Stemmen in coronatijd JOL Mogelijk corona-avondklok Kijk voor het laatste l verkiezingsnieuws op PZC.nl Slordig Ajax met 1-2 langs Midtjylland Amsterdammers zakken in na snelle score» P22 Walcheren VERENIGDE STATEN VERKIEZINGEN Run op boeken voordat de bieb dicht moet Zeeuwen hamsteren leesvoer In ieder geval voor de regio's Rot terdam, Dordrecht en Twente dreigt dit, omdat de besmettings- cijfers daar hoog zijn. Het kabinet beslist 'komende week' of dit ook echt wordt ingevoerd. Dat heeft premier Mark Rutte gisteravond bekendgemaakt. Hij wil vooralsnog geen echte lockdown voor het hele land. ,,Een lockdown klinkt heel stoer, maar dat betekent heel veel voor de economie." Maatregelen Wel strooit het kabinet een keur aan nieuwe maatregelen uit over het hele land die vanaf vanavond voor twee weken gaan gelden. Zo gaan alle publieke plekken als zwembaden, bioscopen, bibliothe ken, theaters, pretparken, casino's en dierentuinen op slot. Sportscholen blijven wel open, al gaat er een streep door groepsles- sen. Het aantal volwassen gasten dat iemand thuis mag ontvangen gaat terug van drie naar twee per sonen. Op straat mag een groep niet meer uit vier, maar uit twee personen bestaan. Midden december Over twee weken gaan volgens de premier de maatregelen weer gel den die al tot vandaag van kracht zijn. Die 'moeten we tot zeker mid den december volhouden', aldus Rutte. Eén maatregel gaat langer gelden: alle reizen naar het buitenland worden tot half januari afgeraden. Het kabinet wil met de maatre gelen de druk op de zorg verder verlichten. Rutte: ,,Het gaat niet slecht, maar zeker ook niet goed ge noeg." Rutte zei verder dat het kabinet 'op een later moment' beslist of vuurwerk helemaal verboden wordt deze jaarwisseling. Dat moet helpen om zorg- en hulpverleners te ontlasten. Ook in de Tweede Ka mer is daar steun voor. De premier riep verder op tot on derlinge solidariteit: ,,Let op elkaar, de komende tijd. Want een beetje aandacht en interesse kunnen heel veel betekenen.'' woensdag 4 november 2020 Nieuwsmedia Ondanks de virusdreiging namen meer Amerikanen dan ooit de moeite om een president te kiezen.P7-9 Lockdown dreigt in drie rampregio's ZEELAND 2 Het kabinet overweegt een 'echte' lockdown in verschil lende delen van het land. Dan gaan winkels en scholen dicht en wordt een avondklok van kracht. Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag »P2, P4 en ZEELAND 2 Verkiezingsuitslagen van uur tot uur Uitleg bij de laatste ontwikkelingen Live uitzendingen met onder anderen correspondent Karlijn van Houweiingen vanuit New York en Amerikadeskundige Diederik Brink Wisselend bewolkt en geregeld zon. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 11°C Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1