OZCAN AKYOL Rechter besluit over paspoort paarden uit natuurgebied Start je proefrit thuis 6 Simpelweg® AutoTrack Column De Amerikaanse presidents verkiezingen worden nu al aangemerkt als de allerbe langrijkste in de geschiedenis. De hele wereld kijkt mee, niet op de laatste plaats omdat interna tionale relaties de afgelopen vier jaar bekoeld zijn, zo niet zeer verslechterd. In de ogen van veel mensen staan we voor een kantelpunt: de Verenigde Staten zullen zich voor goed vervreemden van bondgeno ten, óf de betrekkingen met an dere naties worden hersteld alsof de regeerperiode van Trump nooit heeft bestaan. Maar zo simpel is het allemaal niet. Op microniveau kunnen we eindeloos debatteren over de wa penfeiten van Trump. Er zijn me dia die tellen hoe vaak hij openlijk loog, zich misdroeg, anderen uit schold of beloftes wel of niet in loste. Allerlei interessante analy ses. Het belangrijkste is echter dat de president een klimaat heeft ge schapen dat niet meer zal verdwij nen. Hij heeft het doorgaans saaie en keurige politieke landschap veranderd in een entertainment- industrie, die drijft op beledigin gen en horkerig gedrag. zijn eigen omgangsvormen verder normaliseren, aangemoedigd door zijn uitzinnige fanbase. Die ma niertjes worden al gekopieerd door Europese politici en hun vol gelingen. Amerika blijft voor velen het voorland. Mochten de Demo craten met de winst aan de haal gaan, dan krijgen ze de macht over een samenleving die zich niet meer laat beteugelen door politiek op de conventionele ma nier - die dagen lig- jm gen voorgoed achter ons. in de Ameri- kaanse maatschappij. Donald Trump is momenteel de vlaggen drager van de woedende tegen stem. Hij oogst wat andere leiders decennialang hebben gezaaid. Als hij straks verdwijnt, deze week of over vier jaar, blijft het negatieve sentiment in de vezels van de Verenigde Staten zitten. Daar kan een verkiezing van Joe Biden niets aan veranderen. De tegenstellin gen zijn te fundamenteel van aard. Het enige wat wij deze keer kun nen doen, anders dan normaal, is met de ontwikkelingen in Ame rika kopiëren, maar vooral lessen trekken uit de puinhopen aldaar. Een beschaving staat op de tocht. De komende dagen moeten we kijken waartoe dat kan leiden. Amerika, het beloofde land? Dat was vroeger. Het is nu vooral een vervlogen bolwerk dat elk mo ment kan instorten, moreel en economisch. Ook als Trump verdwijnt, blijft het negatieve sentiment Deze 32 paarden zijn weliswaar al afgemaakt, maar er wachten nog 120 paarden op eenzelfde pas poort. Als de paspoorten on terecht zijn afgegeven, dan gaat Staatsbosbeheer niet door met het vervoeren van paarden uit het natuurgebied in Flevoland, zo is maandag tijdens een rechtszit ting afgesproken. Dierenrechtenorganisatie Ani mal Rights is tegen de slacht van de konikpaarden en stapte daarom naar de voorzieningen- rechter. Paarden hebben een pas poort nodig om vervoerd te mo gen worden. De eigenaar van de dieren moet zo'n paspoort aan vragen. Maar Staatsbosbeheer kon dat helemaal niet doen, aldus Animal Rights, omdat de dienst zelf in eerdere rechtszaken meer malen heeft gesteld dat de wilde grazers geen eigenaar hebben. Staatsbosbeheer meent wel ei genaar of houder te zijn, nu de groep paarden niet meer vrij rondloopt in het natuurgebied, maar in een vangwei staat. De dienst geeft ze daar voer en ver zorging. Staatsbosbeheer moet er als gebiedsbeheerder voor zorgen dat het aantal grote grazers in de Oostvaardersplassen binnen de perken blijft. Er worden ook edel herten en heckrunderen verwij - derd. i De dieren worden geslacht of in het gebied gedood Als Staatsbosbeheer geen paarden meer kan vervoeren uit de Oost- vaardersplassen, wil dat niet zeg gen dat de dieren in leven blijven, legde een woordvoerder gisteren uit. In dat geval worden de paar den in het gebied gedood, want er lopen nu te veel konikpaarden in het natuurgebied. Als de rechter besluit dat de paspoorten terecht zijn afgege ven, dan worden volgende week voorbereidingen getroffen om nog eens zestig paarden naar de slacht te brengen. Wanneer je jouw droonnauto hebt gevonden, wil je natuurlijk een proefrit maken. Maar grote kans dat je in deze gekke tijden contact met anderen wilt vermijden en zoveel mogelijk thuisblijft. Daarom zorgt AutoTrack ervoor dat die proefrit gewoon bij jou voor de deur begint. Contactloos en in een schone auto. dinsdag 3 november 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Kantebun Als Trump herkozen wordt, zal hij De polarisa- Ipfea-f tie zit diep verankerd Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) besluit donderdag of Staatsbos beheer terecht paspoorten heeft gekregen voor het ver voer van 32 konikpaarden uit de Oostvaardersplassen naar het slachthuis. ANP Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6