NYNKEDEJONG Minder besmettingen, wel meer patiënten 6 'Echtgenote van 'profeet' B. vastgehouden' Column ^0 @nynke Iet een kind op komst, ko men ook de zorgen en vra gen. Is de babykamer op tijd af? Wat gaan de broer en de zus van de baby vinden? Kunnen wij wederom net zoveel van dit kind houden, als we al van die an dere twee doen? Komt goed, zeiden we. Wisten we. Het zou hoe dan ook goed ko men. Ook toen op een vrijdag avond ineens mijn vliezen braken, we ons naar het ziekenhuis spoed den, zelfs toen de anesthesist naar de gynaecoloog belde dat er met smart op haar gewacht werd. Komt goed. Hoe dan ook. in het Prinses Maxima Centrum voor kinderoncologie. De laatste plek op aarde waar je wilt zijn. Wij, de vrienden en kennissen op afstand, prevelden dat het goed zou komen. Dat moest. Een ander scenario was niet denkbaar. Wij konden niet denken aan het aller ergste dat kon gebeuren, en dus klampten we ons vast aan de hoop. Kijk, deze chemotherapie lijkt iets gedaan te hebben. Hij mag van de ic. Kijk, hij kan een ochtend naar de basisschool. Hij is 4 jaar oud. 4! Het komt goed. Het moet goed komen. Het moet. Afgelopen week is B. overleden. Die vrolijke kleuter met zijn blonde krullen, die zoveel zin had in Sinterklaas. Die later als hij groot was taartenbakker wilde worden. Een kind waar naar uitgekeken is, dat gewiegd is, dat een on breekbaar verbond had gesmeed met zijn oudere zus. Dat zijn plek in het gezin had gevonden. Zijn ei gen unieke plek, die nu voor altijd leeg zal zijn. Ik hou onze jongen vast, en denk aan zijn ouders, en hoe zij hem hebben vastgehouden. Het had gewoon goed moeten komen. Het komt goed. Het moet goed komen. Het moet Ellen van Gaalen Bilthoven Afgelopen vrijdag meldde het RIVM nog 11.127 nieuwe besmettin gen - een record waarin ook cijfers van eerdere dagen zaten vanwege technische problemen. Zaterdag dook het aantal nieuwe besmettin gen onder de 10.000, en gisteren kwamen er weer ruim duizend minder nieuwe coronapatiënten bij. De teller bleef hangen op 8740 nieuwe besmettingen. Volgens het RIVM zou deze week de najaarspiek in zicht komen. Met het dalende aantal nieuwe gevallen kan de top dit weekeinde inderdaad bereikt zijn. Maar zekerheid is er nog niet: de komende dagen moet blijken of het aantal dagelijkse be smettingen inderdaad verder daalt. In de ziekenhuizen wordt de situatie wel nijpender. In totaal zijn gisteren 2493 patiënten opge- nomen. Het gros ligt op de ver- pleegafdelingen: 1910. Voor het weekend hielden nog 2385 corona patiënten ziekenhuisbedden bezet. Op de ic's steeg het aantal patiën ten naar 583. Vooral van vrijdag op zaterdag kwamen er daar meer pa tiënten bij, gisteren was er juist één minder. Het Landelijk Coördinatie punt Patiënten Spreiding (LCPS) meldde zaterdag dat de druk op de ic's toeneemt en de capaciteit weer wordt uitgebreid. Twee ic-patiën- ten zijn naar Duitse ziekenhuizen gebracht. Morgen komt het RIVM met een nieuwe analyse van de weekcijfers. Van belang is hoe groot het percen tage positieve testen is. De GGD's konden afgelopen week meer tes ten door een uitbreiding van de capaciteit. Overigens denkt de Groningse viroloog Bert Niesters dat de RIVM-cijfers niet compleet zijn, omdat meer mensen zich via een commerciële teststraat laten testen. ,,Ik werk in eenfastlane voor docen ten en zorgmedewerkers en daar zien we het rustiger worden. Veel mensen laten zich elders testen. Er zou een meldplicht moeten komen voor positieve testen.'' Goch B. wordt onder meer verdacht van het vastzetten en misbruiken van deze jonge vrouw, Emma. Volgens de geloofsgemeenschap was Emma de vrouw van de 58-jarige voorganger Robert B. en ging zij vreemd. De 25-jarige eventmanager Emma werd vorige week door de Duitse politie weggehaald uit klooster Graefenthal in het Duitse Goch, net over de grens. Zij maakte al jaren deel uit van de Orde der Transformanten. De orde kent een lange geschie denis in Nederland, waarin zaken als misbruik, intimidatie en zelfs moordaanslagen een rol spelen. Oprichter en voorganger B. was al jaren uit beeld en werd op 21 okto ber ineens opgepakt, na een mel ding 'dat er een vrouw tegen haar wil op het klooster gevangen werd gehouden'. De inval van de politie lijkt nu een flinke ruzie en - opnieuw - misstanden binnen de twintig jaar oude orde aan het licht te brengen. Camiel Engelen, jarenlang lid van de Orde der Transformanten en nu woordvoerder in de zaak, zegt dat Emma de 'vrouw' is van de 33 jaar oudere Robert B. ,,Echt getrouwd voor de wet zijn ze niet, maar bin nen onze organisatie wel.'' Volgens Engelen had Emma een geheime liefdesaffaire met iemand van buiten de sekte. Volgens Enge len heeft zij dat opgebiecht en heeft die minnaar de politie ge waarschuwd dat zijn vriendin werd vastgehouden. ,,Uit jaloezie'', zegt Engelen. Hij laat een foto zien waarop aan de rand van het bos tegenover het klooster een grote teddybeer te zien is. ,,De minnaar van Emma zat daarachter. Zodat zij hem van uit haar raam kon zien'', aldus En gelen. Volgens hem wilde Emma het goedmaken met B. en wilde ze niet met de politie mee. Ook werd zij niet vastgehouden, aldus de woordvoerder. Volgens de Duitse officier van justitie die de zaak behandelt, is Emma uit vrije wil weg van de Ze is meegenomen als getuige en zou als ze wil terug kunnen naar het klooster orde. Zij is meegenomen als ge tuige en zou als ze wil terug kun nen naar het klooster'', aldus de of ficier tegen deze krant. Dat heeft ze niet gedaan. Justitie denkt dat ze al lange tijd werd opgesloten. Tien dagen gele den werd gemeld dat sekteleider Robert B., die in Nederland al twaalf jaar leek te zijn verdwenen, was aangehouden op verdenking van vrijheidsbeneming van Emma, en op verdenking van tien gevallen van seksueel misbruik in het Brabantse Hoeven en van twee verkrachtingen in Duitsland. De politie viel vorige week met veel machtsvertoon het klooster binnen. Volgens Engelen komen alle aangiften over misbruik even wel van de minnaar en zou in alle gevallen Emma het slachtoffer zijn. ,,De Duitse justitie is keihard voorgelogen.'' De officier van jus titie meldt dat het onderzoek zich 'niet uitsluitend richt op handelin gen ten nadele van één persoon'. Rond Emma lijkt meer aan de hand. Haar jongere broer verliet enige tijd vóór Emma de sekte, zegt Engelen. Hij zou degene zijn die bij de politie heeft gemeld dat er wapens in het klooster lagen, die overigens niet werden gevon den door de politie. Engelen geeft toe dat de moeder van Emma, Irma, die al minstens vijftien jaar een prominente rol speelt binnen de orde, tijdens de politie-inval de benen heeft geno men. ,,We hebben geen idee waar zij nu is.'' Emma leeft vermoedelijk al haar hele leven bij de Orde der Trans formanten. Haar moeder Irma voerde in het verleden het woord voor de sekte als die weer eens in opspraak was. Zo zat ze in 2008 aan tafel in een actualiteitenpro gramma bij Felix Meurders toen de Orde der Transformanten betrok ken leek bij een moordaanslag op de Rotterdamse zakenman Frits Bebelaar, die zich negatief had uit gelaten over de geloofsorganisatie. Ook was ze te zien in een docu mentaire over de orde, die zes jaar na de mislukte moordaanslag nog maals bij een moordpoging be trokken raakte. Voor de aanslag op Bebelaar werden de verdachte le den in hoger beroep vrijgesproken. Voor de tweede aanslag, op voor malig sektelid Jeroen van Hasselt, werd ordelid Erwin Spee veroor deeld. Robert B. was toen al lang weg. Hij verdween in 2008 toen de zaak van Bebelaar speelde en hij vermoedelijk niet wilde getuigen. Camiel Engelen voert namens de Orde der Transformanten het woord over de zaak. foto theo peeters En het kwam goed. Een blo zende, bolle baby: Kees. We sloten hem meteen in ons hart. Na een dag was het al volkomen normaal dat hij erbij was. Hij had zijn plek gevonden bij ons. Terwijl wij ons klaarmaakten voor dat nieuwe leven, en het na zijn geboorte in onze armen hiel den. Terwijl wij weer wenden aan de nachtelijke voedingen en aan het kraambezoek op 1,5 meter af stand, zaten onze vrienden aan het bed van hun zoontje B. Zijn bed maandag 2 november 2020 GO Kees en B. Het aantal nieuwe coronabe smettingen is het afgelopen weekend gedaald tot onder de 9000. Wel blijft het aantal pa tiënten in ziekenhuizen groeien. De intensive cares breiden hun capaciteit uit. Liefdesperikelen leidden tot inval bij sekte in Duitsland Een geheime liefdesaffaire van een 25-jarig vrouwelijk sektelid heeft ertoe geleid dat de Ne derlandse 'profeet' Robert B. van de omstreden Orde der Transformanten onlangs in Duitsland werd opgepakt. Henk van Gelder Victor Schildkamp Caspar Naber - Officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6