Lasdoos Goese basisschool een week dicht vanwege corona Zorggroep zet mensen van horecabedrijf in GGD opent teststraat in gemeente Tholen 2 WENDY WAGENMAKERS Ei&EN NOEMT TRUMP HET VIRUS Column De laatste weken kom ik nogal eens bij de bouw markt, als ik eropuit ben gestuurd om materiaal te halen voor ons nieuwe huis. En dan sta ik daar in die betonnen gangen om hoog te turen langs metershoge stellages en bedenk ik dat ik eigen lijk helemaal niet weet hoe dik die planken moeten zijn, welk cement we moeten hebben en wat een las- doos eigenlijk is. En dan bel ik maar naar huis om het te vragen en kijken al die mannen in hun be smeurde overalls me aan van 'daar heb je weer zo'n muts die niet weet wat een lasdoos is' en dan smijt ik nog snel die zak zandce ment heel stoer over mijn schou ders, maar het helpt allemaal niet. ik na het zien van het interview dat Omroep Zeeland had met George van Heukelom. Als het aan de oud-gedeputeerde ligt, blijven DE STELLING vrouwen keurig kinderen baren en lasdozen halen voor manlief. Van de SGP-mastodont mogen vrou wen geen carrière maken. Dat een vrouw namens zijn partij wethou der is geworden op Schouwen- Duiveland, doet hem pijn. Veel pijn. ,,En dan roepen ze ook nog: bid maar. Maar voor kwalijke za ken kun je niet bidden." keer teruggekeken. Naar de mi miek, de trilling in zijn stem, het drankarsenaal op de achtergrond. Maar hij meende het. En als we Van Heukelom moeten geloven, is hij niet de enige die er zo over denkt. De mannenbroeders zou den maar wat graag teruggaan naar de tijd dat vrouwen officieel on dergeschikt waren. En kunnen daar kennelijk nog mee thuisko men ook. SGP'ers ken. Mensen die kundig zijn, en grappig bovendien. Ze durven steun te geven aan vrou wen in de politiek. Laten we ho pen dat ze ook andere partijdisci plines durven aan te pakken en la ten we bidden dat de dochters van Van Heukelom de politieke aspira ties van hun vader hebben geërfd. Onze Lieve Heer houdt wel van een geintje. VandeSGP- mastodont mogen vrouwen geen carrière maken Vandaag: Ik hoop dat Amerika zich verlost van Donald Trump Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters .W KIEZERS HET MEWCUM-. Bluesfestival verzet editie 2021 Fietsvoetveer voert uursdienst in SLUIS Trajectcontrole op rondweg bij Sluis Een leerling van de middenbouw is zaterdag positiefgetest op corona. De leerling is de hele week op school ge weest en heeft nauw contact gehad met personeelsleden. De bron van de besmetting zou op school kunnen zijn, aldus bestuursvoorzitter Pim van Kampen van Albero. „Tevens zijn er nu nog twee personeelsleden thuis vanwege corona en moeten vanafvandaag (maandag, red.) meer dere personeelsleden in quarantaine omdat ze afgelopen week in nauw contact met de leerling zijn geweest. Dit alles bij elkaar heeft ons doen be sluiten om de school een week fysiek te sluiten. Dat is niet leuk voor de kinderen, ouders en personeelsle den, maar gezondheid gaat altijd voor." Van Kampen zegt dat het geen leuk besluit was om te nemen, maar ook geen moeilijk besluit. Er was volgens hem geen andere keuze. ,,De GGD zegt dat de kans bijzonder klein is dat een 9-jarige anderen be smet, maar we kunnen geen risico nemen.'' Met twee docenten die co rona hebben (het zijn jonge leraren die het naar omstandigheden goed maken) en vier in quarantaine is het volgens Van Kampen onmogelijk om de school nog open te houden. ,,De Tweemaster is een school waar kinderen uit alle culturen zitten, daar kun je niet zomaar elke vervan ger voor de klas zetten.'' Online onderwijs Vanaf vandaag wordt overgegaan op online onderwijs. Er zijn nog ruim voldoende leerkrachten om dat vorm te geven. ,,Als je in quarantaine zit, ben je natuurlijk niet ziek", ver klaart Van Kampen. ,,Deze mensen kunnen van huis uit gewoon wer ken.'' Kibeo zorgt voor noodopvang in een ruimte die losstaat van de school, enkel bedoeld voor ouders met vitale beroepen. Zorggroep Ter Weel heeft mede werkers van horecabedrijf Ama- dore ingezet in De Veste, de tijde lijke centrale Covid-19-opvang in Goes. De zorgmedewerkers werken ge heel beschermd op de afdeling, de horecamedewerkers zorgen ervoor dat er benodigdheden per lift op de afdelingen komen. Hierdoor kun nen de zorgmedewerkers verder met het verlenen van de zorg die nodig is op de afdeling. Ook het klaarzetten van de maaltijden en telefoonaanname wordt op een gastvrije manier gedaan door de horecamedewerkers. Mochten er familieleden komen, worden zij door deze nieuwe samenwerking ontvangen door een horecamede- werker in de familiekamer. ,,Het is mooi om te zien dat we el kaar op deze manier kunnen hel pen. De horeca ligt grotendeels stil en medewerkers zitten veel thuis, in de zorg zijn er handen te kort. Op deze manier bundelen we de krachten en zorgen we voor een goede samenwerking tussen twee gastvrije organisaties", zegt Mirjam Vreeke-Reijnierse van Ter Weel. GGD Zeeland opent vandaag in Sint-Maartensdijk de zevende co rona-testlocatie in Zeeland. De test locatie is gevestigd in de voormalige bouwmarkt aan de Nijverheidsweg 4. De GGD werkt in deze locatie sa men met het Rotterdamse labora torium TLR. De teststraat in Sint-Maartens dijk is elke ochtend op werkdagen geopend en kan - na het maken van een testafspraak - met de auto, per fiets of lopend worden bezocht. De GGD Zeeland verwacht dat naast inwoners van Tholen ook mensen uit West-Brabant de nieuwe testlocatie zullen gebrui- ken. Voor de inwoners van de ge meente Tholen waren tot nu toe Roosendaal of Goes de dichtstbij zijnde plekken waar ze zich door de GGD konden laten testen. Zeeland heeft nu in totaal zeven testlocaties: Goes, Hulst, Sint-Maartensdijk, Oostburg, Terneuzen, Vlissingen en Zierikzee. Het gemeentebestuur van Tho- len is blij met de komst van de test straat in Sint-Maartendsdijk. Wet houder Corniel van Leeuwen: ,,Dit maakt het voor Tholenaren zo veel gemakkelijker om zich te laten tes ten. Door snel en dichtbij te kun nen testen, weten we ook sneller of sprake is van besmettingen en kan men maatregelen nemen. Zo krij gen we samen grip op het virus." dinsdag 3 november 2020 Maar dat hoeft ook niet, begreep Ik heb het fragment wel twintig Het gekke is dat ik alleen leuke i Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland kan een snelteststraat goed gebruiken 1194 stemmen EN BitsEN ÏSE BIJWERKING KWADENDAMME Het Kwadendamme Bluesfestival wordt vol gend jaar verplaatst van mei naar september. De organisatie verwacht dat er dan meer kans is dat het evenement door kan gaan. „Aangezien het co ronavirus nog heftig is en het nog wel een tijdje zal blijven, hebben we beslo ten om (eenmalig) het festival te verzetten naar september", laat het fes tival weten. ,,Hopelijk is de wereld dan weer een beetje normaal." Het Kwadendamme In door Bluesfestival, dat voor volgende maand op het programma stond, is afgelast. VLISSINGEN De extra ochtend- en middagafvaarten van de Westerschelde Ferry ver vallen vanaf maandag 9 november. Het fietsvoet veer tussen Vlissingen en Breskens vaart vanaf dan een uursdienst. Met het aanscherpen van de co ronamaatregelen maken steeds minder passa giers gebruik van de extra afvaarten, meldt het bedrijf. Vanaf Vlissin- gen vervallen de och tendafvaarten om 07.18 en 08.18 uur en de mid dagafvaarten om 16.18 en 17.18 uur. Vanaf Breskens zijn dat de afvaarten om 07.48 en 08.48 uur en de middagafvaarten om 16.48 en 17.48 uur. Vanaf maandag 9 no vember lopen hardrij ders op de N253 bij Sluis automatisch tegen de lamp. Tussen Sint Anna ter Muiden en de ro tonde bij de Heilleweg is er vanaf die dag traject controle. Overtredingen worden automatisch ge meld bij het centraal Justitieel Incassobu reau. Het Openbaar Mi nisterie stelt de traject controle in, omdat op de weg vaak harder wordt gereden dan de toege stane 80 kilometer per uur. Het is de twaalfde van in totaal twintig tra jectcontroles die actief worden op N-wegen. Basisschool De Tweemaster in Goes gaat een week dicht van wege een coronabesmetting. Dat is na overleg met en op ad vies van de GGD Zeeland beslo ten door de schooldirecteur en onderwijskoepel Albero. Luc Oggel en Rob Paardekam Goes Luc Oggel Goes Theo Giele Sint-Maartensdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2