AZ krijgt masterclass van Real Sociedad voor schut en krijgt pak slaag 21 huis tweemaal in de handschoenen van de ervaren keeper Igor Akinfe- jev. Zijn derde poging was de groot ste kans. Op slag van rust kreeg Berghuis de bal wel langs de Russi sche keeper, maar de verdedigers van de koploper van de Russische competitie brachten redding. In die fase moet de aanhang van Feyenoord wederom hebben ge dacht aan het feit dat aanvalslinie de achilleshiel is van Feyenoord. Nicolai J0rgensen kampt met een liesblessure, Robert Bozenik is nog maanden uit de roulatie na een bot breuk in zijn voet. Jongeling Naou- fal Bannis wordt nog niet klaar ge acht voor een gevecht met fysiek ijzersterke verdedigers en Dylan Vente was lang niet in beeld, maar zat gisteren weer op de bank. Maar wat een weelde dus opeens na de pauze met drie goals in kort tijdsbestek. Maar om te overwinte ren in Europa en daarmee de broodnodige extra miljoenen van de UEFA te kunnen bijschrijven is er nog meer nodig. In groep K zit al les zo dichtbij elkaar te zitten dat al les nog mogelijk is. CSKA Moskou kwam tien minu ten voor tijd terug. Marcos Senesi verschalkte zijn eigen keeper Justin Bijlow. Het zorgde echter niet meer voor een slotoffensief van de Rus sen, die pas twee punten wisten te verzamelen in deze Europese cam pagne. Op 26 oktober zal Feyenoord in Moskou dus een tegenstander tref- fen die alles of niets moet spelen om nog een rol van betekenis te kunnen spelen. In een stadion dat wel behoorlijk gevuld zal zijn met supporters van de thuisclub. ,,Dat vind ik vreemd'', zei Advocaat. ,,We spelen in één competitie in Europa en de omstandigheden zijn niet ge lijk. Bij ons is het stadion drie keer leeg.'' Toch speelde Feyenoord mis schien wel zijn beste wedstrijd van het seizoen, zeker in eigen stadion. Bryan Linssen leek nog de 4-1 te maken, maar de treffer werd we gens buitenspel geannuleerd. Dat was jammer voor de Limburger die zoveel kritiek krijgt, maar gisteren werkelijk alles gaf wat hij in zich had. Nik Kok Alkmaar Zelden zal AZ zo weggespeeld zijn als gisteravond in San Sebastian tegen Real Sociedad, waar het team van trainer Arne Slot een masterclass kreeg van de Spaanse koploper. Dan was de einduitslag, 1-0, eigenlijk nog vrij mild en die treffer viel pas een halfuur voor tijd. Daarvoor koesterde AZ nog enige hoop op een resultaat. ,,En ik moet ook wel zeggen dat ik tevreden ben met hoe we om gingen met al die kansen die zij kregen", zei AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners. ,,Maar al met al was dit organisatorisch en aanvallend gezien een fantastische tegen stander. Ik denk dat wij veel kun nen leren van teams als Sociedad. Daar wil je net na een verloren wedstrijd nog niet aan denken, maar je moet bedenken dat dit echt het allerhoogste niveau is." Het was sowieso overleven voor AZ, dat tegen Real Sociedad een vergelijkbare aanvalsstorm over zich heen kreeg als in Napels te gen Napoli. GROEPF Uitslagen/stand Het was te danken aan keeper Marco Bizot dat het veldoverwicht van de tegenstander niet in goals werd omgezet. Bizot kreeg liefst 28 doelpogingen te verwerken als ultieme statistiek voor de eenzij dige wedstrijd. Het was het grote verschil met de wedstrijd van twee weken gele den tegen Napoli die AZ uiteinde lijk nog won. In Italië gaf het team van trainer Arne Slot nauwelijks kansen weg en verdedigden de spelers secuur. Tegen Real Sociedad dwongen David Silva en co het hele team van AZ naar achteren, maar leken enkele spelers ook zodanig onder de indruk van de kwaliteiten van de tegenstander dat er een paar keer ongelukkig balverlies werd geleden. Slechts invaller Zakaria Aboukhlal was dicht bij een doel punt, maar een gelijkspel zou wel een heel ruime beloning zijn voor AZ dat na twee winstpartijen en een nederlaag de andere clubs in de poule nu dichterbij ziet komen. Over drie weken ontvangen de Alkmaarders, Sociedad in eigen huis. AZ weet inmiddels wat het dan kan verwachten en zet zich alvast schrap. De tussenstand in de groep is inmiddels razend spannend met drie clubs (AZ, Real Sociedad en Napoli) met elk zes punten. genheid te brengen de organisatie op orde te brengen. Olivier Boscagli zag er ook niet goed uit, maar PSV kon de 2-1 nog afwenden. Even later had Ryan Thomas dat geluk niet. GROEPE Uitslagen Geklungel van zijn kant leidde meteen tot de tweede goal van PAOK, dat voor rust niet een keer tussen de palen had geschoten. Tegenslag drie en vier vielen niet veel later, nadat onder anderen Mauro Jünior de fout inging op de voor hem (net als Thomas) onna tuurlijke positie. De centrale verde digers hadden geen druk op de bal en links en rechts lag het na balver lies van PSV helemaal open. PAOK had goed in de gaten dat er bij PSV iets te halen was aan de kant waar aanvoerder Denzel Dumfries afwe zig was en slachtte de formatie van Schmidt. PSV maakte naïeve fouten in de opbouw, stond defensief niet goed georganiseerd en zowat elke bal viel achter Mvogo. De avond begon nog wel zo pret tig voor PSV, dat uit een penalty de score mocht openen. Mohamed Ihattaren bediende met een schit terend hakje Donyell Malen, die werd gevloerd en de scheidsrechter hoorde fluiten. Eran Zahavi mocht aanleggen en scoorde feilloos. Ruim een uur later was PSV ont redderd. ,,We hebben het aan de bal voor en na rust niet goed gedaan en betalen ook een prijs voor de situa tie waarin we zitten", vond Schmidt. Hij was mild voor zijn ploeg. ,,De spelers die na hun co rona-periode terugkeerden, zijn nog niet top. Op dit niveau is het met een man of twaalf, dertien ge woon heel erg lastig om iets te be werkstelligen." vrijdag 6 november 2020 GO Real Sociedad j AZ Het is weer spannend gewor den in de Europa League-poule van AZ nadat de Alkmaarders een kansloze nederlaag leden tegen het veel sterkere Real Sociedad (1-0). Gisteren Real Sociedad - AZ 1-0 HNK Rijeka - Napoli 1-2 gespeeld pt (v-t) 1 AZ 3 6 (5-2) 2 Napoli 3 6 (3-2) 3 Real Sociedad 3 6 (2-1) 4 HNK Rijeka 3 0 (2-7) Teun Koopmeiners verloor met AZ kansloos. foto bsr Gisteren PAOK - PSV 4-1 Omonia Nicosia Granada 0-2 gespeeld pt (v-t) 1 Granada 3 7 (4-1) 2 PAOK 3 5 (5-2) 3 PSV 3 3 (4-7) 4 Omonia Nicosia 3 1 (2-5) PAOK Saloniki profiteert opnieuw van chaos in de defensie van PSV. Andrija Zivkovic schiet de Grieken op 2-1. foto bsr agency/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21