Ook pleidooi CU voor doorgang Fonteyne Historie Kapelle in stripboek gevat 6 Alternatieven voor Trekdijk Autobrand lijkt aangestoken Barbara Visserlaan MIJN DORP, MIJN STAD De gemeente Middelburg wil aan de rand van het dorp een bedrijven terrein aanleggen aan de Trekdijk. Vanuit het dorp is daar al jaren ver zet tegen en een werkgroep heeft alternatieven bedacht, waaronder een sportcomplex en een medische post. Om te horen of de voetbalclub en de huisarts dat wel echt zien zit- Wethouder Doorn heeft Nieuwland niet veel te bieden wat de Trekdijk betreft ten, heeft wethouder Carla Doorn dat rechtstreeks aan hen gevraagd. De resultaten heeft ze nu gemeld aan de gemeenteraad. De antwoorden liggen genuan ceerd. Voetbalvereniging Nieuw- land wil best verhuizen naar de Trekdijk, maar 'dan moeten we er wel op vooruitgaan'. Kunstgras en een nieuwe accommodatie kunnen de leden overtuigen, want nu zou tachtig procent een verhuizing nog niet zien zitten. Op de huidige sportvelden kan de gemeente bo vendien huizen bouwen, oppert VV Nieuwland. Dat is goed voor de jongeren die in het dorp willen wo nen. En voor de club, want als er meer mensen in het dorp komen wonen, zullen er ook meer mensen gaan voetballen. Met zulke voorwaarden is ver huizing niet haalbaar voor de ge meente, constateert Doorn. Geld voor een nieuw sportcomplex is er eigenlijk niet. En woningbouw is volgens haar 'niet rendabel'. Boven dien gaat dat ten koste van woning bouwplannen elders in de ge meente, stelt de wethouder. Tandarts Een nieuwe huisartsenpraktijk mét fysiotherapie en tandarts wordt in het belang van goede zorg voor de dorpsbewoners toegejuicht door de huidige huisarts, dokter Ponten. Maar zelf zal hij daar het initiatief niet voor nemen; hij gaat richting zijn pensioen. De zoektocht naar een opvolger zou met een nieuw medisch centrum wel makkelijker worden. Ook al komt er een bedrijventer rein aan de Trekdijk, dan nog is er ruimte voor een medisch centrum als iemand dat wil bouwen, stelt wethouder Doorn. En de gemeente wil daar dan ook wel aan meewer ken, maar gaat er niet zelf mee aan de slag. Wegpoetsen ,,Waarom poetst u de alternatieven voor de Trekdijk zo makkelijk weg?", vroeg Ad van de Kreeke van D66 zich gisteravond in de raads commissie ruimte af. Doorn ont kende dat ze dat doet. Volgens haar kijkt de Werkgroep Trekdijk alleen naar de voorkeuren van de dorps bewoners, terwijl zij rekening houdt met 'het belang van de hele gemeente Middelburg'. VLISSINGEN Ook de Vlissingse fractie van de Christenunie pleit voor behoud van een wandelgang tussen Lange Zelke en Oude Markt. Drie weken geleden vroeg ook de SGP om handhaving van de verbinding in het stadshart. Raadslid Coen van Dalen me moreert dat hij in februari vorig jaar al een motie indiende om de wandelgang te herstellen. Mensen kunnen nu via een roltrap en een passage op de eerste verdieping van winkelcomplex De Fonteyne van de winkelstraat naar de markt, maar een nieuwe eigenaar wil ap partementen op die eerste verdie- ping inrichten. In de verbouwing plannen is geen doorgang tussen Oude Markt en Lange Zelke voor zien. Van Dalen betoogt dat er be hoefte is aan een looproute die consumenten en toeristen 'niet uit het centrum leidt, maar in het centrum rondleidt'. Herintroduc tie van een wandelgang creëert een 'natuurlijke rondwandeling', die het winkelgebied opwaar deert, de omzet van de nering doenden ten goede komt én het winkelplezier van de bezoekers verhoogt, betoogt de fractievoor zitter van de Christenunie. Willem Adriaansens Kapelle Of je het nou met 'aa' schrijft of met 'ae', een edelman uit het geslacht Van Maalstede is de grondlegger van het hedendaagse Kapelle. Vol gens Kapelle in strip vormde kasteel Maalstede ongeveer 1100 jaar gele den de aanzet tot het dorp Kapelle. ,,Maar historisch gezien is het toch echt met 'ae' hoor", vertelt Bas Oele voorafgaand aan de presentatie van het stripboek van Danker Jan Oreel en Frank Jonker. Van het stripboek zijn 1500 exemplaren gedrukt plus nog 150 met een harde kaft Oele heeft als een van de twee Bassen (de andere is Chamuleau) meegewerkt met Jan Kuijpers aan de totstandkoming van het boek én aan de canon van Kapelle. Op die canon ('die vertelt in chronologi sche volgorde iets over de geschie- denis van Kapelle', aldus wethou der Jon Herselman) is het stripboek gebaseerd. Die strip werd gisteren gepresenteerd in het Kapelse ge meentehuis. Van het stripboek zijn 1500 exemplaren gedrukt, plus nog eens 150 met een harde kaft. ,,Deze week is het de week van het Zeeuwse boek", vertelt tekenaar Oreel bij de overhandiging van het eerste exemplaar aan wethouder Hersel- man. ,,Daar past dit stripboek prima in. Vanaf vandaag is het te koop in de boekwinkel." De basisschool leerlingen van de Juliana van Stol- bergschool hoeven daar niet op te wachten. Zij kregen het boek bij de presentatie. ,,En de bovenbouw leerlingen van alle andere Kapelse basisscholen krijgen er woensdag eentje", belooft Herselman. dinsdag 3 november 2020 Middelburg houdt de boot af Verhuizing van de voetbalvelden en de huisartsenpraktijk vanuit het dorp naar een nieuw bedrij venterrein er net buiten, kan wel degelijk goed zijn voor de inwo ners van Nieuw- en Sint Joos- land. Dat zeggen de VV Nieuw- land en de huisarts. Toch doet het college van B en W er nu niks mee. Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN De politie denkt dat een auto die zon dagavond in Vlissingen uit brandde, aangestoken is. De auto stond binnen de hekken geparkeerd bij de Campus aan de Adriaen Coortelaan. De brandweer kreeg kort voor 23.30 uur de oproep. Tegen midder nacht was de brand ge blust. Ook de auto die naast de brandende wagen stond, werd vernield. De ei genaar heeft aangifte ge daan. De politie onderzoekt de brandstichting. WA Wat hebben neanderthalers, Ro meinen, een ridder en BN'ers als Annie M.G. Schmidt, Jo de Roo en Jan Peter Balkenende ge meen? Ze komen allemaal voor in het spiksplinternieuwe strip boek over de gemeente Kapelle. Leerlingen van de Juliana van Stolbergschool maakten giste ren als eersten kennis met Ka pelle in strip. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Gymnastiekuur voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Agathastraat, 19.30-20.30 uur: Aanwezigheid ZBBUZZ, antwoor den op digitale vra gen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kin deren van 7 t/m 12 jaar MIDDELBURG Zelfre- giecentrum, Oranje laan 17-19, 10.00 12.30 uur: Cursus WRAP (Welness Re covery Action Plan); ZB, 12.00-14.00 uur: Inloopspreekuur So ciale Cliëntenraad; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'I Am Greta' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Tennis OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 09.00 10.00 uur: Peuter- gym; De Gouwe Tuyn, 09.30 uur: Kof fieochtend voor seni oren; Sporthal De Belt, 19.30-21.30 uur: Badmintonnen VLISSINGEN ZB, 10.00-17.30 uur: Ex positie Wolfgang Krug (schilderijen en papier maché); Gym zaal Theo Thijssen- school, 17.00 uur: Kleutergym; De Kunstschool, 19.00 21.30 uur: Workshop cyanotypie WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 17.00-18.00 uur: Gy- muur voor meiden van 10-12 jaar; Markt, 18.00-19.00 uur: Aan wezigheid ZBBUZZ, WEST-SOUBURG Van Doornlaan 33a, 13.00-17.00 uur: Ta feltennis senioren. VLISSINGEN De nieuwe ontsluitingsweg voor bedrijventerrein Souburg II is omgedoopt tot Barbara Visserlaan. Visser is de staatssecretaris die Vlissingen - na eerdere ontkenningen - het nieuws bracht dat de marinierskazerne niet naar Vlissingen kwam. Op de voor die kazerne gereserveerde plek komen nu een zwaar beveiligde recht- bank en een extra beveiligde inrichting. Reden voor een grapjas om de rotonde die toegang geeft tot het betreffende terrein twee maan den geleden de naam Alcatrazrotonde te geven. Of dezelfde onverlaat of een andere lolbroek even verderop een nog naamloze straat heeft voorzien van de aanduiding Bar bara Visserlaan is onbekend. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38