Nieuwe bibliotheek in Hulst open: 'Je kunt de bieb niet missen' Man kan5600euro aan boetes niet betalen en is werkbus kwijt 6 Wens Den Doelder Pallets MIJN DORP, MIJN STAD Het Terneuzense college wil in principe meewerken aan het plan. Eén van de eisen voor de realisatie van zo'n centrale is dat die op hon derd meter van de eerste woningen moet liggen. De door Den Doelder gekozen bouwlocatie ligt op 450 meter van de eerste woningen. Als voordeel van het project noemt het college van B en W dat het tot min der vervoersbewegingen zal leiden. Den Doelder laat afvalhout afvoe ren in vrachtauto's. Dat is niet meer nodig, als de centrale er staat. Biomassa op z'n retour B en W mogen mee willen werken, binnen de Terneuzense gemeente raad ligt het plan gevoelig. Raadsle den Johan van der Ha (PvdA) en Jack d'Hooghe (Sociaal Terneuzen) plaatsten er onlangs kritische kant tekeningen bij. ,,Biomassa is op z'n retour", stelde Van der Ha. ,,Wij kunnen dan ook niet zonder blik ken of blozen hiermee instem men." D'Hooghe vreest overlast voor de omgeving. Luchtkwaliteit De Terneuzense gemeenteraad zal er later dit jaar op terugkomen. B en W van Terneuzen hebben overi gens begin oktober besloten een verbod in te stellen voor houtge stookte biomassacentrales van 15 megawatt of meer. Dit is gebeurd naar aanleiding van de recente lan delijke discussie over onder meer de negatieve effecten van dit soort centrales op de luchtkwaliteit en volksgezondheid. Een gemeentelijk verbod op bio massacentrales met een kleiner vermogen dan 15 megawatt is wet telijk niet mogelijk. De bij Den Doelder geplande centrale heeft een vermogen van 1,5 megawatt. Roos Hoefeijzers-Sponselee uit Terhole betreedt als eerste bezoek ster het nieuwe pand en wordt meteen lid. ,,Ik ben lang lid ge weest van de bieb en word het nu weer. Je kunt de bieb niet missen. De winter komt eraan en dan moe ten we toch veel binnen blijven." Leesvoer is er in ieder ge val genoeg. De afgelopen twee weken was de bieb gesloten en werden alle vijfentwintigduizend boeken verhuisd naar de nieuwe bieb op de begane grond van Residentie Gravenhof. Het verouderde meu bilair verhuisde niet mee, de bibli otheek heeft een volledig nieuwe Ik ben lang lid geweest van de bieb en word het nu weer inrichting gekregen. Met warme kleuren, een grote leestafel, com fortabele stoelen, banken en zitjes die her en der verspreid staan. Ruimere openingstijden Gisteren is een proefperiode van een week begonnen, om te zien of alles goed werkt. Het inleveren en uitlenen van boeken kan voortaan op twee computers, in plaats van eentje voor inleveren en eentje voor lenen. Er staat ook een grote printer/kopieermachine voor be zoekers en de bibliotheek heeft ruimere openingstijden gekregen. De bieb is van maandag tot en met zaterdag vanaf 10.00 uur geopend. Vanwege de coronamaatregelen mogen er nu maximaal 25 bezoe kers tegelijk in het pand zijn. Speurtocht Op woensdag 11 november staat de officiële opening gepland. Kinde ren kunnen de nieuwe bieb dan le ren kennen door middel van een speurtocht en er is voor volwasse nen een plattegrond met de inde ling. Stadsdichter Willem de Geus maakt voor de gelegenheid een ge dicht. De agenten controleerden op vier locaties onder meer op snelheid en het rijden onder invloed. In to taal werden 12 bestuurders be keurd die te hard reden. Verder werd één automobilist betrapt die geen rijbewijs had en één die te veel alcohol had gedronken. Een 25-jarige man uit Sas van Gent reed Automobilist rijdt bij Absdale 136 per uur waar 100 mag 15 kilometer te hard. Bij het note ren van zijn persoonsgegevens bleek dat hij voor 5604 euro aan boetes heeft openstaan. Hij kon deze niet betalen, daarom is zijn werkbus in beslag genomen. Op achtereenvolgens de Zoete- vaart en op de grote Kreekweg in Hulst werd met laserapparatuur op snelheid gecontroleerd. Hierna werd op een parkeerterrein aan de Gentsevaart in Kapellebrug een controlestraat ingericht. Hier werd één automobilist betrapt die te diep in het glaasje had gekeken. Hij blies 265 ugl. Vervolgens werd van 01.00 tot 02.00 uur op snelheid ge controleerd op de Langeweg bij Absdale. Een automobilist werd op de bon geslingerd omdat hij 136 per uur reed terwijl 100 is toegestaan. Een 19-jarige bestuurder werd be trapt op het rijden zonder rijbe wijs. Bovendien was zijn auto niet verzekerd. Atelier galerie La Bo hème aan de Lange Nieuwstraat, 13.00- over 111 mooiste plek jes in Zeeland; De Veste, 10.00 uur: Zitgymnastiek, biljar ten; 13.30 uur: Hand werken, soos; dinsdag 3 november 2020 VL Afvalhout naar eigen centrale Den Doelder Pallets in Axel wil afvalhout gaan verbranden in een eigen energiecentrale, waarvan de energie zal worden gebruikt voor droogprocessen binnen het bedrijf. Harmen van der Werf Axel FOTO HARMEN VAN DER WERF Duizenden boeken stonden gis terochtend klaar in de gloed nieuwe rekken. Om gelezen of uitgeleend te worden. Om klok slag tien uur gingen de deuren van de nieuwe Hulster biblio theek open. Sophie Stockman Hulst -Roos Hoefeijzers-Sponselee De politie heeft zondagavond en -nacht tijdens een algemene verkeerscontrole in Hulst en omgeving een man aan de kant gezet die nog 13 openstaande boetes bleek te hebben met een totaalbedrag van 5600 euro. Luc Oggel Hulst AARDENBURG Kaai- plein, 8.00-12.00 uur: Weekmarkt; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie Biezonder Hoed (textiel); BRESKENS Europa straat 22, 09.00 13.00 uur: Workshop schilderen; CLINGE Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; EEDE Familieparadijs, 11.00 uur: Open; HULST De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; 16.30 uur: Open, ex positie tekeningen en schilderijen; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.15-20.15 uur: Sportgroep; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 08.30 15.00 uur: Week markt; De Statie, 13.30-15.30 uur: Kof fie- creaclub Sas van Gent met gevari eerde activiteiten; SLUIS Molen, 10.00 - 17.00 uur: Open; TERNEUZEN Biblio theek, 9.30-11.30 uur: Klik tik, wegwijs op computer en tablet; Tijdens openings uren, foto expositie Leger des Heils aan de Dijkstraat, 10.00 uur: Stilte en rustmo- ment;Buurthuis De Kameleon, 15.30 17.00 uur: Kids2fun, sport en spel voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum 12.30-15.30 uur: Weekmarkt; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. WELCOME Toegangspoort bedrijfsterrein Den Doelder Pallets bij Axel, Roos Hoefeijzers-Sponselee uit Terhole bezoekt als eerste de nieuwe bibliotheek van Hulst. foto CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53