Al dan niet corona onder de leden: in een kwartier is er duidelijkheid II 7 ROOMPOT NIEUWVLIET-BAD Stel, je bouwt een gloednieuw zwemparadijs en je wilt alles testen voordat het open gaat. Wie vraag je dan? Roompot liet de meest kritische doelgroep het zwemcomplex in Nieuwvliet-Bad uitproberen: kinderen. Lise Marie (6) heeft het er druk mee op maandag ochtend. Ze laat zich meevoeren door de 'lazy river', probeert met haar grootouders het bubbelbad uit en natuurlijk de nieuwe glijbanen. Of het leuk is? Ze knikt overtuigend van ja en rent gauw naar boven om glijbaan nummer twee te probe ren. Roompot begon in 2019 met de bouw van een nieuw centrumge bouw op het Beach Resort in Nieuwvliet-Bad en dat is zo goed als af, laat regiomanager Bart Schouppe zien. Rond het cen trumgebouw is een minigolfbaan aangelegd. Binnen huist de recep tie, een supermarkt, een restau rant dat nu even dicht is en een grote indoorspeeltuin. Het zwem bad neemt de meeste ruimte van het centrumgebouw in. Het com plex is zo'n 1225 vierkante meter groot, telt drie baden, een water speelplaats en heeft een totaal wa teroppervlak van 500 vierkante meter. Het water wordt op een na tuurlijke manier gereinigd en her gebruikt, vertelt Schouppe. Kinderen van Roompot-mede- De Terneuzense huisartsenpraktijk Huisartsencentrum Zuid biedt voor Zeeuws-Vlamingen een coro- nasneltest aan. Binnen een kwar tier is er duidelijkheid of iemand al dan niet corona onder de leden heeft. Gratis is de sneltest niet. In een kwartier duidelijkheid hebben kost honderd euro. Maar huisarts Art Asrian denkt dat er met name on der de werkgevers in Zeeuws- Vlaanderen interesse voor de test is. Zeker nu er bij werkgeversorga nisaties VNO-NCW en MKB-Ne- derland zorgen zijn over de corona- app. Mensen die via de app een melding krijgen dat ze contact heb ben gehad met iemand die positief blijkt, blijven vervolgens tien dagen weg en lang niet altijd terecht. Probleem Asrian herkent de zorgen. ,,Het is heel vervelend voor werkgevers als ze ineens drie mensen thuis heb ben zitten. Dan heb je als bedrijf snel een probleem. Of denk aan le raren die geen les kunnen geven. Met deze test hebben ze snel zeker heid. Het is te vergelijken met een zwangerschapstest." Het verschil is wel dat er bij de sneltest materiaal uit de neus gebruikt wordt. Samen met een collega gaat As- rian bij de mensen in Zeeuws- Vlaanderen langs en al na een kwartier heeft men duidelijkheid. Blijkt de test negatief, dan kan de werknemer weer snel aan het werk. ,,Als de uitslag van de sneltest po sitief is, geven we dat door aan de GGD en doen deze nogmaals een test. Het is natuurlijk een moment opname", waarschuwt Asrian. Omdat de huisartsen bij de men sen zelf langsgaan, is deze alleen beschikbaar voor Zeeuws-Vlamin gen. De afstanden zijn in Zeeland te groot. werkers krijgen de primeur. Ter wijl zij spetteren en spelen, wordt bekeken of alles goed werkt. ,,Bij- voorbeeld of de bordjes duidelijk zijn en we testen ons veiligheids systeem." De zes badmeesters- en juffen zijn getraind. Ze hebben een systeem waarbij ze steeds op een andere plek staan, terwijl er een paar van hen rondlopen. ,,We kijken of er geen dode hoeken zijn en of iedereen te zien is." Elvira van den Dries staat op haar post en kijkt goed rond. ,,Om het uur rote- We kijken of de bordjes duidelijk zijn en we testen ons veiligheidssysteem ren we, zodat je scherp blijft." De glijbanen zijn het meest in trek. Niet zo gek, de drie impo sante glijbanen zie je al vanaf bui ten. Binnen leidt een grote vuur toren naar verschillende verdie pingen. Op drie meter hoogte zit de Aquasmash van 27 meter lang. Kinderen kunnen een thema kie zen en onderweg symbolen aan tikken. Een verdieping hoger zit de Tube-Tube van 55 meter lang. De derde glijbaan, de Speedslide, is voor Lise Marie nog een beetje te eng. Op vijftien meter hoogte roetsj je met een rotvaart naar be- neden. Een stoere vader durft het aan en moet er even van bijkomen: ,,Dit ging héél snel!" Buurtbewoners Roompot verwacht dat het cen trumgebouw met zwembad over twee weken opengaat met maxi maal dertig bezoekers. Het zwem bad reserveren kan, vanwege de coronamaatregelen, in bloktijden voor parkgasten. Uiteindelijk is het de bedoeling dat buurtbewo ners ook komen zwemmen. dinsdag 3 november 2020 Kids testen nieuw zwemparadijs Sophie Stockman Nieuwvliet-Bad Guido van der Heijden Terneuzen Opgeven voor de sneltest, gaat via de site www.sneltestcoro- nazv.com Huisarts Art Asrian biedt coronasneltesten aan. te bij /video Lise Marie (6) probeert samen met haar grootouders Karin Verheijden en Luc Devriese het bubbelbad uit. foto camile schelstraete -Bart Schouppe, regiomanager

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54