeien en er ook van proeven, dat is het idee Rilland en Vlissingen zijn ook al voedselbosjes bij scholen. Tegelijk met De Stroming is gisteren een bosje geplant in Goes. Tholen, Zie- rikzee en - als laatste op 17 novem ber - Terneuzen volgen nog. Maar wat is een voedselbos ei genlijk? Dat legt Janneke Donkers van de organisatie voor natuur- educatie IVN uit. ,,Het woord be staat uit voedsel en uit bos. We hebben besproken waar voedsel vandaan komt en wat er in een bos groeit. Daarna zijn we het bosje gaan aanplanten", vertelt ze. Ze heeft beloofd dat ze in het voorjaar terugkomt naar De Stroming. ,,Dan kunnen we samen dingen oogsten, zoals daslook. En er sa men kruidenboter van maken." Dagelijks kunnen zien hoe plan ten, bomen, fruit en kruiden groeien en er ook van proeven, dat is het idee, zegt Lyanne Telussa. ,,Kinderen kunnen zo mee leven met het ritme van de natuur." Claudia Sondervan Vlissingen De straat wordt volgend jaar op nieuw ingericht, maar de onder nemers zullen niet meedelen in de nieuwe Bedrijfs Investerings Zone (BIZ) die wordt afgesproken voor de komende vier jaar. Dat is een fonds waarvoor ondernemers binnen de zone extra belasting be- talen. Uit dat fonds worden zaken betaald waar alle ondernemers profijt van hebben. De nieuwe zone loopt van het Nollehoofd tot en met het Stationsgebied, maar de Scheldestraat is daar buiten ge laten. De gemeente en de VOC verwachten dat er weinig animo is voor een extra belasting in corona- tijd. Bovendien merkt de ge meente bij ondernemers van al lochtone afkomst taalproblemen en een gebrek aan vertrouwen in overheden zodat het voordeel van de gezamenlijke investeringen las tig uit te leggen is. Voor de BIZ opgelegd wordt, moet een meerderheid van de on dernemers vóór stemmen. De mo gelijk geringe bereidheid bij de Scheldestraat-ondernemers kan de BIZ tegenhouden, zei wethou der Sem Stroosnijder. De stem ming is al in januari, zodat de BIZ mee kan met de gemeentelijke be lastingaanslagen. Veel commissieleden bleken boodschappen te doen in de Schel- destraat. Voor Pim Kraan (POV) was de gemeente tien jaar te laat met het beter uitleggen van de voordelen. ,,In de Scheldestraat zijn meer winkels open dan in het centrum." Coen van Dalen (CU) en Cor Tromp (SGP) pleitten voor een soort proeflidmaatschap van een jaar, zodat ondernemers de voordelen van gezamenlijk op trekken ervaren. Kraan kondigde een voorstel aan om de Schelde- straat alsnog bij de BIZ te betrek ken. AAGTEKERKE vrijdag 6 november 2020 Actiegroep roept op tot verzet Geen hotels of andere grote ge bouwen en geen brede asfalt wegen in het Nollebos. En ook geen vlonders, omdat ook die de natuur verstoren. Het bestuur van de Stichting Behoud en Be heer Nollebos/Westduinpark vraagt Vlissingers en andere liefhebbers van het Nollebos en omgeving om bezwaar in te die nen tegen toekomstplannen voor het Nollebos. René Hoonhorst Vlissingen Wacht even, houdt de juf ze nou voor de gek? Bestaat dat echt: colakruid? Ja dus. En dat is niet de enige verrassing voor de kinderen van groep 6 van basis school De Stroming in Middel burg. Maurits Sep Middelburg - Lyanne Telussa De Scheldestraat hoort er bij, klonk het gisteren uit de mon den van raadscommissieleden in Vlissingen. Gemeente en de ondernemersvereniging VOC moeten beter hun best doen om de ondernemers in de Scheldestraat bij de rest van de binnenstad te betrekken. Galerie Bank, 13.00 17.00 uur: Expositie Zeeuwse kunste naars ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Ex posities Rein de Vries, Ludo van Well en nooit eerder ge publiceerde werken van Robbert Das DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Expositie bronzen beelden Ernest Joa chim DREISCHOR Slingerbos, gehele dag, Route door het kabouterbos; MIDDELBURG Drukkery, 15.00 uur: Zoom-gesprek met Carolijn Visser GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie over het jaar 1970 in Goes'; Boekhandel De Koperen Tuin, 09.00-17.30 uur: Week van het Zeeuwse boek; OOST-SOUBURG Sporthal De Belt, 18.15-19.30 uur: Bad minton voor kinderen van 8 t/m 16 jaar VLISSINGEN Spuistraat, 08.30 16.00 uur: Week markt; Vrijenhoven- zaal, 09.00-09.45 en 09.45-10.30 uur: Peutergym; WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.00-17.00 uur: Gymuur voor meiden van 6-8 jaar; 17.00-18.00 uur: Gymuur voor meiden van 8-10 jaar; 18.00 19.00 uur: Gymuur voor jongens van 6-11 jaar Check online of tele fonisch bij de organi satoren of de activi teit doorgaat en of u nog kunt deelnemen. Bob, Jarel en Ivey (vlnr) planten bomen op hun schoolplein. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34