Ko Willemse viert zijn jubileum als dj zonder dansende menigte Historie Kapelle in stripboek gevat 6 Van 't Sas naar Gouwepoort MIJN DORP, MIJN STAD Esme Soesman Zierikzee ,,Het wordt een aanzienlijk mooier tankstation dan de tankstations die je meestal ziet", zegt Roel Clement van CZAV. Niet de gebruikelijke luifel op palen, maar een echt over dekt station. ,,Dat aan twee kanten open is. Je rijdt erin en er weer uit. Het wordt een heel mooi plekje." De CZAV heeft al dik 100 snella ders door heel Zeeland staan, waar van ook een aantal bij tankstations. ,,Maar die zijn er later bij gezet. Hier in Zierikzee gaan we de AgriSnel tank en AgriSnellader volledig in tegreren." De bedoeling is dat het tankstation in februari 2021 open gaat. Daarmee komt een einde aan een lange historie op 't Sas, waar voor heen boeren hun producten naar de silo brachten en dan gelijk brand stof haalden. In de loop van de tijd werden ook bedrijven en burgers vaste klant. Inmiddels staan vooral zij nog aan de pomp. De agrarische coöperatie is niet meer actief op die locatie. En brandstof wordt bij de Zeeuwse boeren thuis geleverd. Het was voor CZAV, eigenaar van AgriSneltank en AgriSnellaad, de afgelopen jaren dan ook de vraag: hoe nu verder? Door de nieuwe rondweg via het Groene Weegje ligt het huidige tankstation niet meer langs een doorgaande route. Daarnaast verandert mobiliteit in een razendsnel tempo. ,,Wordt het elektrisch of waterstof of toch nog jarenlang benzine en diesel? En moet je dan investeren op deze plek of ga je mee in de ontwikkeling van Zierikzee?" Het is het laatste gewor den. Voor de oude locatie wordt een koper gezocht. Bij zijn verhuizing laatst naar Burgh-Haamstede heeft Willemse afscheid genomen van de dozen vol cassettebandjes. ,,Wat moet je ermee? Dan gaat dat weer naar zol der en vervolgens staat dat daar maar. Ik draai ze nooit meer." Zijn cd-verzameling heeft hij terugge bracht tot een doos met pareltjes van UB 40, Bob Marley en nog een paar van dat soort tij dloze groothe- den. Maar de Schouwse Joost den Draaier koestert de platencollectie die hij in veertig jaar heeft opge bouwd. Paar honderd gulden Willemse is zelf groot geworden met de maxi-single. „Vroeger ging ik iedere week nieuwe platen ha len bij USA Import in Antwerpen. Daar zat je met een koptelefoon op een rijtje te luisteren naar de laat- Vond je de plaat wat, dan tikte je op je oor en legde hij de plaat voor je apart ste releases die voor je werden ge draaid door een disc-jockey. Vond je het wat, dan tikte je op je oor en legde hij die plaat voor je apart. Meestal ging ik daar wel weg met voor een paar honderd gulden aan maxi-singles. Zijn persoonlijk favoriet heeft onderweg de geest gegeven, tot zijn grote spijt: ,,Hot R.S. met The House of the Rising Sun. Goh, dat was echt mijn nummer! Die plaat heb ik helemaal grijs gedraaid. Als ik die ooit nog eens tegen kom op vinyl, koop ik hem meteen." Joy (Serooskerke, W.), Kiekieris ('s Heerenhoek), de Albatros (Eindhoven), Ahoy (Valkenburg) en niet te vergeten grote clubs in Vlaanderen en op Tenerife waar Willemse de feestvreugde mocht vergroten; na veertig jaar koestert hij de herinneringen. ,,Toen ging je nog echt een avondje uit. Je was de halve zaterdag bezig met wat je zou aantrekken en hoe je haar zat. En dan in twee rijen tegenover el kaar op de dansvloer." Bij de livestream zaterdag moet de 'jarige' dj het zonder publiek stellen. En dat zal vreemd zijn. ,,Hopen dat mensen van de bank komen. Doe gewoon de gordijnen dicht, je pyjama uit en ga weer eens lekker helemaal los." De an derhalf uur durende show vanuit Brogum begint om 20 uur. Willem Adriaansens Kapelle Of je het nou met 'aa' schrijft of met 'ae', een edelman uit het geslacht Van Maalstede is de grondlegger van het hedendaagse Kapelle. Vol gens Kapelle in strip vormde kas teel Maalstede ongeveer 1100 jaar geleden de aanzet tot het dorp Ka- pelle. ,,Maar historisch gezien is het toch echt met 'ae' hoor", vertelt Bas Oele voorafgaand aan de presenta tie van het stripboek van Danker Jan Oreel en Frank Jonker. Oele heeft als een van de twee Van het stripboek zijn 1500 exemplaren gedrukt plus nog 150 met een harde kaft Bassen (de andere is Chamuleau) meegewerkt met Jan Kuijpers aan de totstandkoming van het boek én aan de canon van Kapelle. Op die canon ('die vertelt in chronologi sche volgorde iets over de geschie- denis van Kapelle', aldus wethou der Jon Herselman) is het stripboek gebaseerd. Die strip werd gisteren gepresenteerd in het Kapelse ge meentehuis. Van het stripboek zijn 1500 exemplaren gedrukt, plus nog eens 150 met een harde kaft. ,,Deze week is het de week van het Zeeuwse boek", vertelt tekenaar Oreel bij de overhandiging van het eerste exemplaar aan wethouder Hersel- man. ,,Daar past dit stripboek prima in. Vanaf vandaag is het te koop in de boekwinkel." De basisschool leerlingen van de Juliana van Stol- bergschool hoeven daar niet op te wachten. Zij kregen het boek bij de presentatie. ,,En de bovenbouw leerlingen van alle andere Kapelse basisscholen krijgen er woensdag eentje", belooft Herselman. dinsdag 3 november 2020 Snelladers bij nieuwe Agripomp SD Het Agritankstation in Zierikzee verhuist van 't Sas naar de Gou wepoort, naast Saman op het Business Park. De AgriSneltank breidt uit met een AgriSnellaad en wordt volledig overdekt. Het grootste verschil tussen nu en veertig jaar geleden zit in zijn broekzak. ,,Vroeger ging ik op pad met zes zware koffers. Nu staat de hele show op drie usb-sticks. Wat dat betreft is het zo veel makkelijker gewor den." Zestien was de nu 56-ja- rige Ko Willemse toen hij in De Steeg in Zierikzee zijn eerste plaatjes draaide voor volle dansvloeren. Zaterdag viert hij zijn jubileum in een leeg Bro- gum. Met een livestream voor de liefhebbers thuis. Marcel Modde Burgh-Haamstede -Ko Willemse Een voorbeeld van snellaadpalen waarvan CZAV er al dik 100 in Zeeland heeft staan. foto czav Wat hebben neanderthalers, Ro meinen, een ridder en BN'ers als Annie M.G. Schmidt, Jo de Roo en Jan Peter Balkenende ge meen? Ze komen allemaal voor in het spiksplinternieuwe strip boek over de gemeente Kapelle. Leerlingen van de Juliana van Stolbergschool maakten giste ren als eersten kennis met Ka pelle in strip. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 19.00 uur: Bridgeclub Schouwen, 19.00 uur: Volksdansen; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes'; Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Historisch museum de Bevelanden, 11.00-17.00 uur: Di verse exposities, o.a. over de Zuid-Beve- landse jongerencul tuur in de 19e eeuw; Westhof, 13.30-15.30 uur: Inloop 'de Sa menloop'; Ijsbaan Goes-Zuid, 14.00 15.30 uur: Sport Spel activiteiten voor kinderen van 6 12 jaar; Jeugdcen trum Goes-Noord, 19.00-22.00 uur: In loopavond voor jon geren vanaf 12 jaar NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.00 10.00 uur: SHL Dok- tersprikpost, 9.30, 13.00 en 20.00 uur: Badminton; RENESSE Dorpshuis, 19.15 20.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 en 20.00 uur: Hope; Stadhuis museum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Intermezzo; Voor veel activitei- tenmoet worden gereserveerd. Check daarom on line of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelne men. Vroeger ging Ko Willemse op pad met zes zware koffers vol platen, nu staat alles op drie usb- sticks. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49