O 0 O Van Hecke kan niet tippen aan ome Jan Wielrenner uit Middelburg rijdt al sinds augustus pro deo ZEELAND 11 De toekomst van de Zeeuwse renner is in nevelen gehuld. Zijn Deense ploeg heeft door de coronacrisis grote financiële zorgen. Bliek Video Een jaar van uitersten. Dat is de tref fende omschrijving van Nick van der Lijke voor het voorbije wielerseizoen. Terwijl de Ronde van Spanje nog in volle gang is, bezint Van der Lijke zich over zijn toekomst. ,,Ik wil nog dol graag fietsen, maar het ligt niet meer in mijn handen", is renner uit Middel burg realistisch. Het is met afstand het meest vreemde wielerjaar in de carrière van Nick van der Lijke geweest. Na jaren voor Roompot gereden te hebben, be gon hij voorbije winter aan een nieuw avontuur bij Riwal Securitas Cycling Team. Samen met enkele landgenoten wilde hij bij de Deense formatie zijn carrière nieuw elan geven. Het seizoen kende voor Van der Lijke echter een valse start. Wegens ziekte moest hij zijn debuut voor Ri- wal in de Ronde van Saoedi-Arabië voortijdig afbreken en tot overmaat van ramp kreeg hij knieproblemen in de Ronde van Murcia. Rust was het devies, maar de periode zonder wiel rennen duurde uiteindelijk langer dan hem lief was vanwege de coronacrisis. Daarbij kwam zijn ploeg door de coronacrisis in financiële problemen. ,,De cosponsor haakte in april af, waardoor we in de augustus moesten kiezen tussen pro deo verder koersen of ons geld uitbetaald krijgen'', legt Nick van der Lijke de moeilijke situa tie uit. ,,We kozen allemaal unaniem voor pro deo verder koersen. Als we op dat moment met zijn alleen de handdoek in de ring hadden gegooid, dan was onze wielercarrière sowieso voorbij. Bovendien koersen we alle maal gewoon heel graag.'' Van der Lijke probeerde het beste ervan te maken en dat is hem goed ge lukt. ,,Ik heb korte resultaten gereden in de Ronde van Wallonië en de Drui venkoers. Als kers op de taart mocht ik deelnemen aan het EK en zelfs voor het eerst in mijn carrière aan het WK. Dat was een mooie mijlpaal en dat be tekent eveneens dat ik me van mijn beste kant Mijn schoonou ders hebben een croissanterie waar ik aan de slag kan, maar ik hoop volgend jaar gewoon nog op de fiets te zitten heb laten zien dit jaar. Natuurlijk had ik stiekem wel op een uitschieter ge hoopt, maar al bij al mag ik niet over mijn seizoen klagen.'' Met name zijn deelname aan het WK was bijzonder. ,,Ik stond op de re- servelijst, maar werd op het laatste moment opgeroepen. Ik was echter niet in goeden doen, want ik was de week daarvoor gevallen in de Ronde van Luxemburg en tijdens het WK onder vond ik daarvan de na weeën. Desondanks was het een unieke ervaring. Bovendien was het mooi om dat samen met Ant- wan (Tolhoek uit Yerseke) te beleven." Daarna restte enkel nog de Brabantse Pijl voor Nick van der Lijke. ,,Ik had me het seizoenseinde anders voorgesteld. Normaliter had den we de Amstel Gold Race namelijk ook gereden, maar helaas werd die alsnog geannuleerd. De Brabantse Pijl werd daardoor mijn laatste koers van het jaar en dat was een vreemde ge waarwording. Door alle onzekerheid besefte ik me maar al te goed dat het mijn laatste koers als prof kon zijn.'' Over zijn toekomst heerst immers nog veel onduidelijkheid. ,,De ploeg heeft nu uitstel aangevraagd bij de UCI in de hoop dat er tijdig een geld schieter gevonden wordt. Verder zijn er momenteel nog geen contacten met andere ploegen. Het is heel lastig, want meerdere ploegen stoppen. De plekken zijn extra schaars.'' Doortrainen Toch blijft Van der Lijke - thuis in af wachting van zijn eerste kind - onver minderd doortrainen. ,,Ik heb mezelf geen deadline opgelegd. Stel dat ik de komende maanden geen ploeg vind, dan mogen ze me in februari nog altijd bellen. Wat dat betreft, is niets onmo gelijk. Pieter Weening gaf eerder dit jaar al het voorbeeld. Doortrainen is voor mij ook geen opgave, want ik fiets gewoon graag. Natuurlijk had ik liever al meer duidelijkheid gehad, maar het is nu eenmaal zo.'' Desondanks houdt Van der Lijke re kening met een abrupt einde van zijn carrière. ,,Je bent machteloos. Ik hoop dat het niet zo ver komt, want ik ben er zeker van dat ik het beste nog niet heb laten zien. Bovendien koers ik nog heel graag, maar het zou zomaar kun nen dat het klaar is. Mijn schoonou ders hebben een croissanterie waar ik aan de slag kan, maar ik hoop volgend jaar gewoon nog op de fiets te zitten.'' VLISSINGEN In zijn zesde wedstrijd voor SC Heerenveen maakte voetballer Jan Paul van Hecke uit Arnemuiden zondag zijn eerste doelpunt. De 20-ja- rige verdediger werd daarmee één van de jongste Zeeuwse doelpuntenma kers in de eredivisie. Maar aan zijn oom Jan Poortvliet kan hij niet tippen. Van Hecke kopte zondag halverwege de eerste helft de 0-2 binnen tegen Sparta Rotterdam. Heerenveen won uiteindelijk met 1-4 en handhaafde zich daarmee in de top van de ere divisie. De Friese ploeg deelt de derde plaats met PSV, twee punten achter Ajax en Vitesse. Van Hecke had voor NAC al vier keer in de eerste divisie gescoord, maar zondag knikte hij zijn eerste goal binnen in de eredivisie. Hij was op het mo ment van scoren 20 jaar en 146 dagen. Qua leeftijd troefde hij Zeeuwse eredivisie-iconen als Wim Hane- gem, Danny Blind, Dennis de .'W Nooijer en Peter van Vossen daar mee af. Wie hij wél voor zich moet dulden, is zijn eigen oom, Jan I Poortvliet. In au gustus 1975 maakte Poortvliet op zijn 19de al zijn eerste doelpunt in de eredivisie. Als invaller maakte hij voor PSV in de slotfase het laatste doelpunt in een 5-1- overwinning in de stadsderby tegen FC Eindhoven. Ook Gérard de Nooijer was jonger dan Van Hecke toen hij zijn eerste doelpunt maakte. De Souburger was net 20 jaar, toen hij scoorde tegen FC Utrecht. Zijn tweelingbroer Dennis - hij was van de twee juist de aanvaller - had er een kleine anderhalf jaar langer voor nodig. Ook tegen FC Utrecht. dinsdag 3 november 2020 GO 5 Voetballer Ju lius Bliek (foto) uit Burgh- Haamstede gaat vanavond proberen de laatste plaats af te staan in de Keuken Kampioen Divi sie. De verdedi ger treedt met hekkensluiter FC Dordrecht aan tegen Jong FC Utrecht, dat voorlaatste staat. Het ver schil tussen beide teams is één punt. -21 Voetballer Rick van Drongelen uit Axel werkt toe naar het EK onder 21 dat volgend jaar in Hongarije en Slovenië wordt gehouden. Dat vertelt de ver dediger van HSV en Jong Oranje in een bijna 7 minuten durende video op www.pzc.nl. HIj liep vier maanden gele den een zware knieblessure op en werkt dagelijks aan zijn herstel. a (0 Nick van der Lijke heeft nog genoeg te laten zien Job de Feijter Vlissingen Nick van der Lijke debuteerde dit jaar op het WK. Hij reed ook het EK. ,,Een unieke ervaring.'' foto cor vos -Nick van der Lijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43