li Zeeuwse ziekenhuizen zien in week tijd verdubbeling aantal opnames Zorgmedewerkers vragen alleen om onze medewerking De personal trainer heeft het razend druk Domus de Jonge stort zich op het telen van kiwi's Veel mensen willen sportend de coronatijd doorkomen Drie hectare overkapte teelt in Kapelle Voor het eerst sinds de tweede golf is uitgebroken liggen er meer Zeeu wen dan mensen van buiten de provincie in de ziekenhuizen in Goes en Terneuzen. De toename van het aantal Zeeuwse patiënten is in lijn met het groeiend aantal coronabesmettin- gen in de provincie. Desondanks is het aantal ziekenhuisopnames in Zeeland nog relatief laag, zeker in vergelijking met de aangrenzende regio's Rotterdam-Rijnmond en Midden- en West-Brabant om van Vlaamse buurprovincies nog maar te zwijgen. Allochtonen In de Randstad liggen naar verhou ding veel coronapatiënten met een migratie-achtergrond in het zie kenhuis. ZorgSaam ziet dat ook bij patiënten die vanuit Zuid-Holland naar Terneuzen zijn overgebracht. Maar wat de patiënten uit Zeeland betreft is dat niet zo. Zeeuwse al lochtonen zijn niet oververtegen woordigd, laten Adrz en ZorgSaam weten. ,,De patiënten zijn een af- spiegeling van de maatschappij", al dus Adrz. Bij Adrz zijn 35 coronapatiënten opgenomen, 7 meer dan vorige week. Naast 19 zieken uit Zeeland (vorige week 10) waren dat 15 men sen uit Zuid-Holland en 1 uit Noord-Brabant. Op de intensive care van Adrz worden 9 mensen be handeld. Dat is net zoveel als een week geleden. Bij ZorgSaam in Terneuzen lig gen nu 20 Covidpatiënten, 4 meer dan een week geleden. Van hen ko men er 11 uit Zeeland (vorig week 5), de andere 9 komen uit de regio Rotterdam-Rijnmond. Op de in tensive care in Terneuzen worden 5 mensen behandeld, 2 meer dan een week geleden. Van de ic-patiënten komen 2 uit eigen provincie. Uit gegevens van het RIVM blijkt dat de meeste ziekenhuispatiënten uit Zeeuws-Vlaanderen en Wal cheren komen. De afgelopen twee De patiënten zijn een afspiegeling van de maatschappij - Adrz weken werden ziekenhuisopnames gemeld van inwoners van Hulst (3), Vlissingen (3), Goes (2), Middel burg (2), Tholen (2), Schouwen- Duiveland (1), Sluis (1) en Terneu- zen (1). Daarbij hoort het voorbe houd dat tussen ziekenhuisopname en melding bij het RIVM vertraging zit en niet altijd compleet zijn. Stijgende lijn Terwijl in de rest van het land de groei zo goed als tot staan is ge bracht of al sprake is van een af name, vertonen de besmettingscij- fers voor de provincie Zeeland een stijgende lijn. Morgen komt de GGD Zeeland met nieuwe weekcij- fers. Zeeland zit nu (nog) als enige provincie in de één na laagste risi cofase, het niveau 'zorgelijk'. Alle andere provincies hebben het ni veau (zeer) ernstig. Maar inmiddels is de afgelopen dagen het aantal po sitieve coronatests in de drie noor delijke provincies naar verhouding lager dan in Zeeland. £1 I dinsdag 3 november 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 MIDDELBURG Ruben, Julia, Yasmin, Olivier en docent Ralph van Her- tum staan bij de door hen gemaakte olifant en ezel die symbool staan voor respectievelijk de Republikeinen en Demo craten in de Verenigde Staten. Het belooft de komende nacht een nek- aan-nekrace te worden tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Joe Biden en Donald Trump. Wie het eerst 270 kiesmannen achter zich krijgt, woont de ko mende vier jaar in het Witte Huis. Op de Markt in Middelburg, voor het oude stadhuis, wordt de race rechtstreeks in beeld gebracht. Telkens als de verkie zingsuitslag van een Amerikaanse staat be kend wordt, schuift een van de twee dieren een aantal plekken op. De race naar het Witte Huis is een van de onderde len van de US election night Zeeland, die verder grotendeels online plaatsvindt. ZEELAND 4 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND 4 hiXX Q ZEELAND 8 Fors meer coronapatiënten De afgelopen week is het aantal Zeeuwse coronapatiënten in de ziekenhuizen verdubbeld van 15 naar 30. In totaal worden bij Adrz in Goes en ZorgSaam in Terneuzen 55 mensen behan deld voor Covid-19. Bij Adrz overleden afgelopen week twee coronapatiënten. Theo Giele Goes/Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33