PZC.nl THE PEOPLE SPOKEN HAVE 'Coronaveilig' vakantieparadijs HSL Walcheren Kijk voor het laatste verkiezingsnieuws op Curacao en Bonaire? Ja, dat mag nog van Mark!P3 Binnen 15 minuten resultaat Niets is zeker in de nek-aan-nek- race tussen de zittende president Trump en zijn uitdager Biden. Met de finish in zicht en bij het tellen van de stemmen in de laatste sta ten, zitten de twee kandidaten el kaar op de hielen. De strijd om de 270 kiesmannen die minimaal nodig zijn voor het presidentschap wordt beslist in zes belangrijke staten waar gisteravond laat officieel nog geen uitslag was: Wisconsin, Michigan, Pennsyl vania, North Carolina, Georgia en Nevada. In deze staten keek Biden tegen een flinke achterstand aan, maar dat wist hij met een eind sprint in sommige staten om te zet ten in een nipte voorsprong. Vol gens Amerikaanse media verovert Biden met miniem verschil Wis consin. Trump eiste gisteren hertelling van de stemmen in Wisconsin. Zijn campagnemanager spreekt van 'on regelmatigheden die serieuze twij- fels oproepen over de geldigheid van de resultaten'. Ook wil Trump het tellen van de stemmen in Michigan en Pennsyl vania stopzetten via de rechter. Bi- den had gisteravond in Michigan een kleine, maar groeiende voor sprong. De Republikeinen willen dat het tellen pas wordt hervat als zij beter toezicht kunnen houden. Trump claimde gisterochtend al de overwinning toen nog lang niet alle stemmen waren geteld. ,,Een zielig stelletje mensen wil dat on geldig verklaren. We zijn klaar voor een groot feest, want we winnen al les. Maar ineens wordt het afgelast.'' Biden dankt zijn comeback aan de vele stemmen die per post zijn uitgebracht. Die telling kost veel tijd. Sommige staten verwachten pas vandaag of morgen een uitslag. Trump beschuldigt de Democra ten van 'megafraude' bij de post- stemmen. ,,Beschamend voor het Amerikaanse volk. We hebben deze verkiezingen gewonnen. Ons doel is nu de integriteit van de verkie- Beschamend voor het volk. We hebben deze verkiezingen gewonnen zingen te garanderen. We gaan naar het Hooggerechtshof.'' Zowel de Republikeinen als de Democraten zamelen geld in om eventuele rechtszaken te bekosti gen. Biden heeft ook een juridisch team klaarstaan. ,,Trumps gedrag is schandelijk, ongehoord en geeft een verkeerde voorstelling van za ken'', aldus Bidens campagnema nager. Biden vroeg gisteren om 'geduld' van zijn aanhangers en riep tijdens een korte toespraak op tot eenheid. Hij beloofde een president voor ie dereen te zullen zijn. ,,Het komt goed. Ik denk dat we op weg zijn om deze verkiezingen te winnen.'' »P 4-7, ZEELAND 10 Jaargang 262 Nieuwsmedia Prijs €2,75 De verkiezingen in de Verenigde Staten zijn een nek-aan-nekrace geworden. Het land is tot op het bot verdeeld en advocaten staan al klaar voor meerdere rechtszaken nog voordat de uitslag definitief bekend is gemaakt. In het land worden diverse demonstraties voor een correcte stemmentelling gehouden. foto afp Landgoed Rfjddwlt Restaurant de Korenbeurs RptÉfVMWI' 0113-307114/06-22609510 lestaurant&andgoedrijckholtnl Felle strijd om presidentschap De Amerikaanse presidentsver kiezingen worden pas op de meet beslist, en in het uiterste geval bij de rechter. In een onge kend spannende en chaotische strijd ruiken zowel Donald Trump als zijn Democratische ri vaal Joe Biden de overwinning. Tonny van der Mee Rotterdam/Washington —President Donald Trump donderdag 5 november 2020 11°C Rustige herfstdagen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1