II 7 Toen Annelies Noordhoek (38) uit Burgh- Haamstede ging werken bij de zeilmakerij van Herma de Jong, kreeg ze vooral verbaasde reacties: 'Hebben we hier een zeilmakerij in het dorp dan?' Ja dus. En Annelies werkt er nu al een jaar met veel plezier. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland n de werkplaats van de zeilmakerij is te zien dat het zomerseizoen voorbij is. Waar er in het hoogseizoen tien tallen windsurfzeilen tegen de muur staan, is het nu aardig leeg. Maar schijn be driegt, want het is niet zo dat er nu geen werk is. ,,In de zomer ko men er soms wel tussen de 40 tot 60 zeilen per week binnen", ver telt Annelies. ,,Dan zijn we daar enorm druk mee, maar we doen ook veel voortenten bijvoor beeld." Die liggen nu in twee grote sta pels te wachten om gerepareerd te worden. Nee, ook deze winter zullen Annelies en haar collega's zich niet vervelen. Rondje knippen Ze kwam vorig jaar bij de zeilma kerij terecht door te solliciteren op de vacature die haar werkgeef ster Herma had uitgezet. Ze had vooral ervaring in andere bran ches, dus dit was helemaal nieuw. ,,Ik heb ooit een vooropleiding van de kappers-/schoonheidsspe- cialiste opleiding gedaan, maar zag mezelf toch niet tot in lengte van dagen in een kapperszaak werken. Toen heb ik tien jaar lang bij Albert Heijn gewerkt, waar ik mijn papieren voor de detailhan del haalde. Vervolgens werkte ik tien jaar bij Delta Warenhuis in Renesse op de sport- en mode schoenenafdeling." Toen dat bedrijf stopte, was ze even zwevend wat betreft werk. ,,Ik wilde wel graag op het eiland werken, dat heb ik altijd gedaan. Mijn man werkt in Goes en we vinden het prettig als ik voor de kinderen in de buurt ben." Tij dens haar sollicitatiegesprek kreeg Annelies de opdracht een rondje uit te knippen. ,,Ik moest er wel een beetje om lachen en deed wat Herma vroeg. Ik had er niet over nagedacht hoe ik dat deed. Achteraf snapte ik het, voor dit werk moet je wel netjes kun nen knippen natuurlijk. En ook We maken ook zeilen voor profs, dat vind ik soms spannend creatief zijn. Dit voorjaar kwam alles even stil te liggen, toen heb ik voorgesteld om coronascher- men te maken voor de horeca." Tas van surfzeil Annelies doet veelal het voorbe reidend werk voor Herma: knip pen en plakken van de zeilen bij voorbeeld. Naast surfzeilen wor den er ook reparaties aan voorten ten, jachtzeilen en buiskappen gedaan. „Eigenlijk kunnen we al les maken. Zelf vind ik het een hele uitdaging om hetgeen ik in handen krijg weer zo mooi moge lijk te maken. Het is heel dankbaar werk, mensen zijn echt blij als je ze kunt helpen. We maken ook zeilen voor profs, dat vind ik soms spannend. Dan is zo'n zeil wel heel belangrijk, want diegene ver dient er zijn boterham mee." Bij de zeilmakerij kun je ook windlichten, tassen en etuis ko pen. Van restmateriaal van surf- zeilen kunnen de dames nog heel mooie functionele dingen maken. ,,Is een zeil niet meer te maken, dan kunnen we hem nog wel ver werken in een tas of iets anders. Mensen worden daar heel blij van." Nieuwe hobby Wanneer je in een zeilmakerij werkt, is het niet gek dat je na ver loop van tijd nieuwsgierig raakt naar de surfsport. Afgelopen zo mer was het zover, Annelies maakte zelf kennis met windsur fen. ,,Met het personeelsuitje gin gen we leren surfen op de kabbe- laarsbank op de Brouwersdam. Ik vond het toen iets te druk, op zo'n moment vind ik suppen ook prima. Maar later ben ik er wel verder mee gegaan. Ik had er nooit iets mee, maar nu is het een nieuwe hobby geworden. Mijn man heeft het na jaren ook weer opgepakt. We hebben er zelfs een caravan voor gekocht. Wat zo'n baan al niet teweeg kan brengen." dinsdag 3 november 2020 SD In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Annelies Noordhoek. Mariska den Hartog Burgh-Haamstede - Annelies Noordhoek Annelies Noordhoek: ,,Is een zeil niet meer te maken, dan kunnen we hem nog wel ver werken in een tas of iets an ders.'' FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Annelies Noordhoek: „Eigenlijk kunnen we alles maken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50