'Seksvideo is open wond die heelt, maar altijd een litteken blijft' Dé podcast voor veertigers. MEDIA CULTUUR 25 Beluister de podcast op pzc.nl/DeVeertigers EERTIGERS Van Leer wilde zijn verhaal aan vankelijk nog niet delen met de buitenwereld, omdat hij er nog niet klaar voor is. Toch besloot hij een video op te nemen waarin hij openhartig vertelt over zijn hef tige week. De stylist maakt in het filmpje duidelijk niet op de seks video in te willen gaan. ,,Dat is vreselijk voor mij en vreselijk voor de mensen die het hebben gezien. Ik moet dit een plek gaan geven. Het is een open wond die heelt en een litteken blijft, voor altijd'', ver telt hij. Wel wil Van Leer ingaan op de dagen die volgden nadat de con fronterende beelden massaal wer den doorgestuurd op WhatsApp. Hij liet zich opnemen in een kli niek 'omdat dat de enige plek in de omgeving was waar op dat mo ment nog plek voor mij was'. ,,Ik had professionele hulp nodig.'' Na een korte opname ging het thuis afgelopen zondag mis. ,,Ik heb lang nagedacht of ik dit moet zeggen, maar ik wil de regie in eigen han den houden. Ik heb mezelf iets aangedaan. En omdat er zoveel goede mensen in mijn omgeving zijn, is er snel gehandeld. Door deze mensen ben ik er nog, en daar ben ik heel dankbaar voor.'' Van Leer is daarna in het zieken huis 'ongelooflijk goed geholpen'. De stylist vertelt dat de dienst doende arts hem zelfs onder een andere naam inschreef. ,,Daar ben ik ongelooflijk dankbaar voor.'' De stylist herstelt thuis. ,,Het gaat nu goed. Ik wil helen en er is kracht genoeg om straks weer lek ker te knallen, humor te maken en leuke dingen te doen.'' Ook roept hij op seksueel getinte video's niet door te sturen. ,,Ik heb een heel groot vangnet, maar veel mensen niet. Ik ga er alles aan doen om hier uit te komen. Gun me even rust. Dit is het verhaal en er is geen enkel ander olifantenverhaal. Wat je ook leest. Ik heb weer zin in de toekomst. Alle alle liefs, van mij. Ik wil afsluiten met de woor den: 'Dag schat'.'' Er is kracht genoeg om straks weer lekker te knallen en leuke dingen te doen Chantal Janzen zou dit jaar een van de presentatoren zijn van het Eurovi sie Songfestival in Rotterdam. Het evenement werd echter geschrapt. Er kwam een alternatieve show. De or ganisatie richt zich nu op 2021 met het Europese liedjesfestijn. De RTL- ster zal dan ook weer presenteren, samen met Jan Smit, Edsilia Rombley en Nikkie de Jager. Intern was ik een van de eersten die zei dat het Songfestival niet door kon gaan. Ik vond het ongepast. Echt no way dat wij een feestje gaan vie ren, terwijl er zoveel mensen in pro blemen zitten vanwege corona. Over het idee van een alternatieve show was ik in eerste instantie ook kri tisch. Ik ging pas overstag toen ze me uitlegden wat het voor de fans bete kent en voor de artiesten. Het is echt een instituut. Er wordt in deze coronaperiode meer tv gekeken dan in de afgelopen jaren. Mensen zijn toch ook op zoek naar vermaak. We moesten heel goed letten op onze tone of voice. Het moest niet te uitbundig zijn, maar ook niet te triest worden. Ik heb het gevoel dat we daar goed in zijn ge slaagd. Volgende week bespreken we met het team de scenario's voor het vol gend jaar. Ik vind: je kunt dan niet wéér met een alternatief komen. De wedstrijd moet hoe dan ook door gaan.'' (Ook leuk voor dertigers. En vijftigers in de ontkenningsfase!) In 10 afleveringen praten presentator Manuel Venderbos, radiomaker Sander de Heer, presentatrice Wytske Kenemans en programmamaker Jet Sol - binnenkort beter bekend als 'De Veertigers' - over grijze haren, littekens en hun houdbaarheidsdatum. Het leven begint bij 40, zeggen ze, maar wat begint er dan? Het begin van het einde? 'De Veertigers' zoeken het voor je uit! vrijdag 6 november 2020 Fred van Leer heeft gisteren in een video op zijn eigen sociale media zijn verhaal gedaan over de seksvideo van hem die is ver spreid. De Rotterdamse stylist belandde na de gebeurtenis in het ziekenhuis. Maxime Segers —Fred van Leer OH WAT EEN JAAR! SONGFESTIVAL! Chantal Janzen met Ruben Nicolai (links) en Carlo Boszhard in het decor van Oh wat een jaar! FOTO WILLIAM RUTTEN/RTL Fred van Leer legde op video een verklaring af. foto instagram

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25