Zorgwoning na positieve coronatests week lang in quarantaine Syrische broers herenigd in Middelburg JohrinJ In het voorjaar mochten de bewo ners van de Middelburgse zorgwo ning Phila Agaat al geen bezoek ontvangen. Maar nu enkele bewo ners positief op corona testten, mo gen ze de komende week zelfs el kaar niet ontmoeten in de geza menlijke eet- en woonkamer. On der begeleiding van medewerkers kunnen sommigen af en toe een half uurtje buiten hun eigen kamer vertoeven, maar ze mogen het huis niet uit. Een enorme klap voor de tien be- woners van het Agaathuis van stichting Philadelphia, weet Helene de Korte, moeder van bewoonster Julia (19). Ze deed op haar Face- bookpagina een oproep om Julia, haar mede-bewoners én het perso neel 'te bedelven onder kaartjes en leuke pakketjes'. ,,Het is heel erg moeilijk voor Julia en een aantal an dere bewoners om de hele dag op hun kamer te zitten. Vrolijke kaar ten en cadeautjes doen hen goed." Konijn Saar De Korte kreeg binnen de kortste keren steun van andere ouders. Zo weet Sylvia de Koning dat haar dochter Mirte (18) zich ontzettend verveelt. „Normaal gaat ze dan naar konijn Saar op het achterplaatsje, maar zelfs daar kan ze nu niet naar toe." De toestemming van haar moeder dat ze de hele dag 'op haar tablet mag' in plaats van de gebrui kelijke anderhalf uur helpt Mirte al ontzettend, bevestigt ze uit het dakraam van haar kamer. Maar ze is natuurlijk ook heel blij met de kaartjes. kleurboeken, stiften en puzzels die ze kreeg. Nog geen dag na de oproep van Helene de Korte zijn al fietstassen Een beetje naar elkaar omkijken, doet iedereen goed vol spullen bezorgd bij Phila Agaat. Begeleidsters Jessica en Lisanne la ten een tafel vol bloemen, brieven, ballonnen en kaarten zien. Per soonlijke presentjes voor individu ele bewoners én presentjes voor het hele huis. ,,Zo hebben we ook nog chocolade gekregen en bakt een vrijwilligster nog iets lekkers be loofde ze vanmorgen." Ze hebben het nog niet gezegd of de postbode staat al weer voor de deur met een nieuwe lading kaarten en pakketjes. Net als Mirte vanuit haar dak raam aan de voorkant van de woon voorziening, roepen Julia en Johrin vanuit hun slaapkamerraam aan de achterkant dat ze 'heel blij' zijn met alle presentjes. Ook zij kregen kaar ten, puzzels en kleurboeken. Johrin laat de kaart zien, die hij kreeg van Julia's zus Leonie: een prent met superhelden. Julia ontving een hond: ,,Precies wat ik leuk vind." Vanuit hun raam laten de drie be woners weten dat het corona-arrest hen zwaar valt. Maar de aandacht en verwenpakketjes van bekenden en onbekenden geeft kracht. Op de vraag of ze het nog een week vol houden, antwoordden ze onafhan kelijk van elkaar bevestigend. Ook het personeel houdt goede zin, be nadrukken Lisanne en Jessica. Normaal komen de begeleidsters, als ze niet 's nachts aanwezig zijn, pas in de namiddag, omdat bewo ners naar de dagbesteding zijn. ,,Nu zijn we er een hele dag. We onder vinden geen problemen, omdat we naast ons vaste team van acht bege leiders vier invalkrachten kunnen oproepen. En ook wij worden ver wend met kaartjes en lekkernijen." Ouderen Helene de Korte vindt het mooi om te horen dat bewoners van Phila Agaat worden overstelpt met aan dacht en cadeautjes. „Hopelijk blij ven mensen dat de komende dagen doen. Niet alleen bij woonvormen van Philadelphia, maar bij alle zorg- behoevenden, ouderen en andere mensen, die lijden onder lock- downs. Een beetje naar elkaar om kijken, doet iedereen goed." It I donderdag 5 november 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 Begeleidsters Lisanne (links) en Jessica zijn ook blij met alle kaarten, presentjes en lekkernijen die bekenden en onbeken den hen sturen, foto's dirk-jan gjeltema Kaarten en cadeauljes vrolijken 'opgesloten' bewoners Phila Agaat op Niet naar de dagbesteding kun nen, is voor de licht verstande lijk beperkte bewoners van Phila Agaat in Middelburg al een straf. Maar bijna niet van je kamer af komen en geen bezoek kunnen ontvangen, maakt het nog een stuk erger. René Hoonhorst Middelburg - Helene de Korte, moeder van Julia en initiatiefnemer actie Kijk op de site bij /video Phila Agaat in lockdown

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29