1 C f L 5 Si; V1- I" -"i li ddat ziin- Meesterscout Cruijff, Koeman en f iV" y 22 Kort Thorup Bayern trekt bod Alaba in Van der Wiel heeft aanvallen Trials Spelen in Rotterdam Makkelie fluit in Salzburg Quote van de dag 'Ik kan mensen niet vragen om te gaan stemmen als ik het zelf niet doe' De Kort CHAMPIONS LEAGUE FC MIDTJYLLAND - AJAX Na AZ en PSV heeft nu ook Ajax een heuse corona explosie. Tenminste, volgens de interpretatie van de Deense autoriteiten. Erik ten Hag heeft goede hoop vandaag nog spelers te kunnen verwelkomen voor de cruciale ontmoeting met Midtjylland. ,,Dit is geen fair play. Dit gaat richting competitievervalsing." Tonny Bruins Slot 1947-2020 Bayern München heeft de contractaanbie ding aan David Alaba (foto) ingetrokken. Voor de 28-jarige Oostenrijker, die al sinds 2008 in München speelt, lag een nieuwe verbintenis voor vijfjaar klaar. Alaba's zaak waarnemers lieten de club weten dat het bod 'niet naar wens was', waarop Bayern be sloot het hele aanbod van tafel te halen. Gregory van der Wiel kampt met paniek aanvallen en angstgevoelens, zo heeft de oud-international via sociale media laten weten. De mentale problemen zijn er de oorzaak van dat Van der Wiel, die al maan den meetraint bij RKC, nog geen wedstrij den heeft gespeeld. De verdediger zegt al een jaar last te hebben van de aanvallen. De nationale zwemtop gaat van 3 tot en met 6 december in de Rotterdam Qualification Meet strijden om tickets voor de Olympi sche Spelen. Voor alle Nederlandse top zwemmers staat in het Rie Mastenbroek zwembad het verdienen of behouden van tickets voor de Spelen van Tokio 2021 op het programma. Er is geen publiek welkom bij de wedstrijden in Rotterdam. Danny Makkelie (foto) fluit vanavond in Oostenrijk de wedstrijd in de Champions League tussen Red Bull Salzburg en Bayern München. Vorige week had hij al de leiding over de kraker Juventus-Barcelona. Ook Ser- dar Gözübüyük fluit vanavond in de Cham pions League en wel bij Sjachtar Donetsk te gen Borussia Mönchengladbach. Bas Nijhuis heeft donderdag de leiding bij Leicester City tegen Braga in de Europa League. jf'./ÜS EK2021 Ajax reisde gisteren met een flink gekortwiekte selectie, met Kjell Scherpen als enige doelman aan boord, af naar het Deense Herning. Trainer Erik ten Hag liet noodge dwongen een heel elftal achter. En daar zaten niet de minste namen bij: aanvoerder Dusan Tadic, ba lansbewaker Davy Klaassen, basis kracht Ryan Gravenberch en de keepers Andre Onana en Maarten Stekelenburg. Het lijkt een corona explosie. Assistent Winston Bo- garde ontbrak tegen Heerenveen al ('privacy', zei Ten Hag) en toen Ajax FC MIDTJYLLAND K AJA X |Ls* 1 aIIB gisteren nieuwe testen onderging, bleken ook anderen besmet. ,,Maar een aantal van deze spelers mag in Nederland en elders gewoon spe len, maar niet in Denemarken", gaf Ten Hag aan waar de schoen wringt. Dat groepje heeft volgens de hoofdtrainer, die gisteren in de huiskamerachtige perskamer van Midtjylland toch een strijdbare en zelfverzekerde indruk maakte, ook geen klachten of symptomen. ,,Het heeft met de regels van ver schillende autoriteiten te maken. Die verschillen per land. Zij beslis sen en daarmee hebben we te dea len. En dat zullen we ook doen. We hebben nog steeds goede spelers op verschillende posities. Ik zeg altijd: je kunt geen titels met elf spelers winnen. Ik heb de afgelopen maan den ook veel gerouleerd. Dit is ook een reden daarvoor, omdat elk team dit probleem kan krijgen." Restwaarden Maar hoe zit het dan met die ver schillen? Om een lang en complex verhaal kort te maken, komt dat door de strenge regelgeving van de Deense autoriteiten met betrek king tot corona. Spelers kunnen maanden na een besmetting nog Je moet woensdagmorgen langs komen, had hij door de telefoon geroepen. Enthousiast: ,,Want op dinsdag komen ze!' Ze? ,,Ja. De banden! Vier videobanden met wedstrijdbeelden van AS Roma.'' Het was december 2002. En koud. Maar in de trainerskleedkamer bij Ajax gloeide de verwarming. Op een tv in een hoek - nog geen breedbeeld - speelde AS Roma te- gen Juventus. Tonny Bruins Slot zat met zijn 'analisaties' - zoals hij het zelf noemde - in de 14de mi nuut. Of de meesteranalist van Ajax wilde vertellen over zijn werk? „Tuurlijk", had hij vriendelijk ge antwoord. ,,En dan kom je er ge woon bij zitten in onze kleedka mer. Want als Ronald Koeman en de anderen op het veld staan, heb ben we daar rust.'' Letterlijk tussen de schoenen, sokken en overhemden van Koe man, Ruud Krol, stagiair Marco van Basten en hemzelf keken we naar de beelden. Bruins Slot ver telde honderduit. Over de kunst van het kijken. De details, hij zoog ze op als een spons. ,,Sommige si tuaties teken ik helemaal uit op papier. Eén band spoel ik zeker vijf keer terug. Naar een eerste helft kijk ik al gauw twee uur.'' Zijn eerste wedstrijdanalyse was er één voor FC Amsterdam. 1974, Inter Milaan. Burgnich, Facchetti, Oriali en Mazzola. Twaalf jaar later volgde de eerste spionagetrip voor Johan Cruijff, die net technisch di recteur was geworden bij Ajax. Zo als velen beschouwde hij Cruijff als zijn grootste inspirator. ,,Johan dinsdag 3 november 2020 GO VOETBAL VOETBAL ZWEMMEN VOETBAL —Basketbalicoon Shaquille O'Neal ging voor het eerst stemmen UU 5 De Deense trainer Jess Thorup is na vijf wedstrijden als coach van Racing Genk in België alweer vertrokken. Thorup neemt per direct de leiding over van FC Kopen hagen, waar hij een contract tot 2024 heeft getekend. Koen de Kort blijft nog zeker twee jaar in dienst van wie lerploeg Trek- Segafredo. De 38-jarige routi nier, op dit mo ment actief in de Vuelta, wordt gezien als ideale weg kapitein. 1 De UEFA over weegt van wege de coro nacrisis het EK van volgend jaar niet in twaalf, maar slechts in één land te houden. Rusland zou daarvoor kan didaat zijn Gekortwiekt Ajax hoopt op clementie Johan Inan Herning 0 Vermoedelijke opstellingen CL, Groep D Arbiter: Bobby Madden (Schot) Vanavond, 21.00 uur SBS6, Ziggo Sport MCH Arena,Herning, Denemarken o a 0) De voetbalwereld stond gisteren stil bij het overlijden van Tonny Bruins Slot (73). Als scout, as sistent-trainer en meester-ana- list was hij de ogen en oren van coaches als Johan Cruijff, Ro nald Koeman en Frank de Boer. Een persoonlijke herinnering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22