'Ingrijpen bij feestjes was terecht' Ineos kan voor 3 miljard investeren in Antwerpen Mensen zijn meer bezig met vitaliteit 5 CORONA/ meer binnen mochten sporten, nam Wesley me mee naar buiten: de duinen in, het strand op. Dat was voor mij zo belangrijk. Ik had echt stress door die corona. Ik ben juf, de school ging dicht... ik had daar veel moeite mee. Na het spor ten voelde ik me veel beter. Het was niet alleen lichamelijk, maar ook mentaal noodzakelijk voor me." Inmiddels geven de mensen van Labeur honderd mensen per week begeleiding. Individueel, of in kleine groepjes. ,,Van hoogstens zes mensen - nu in coronatijd vier", vertelt Wesley. ,,Dat scheelt natuurlijk wel in de kosten." Want inderdaad, erkent ook klant Ingrid: aan persoonlijke be geleiding hangt een prijskaartje. ,,Ik zit in de fijne positie dat ik dit Mensen helpen Labeur probeert de prijzen laag te houden, benadrukt Michel. ,,Van- uit de gedachte dat we dit hebben opgezet om zoveel mogelijk men sen te kunnen helpen. Het zou mooi zijn als zorgverzekeraars kan betalen. Maar ik kan me voor stellen dat er mensen zijn die dit niet kunnen opbrengen." zouden bijspringen. Mensen zijn hier niet alleen om te sporten, maar echt om gezonder te worden of te blijven. Dat zou wel gezien mogen worden." De Kerkring van 's-Heer Abts- kerke is maandagochtend uitge storven. Veel bewoners zijn aan het werk en de regen nodigt niet uit om buiten te lopen. Het is las tig voor te stellen dat afgelopen weekend negen jongeren op bon geslingerd werden in het stille dorpje. Ze kwamen samen in een soort bouwkeet en draaiden luide muziek. Die keet staat op privé- terrein en is vanaf de Kerkring ook niet te zien. Buurtbewoners menen dat er wel vaker feestjes gehouden wor den. Maar de mensen die maan dagochtend thuis zijn, hadden er evenwel geen last van, erkennen ze. Dat de politie langskwam en een 21-jarige man meenam we gens belediging is hen dan ook ontgaan. Overigens is de man al leen verhoord en daarna in vrij heid gesteld. Sociaal contact De politie heeft volgens burge meester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele goed gehan deld. ,,Ik begrijp de behoefte aan sociaal contact, vooral onder jon geren. Maar met elkaar moeten we ervoor zorgen dat het aantal be smettingen daalt. Daarom gelden strenge regels voor iedereen. Het is goed dat er opgetreden wordt. Zo wordt de ernst duidelijk." Loods Ook in Goes was het raak: in de (korte) Lorentzweg werden twin tig tot dertig jongeren beboet. Twee bedrijven die gevestigd zijn in die straat, weten van niets. Toch waren de jongeren in een loods in die straat samengeko men. Ook de Goese burgemees ter Margo Mulder is duidelijk: dit soort feestjes kan en mag niet. ,,Er is hier terecht ingegrepen." Ze be raadt zich nog op gevolgen voor de eigenaar van het pand. ,,Dat hangt van het politierapport af dat ik nog ontvang." Het Britse chemieconcern Ineos kan verder met de mega-investering van zo'n drie miljard euro in twee nieuwe fabrieken in het Antwerps havengebied. De Vlaamse regering heeft onlangs de omgevingsvergun ningen voor het project verleend. Ineos verwacht in de tweede helft van 2021 met de bouw te kunnen be ginnen. De fabrieken, een propaan- dehydrogenatiefabriek voor de pro ductie van propyleen en een ethaan- kraker voor de productie van ethy- leen, moeten volgens planning in 2025 klaar zijn. Ze zullen werk bie den aan 450 vaste medewerkers. Tientallen natuur- en milieuorga nisaties hebben protest aangetekend tegen de investering. Ze vinden die ongepast in een tijd waarin juist moet worden ingezet op het beper ken van de uitstoot van het broei kasgas CO2. De productie van plastic kunststoffen moet volgens hen ook eerder omlaag dan omhoog. En het stuit hen tegen de borst dat Ineos ethaangas gaat inzetten als grond stof, afkomstig van in de VS gewon nen schaliegas. Ineos stelt in reactie dat de fabrie ken tot de efficiënste van Europa gaan behoren. Ze zullen minder dan de helft van de CO2 uitstoten van de best presterende vergelijkbare in stallaties, aldus het concern. dinsdag 3 november 2020 GO Kijk op de site bij /video Sporten met persoonlijke coach steeds populairder Corona helpt mensen bewus ter met hun gezondheid om te gaan, ervaart Victor de Vries van Fit 4 Life Coaching in Zie- rikzee. „Mensen zijn meer bezig met vitaliteit. Juist nu vinden ze het belangrijk om zich fit te voelen. Ze onderne men actie, waar ze dat voor heen toch makkelijker lieten varen." Romeo de Kraker van Inno vate Personal Training in Goes ziet ook dat er nu meer focus op gezondheid ligt. ,,Nu vraag ik me wel af mensen echt 'bewust bewuster' met hun gezondheid omgaan. Maar onbewust wel, denk ik. Corona beheerst al maanden lang het leven, en in media wordt toch duidelijk aangege ven dat de mate waarin je last hebt van corona, veel met je gezondheid te maken kan hebben. Dat betekent dat mensen wel constant met de neus op de feiten worden ge drukt." Ook Innovate heeft het nu drukker dan voor de corona- tijd. ,,Aan het begin van de lockdown was het wel stiller, maar in de weken erna is het echt ontploft. Er zijn meerdere redenen voor, vermoed ik. Mensen zitten veel thuis en voelen zich daar niet happy bij. Ze denken: wat kan ik daar aan doen? En ze houden geld over, omdat ze niet op vakan tie of uit eten gaan. Ze vragen zich af: is er iets anders waar ik dat aan kan uitgeven? In beide gevallen denken ze dan aan personal training." Of de aandacht voor gezond heid een 'blijvertje' is, betwij felt De Kraker. ,,Ik hoop het wel. Maar ik denk dat veel mensen straks, als alles weer normaler is, toch terugvallen in hun oude patroon. Mensen zijn toch gewoontedieren." door lockdown heen M Wesley Pie- terse bege leidt Ingrid de Pagter tijdens haar oefenin gen. FOTO'S LEX DE MEES TER De politie greep afgelopen weekend terecht in bij illegale feestjes in 's-Heer Abtskerke en Goes. Dat vinden de burge meesters Gerben Dijksterhuis (Borsele) en Margo Mulder (Goes). „Goed dat er opgetre den wordt." Michiel Bouwman 's-Heer Abtskerke Harmen van der Werf Antwerpen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37