Gedeeld eerste, maar geen wereldtitel l O O) CD O 11 WK MOTORCROSS NANCY VAN DE VEN Nancy van de Ven slikte zaterdag een bijzonder bittere pil. De Vlissingse motorcrossster zag de wereldtitel uit haar handen glippen, net als in 2017. Vader Van Anrooij De Nooijer Een kwelling begint het voor Nancy van de Ven te worden, de jacht op de wereldtitel. Of nog specifieker: een tantaluskwelling. Dat is iets dat zó dichtbij is, maar toch onbereikbaar blijft. Zaterdag eindigde de Vlissingse motorcrossster voor de vierde maal in vijf jaar als tweede in het WK. Extra zuur was dat ze wel evenveel punten pakte als de Nieuw-Zeelandse Court ney Duncan. Na afloop van de Grand Prix was de 22-jarige Vlissingse zwaar geëmotio neerd. Ze begon als leidster aan de laat ste klus van het seizoen, maar kon haar voorsprong van vier punten niet be houden. Ze had alles gegeven, maar het was net niet genoeg. De Yamaha-rijd- ster kon en wilde niet onder woorden brengen hoe pijnlijk de ervaring voor haar was. ,,Ze zit helemaal stuk", ver telde haar broer en coach Rinus vanuit het noorden van Italië. ,,We kunnen eigenlijk allemaal wel huilen. Bij ons thuis leven we allemaal om te winnen. Dat is al zo sinds ik begon met rijden. Bij ons thuis telt er maar één ding: de beste zijn. Met weer een tweede plaats kunnen we moeilijk omgaan. Dit doet heel zeer." Nancy van de Ven ging relatief ont spannen naar Pietramurata toe. Ze reed de laatste maanden zeer goed. Tij dens de coronacrisis in de eerste helft van 2020 was ze helemaal tot rust ge komen en een stuk volwassener ge worden. Ze had het gevoel dat dit toch nog wel eens haar jaar kon worden. Maar op de baan in het noorden van Italië ging het meteen mis. Kort na de start van de eerste manche kwamen meerdere rijdsters in het gedrang ten val. De Zeeuwse lag er ook bij, zat met haar motor in een andere gehaakt en kon niet meteen haar weg vervolgen. Toen ze los was, was de rest al gevlo gen. Van de 27ste plek rukte ze nog wel op naar de vijfde, maar daarmee pakte ze slechts 16 punten. Omdat Courtney Duncan won en 25 punten mocht be schrijven, waren de rollen ineens om gedraaid. Duncan kon met vijf punten voorsprong aan de laatste heat van het jaar beginnen. In die tweede manche lukte het Van de Ven niet om die schade nog te her stellen. Ze had wel kopstart en leidde tot aan de finish. Zo pakte ze met 25 punten de volle mep. Duncan was ech ter alert, maakte geen fouten, kwam als derde over de meet en voegde nog 20 punten aan haar totaal toe. Daardoor kwamen beiden uit op 207 punten. Omdat de Nieuw-Zeelandse dit sei zoen vijf manches won en Van de Ven drie, ging de titel naar de eerste. ,,Nancy reed goed vandaag. Met haar snelheid was niks mis", stelde Rinus. „Tegen ons heeft ze ook gezegd dat dit de allerzuurste manier was om niet We kunnen eigenlijk allemaal wel huilen. Bij ons thuis leven we om te winnen wereldkampioen te worden. In de tweede manche deed ze alles goed en won ze ook. Maar toen ze na de finish Duncan lachend derde zag worden, wist ze dat het niet was gelukt. Duncan wist onderweg al dat het wel goed zat voor haar. Haar coach schreef ook op het pit board dat 'P3' oké was. Toen ze derde lag, heeft ze dus ook geen onno dige risico's meer genomen." Tweede kans Duidelijk is overigens dat Van de Ven de wereldtitel niet in Pietramurata verspeelde. Bij de eerste twee GP's van het jaar, in het Engelse Matterley Basin en Valkenswaard, liet de Vlissingse veel punten liggen. Dat ze na de coro nacrisis toch nog kans maakte op de wereldtitel, kwam doordat Duncan en de andere tegenstandsters opeens ook steken lieten vallen. Rinus: ,,We heb ben daardoor min of meer een tweede kans gekregen dit seizoen. Helaas heb ben we die niet kunnen grijpen." Natuurlijk stond de Vlissingse aan het einde nog wel op het WK-po- dium, maar daar kwam ze niet voor. Het weekeinde in Italië was er dus weer eentje vol teleurstellingen: vrijdag kreeg Van de Ven te horen dat het Ghidinelli Yamaha Racing Team haar contract niet kon verlengen en amper 24 uur later zag ze de wereldti tel door haar vingers glippen. Ze wilde zich zo graag revancheren voor 2017, toen dat ook gebeurde, maar slaagde er niet in. In aanloop naar de slotrace had Van de Ven aangegeven dat haar raceleven zo veel makkelijker zou worden met een wereldtitel op zak. Dan kon ze zonder druk haar carrière vervolgen, want ze had immers haar doel toch al bereikt. Inmiddels weet ze dat ook 2021 een jaar vol druk zal worden. WK-RESULTATEN maandag 2 november 2020 PM 2 Mountainbiker Milan Vader is zaterdag in Barcelona tweede gewor den in een wedstrijd voor de Copa Cata- lana. De cou reur van KMC- Orbea moest alleen zijn Franse ploeg genoot Victor Koretzky voor zich dulden. Veldrijdster Lindy van An rooij werd za terdag 32ste in de Koppen bergcross, een wedstrijd in Oudenaarde die de Kapelse niet echt ligt. Haar zus Shirin viel na drie ron des uit. 1-3 Bradley de Nooijer heeft gisteren met Vii- torul Constanta reglementair met 0-3 gewon nen. Na de 2-1 van Poli Iasi viel de verlichting uit. Het duel werd gestaakt en de ploeg van de Souburger kreeg de winst toegewezen. Roeland van Vliet Pietramurata s Met de snelheid van Nancy van de Ven zat het wel goed, maar ze viel in de eerste manche. foto eric laurijssen - Rinus van de Ven, broer en coach Nancy van de Ven, nu 22, be hoort al sinds haar vijftiende tot de wereldtop. Haar acht eind klasseringen in het WK: 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 5e 5e 3e 2e 4e 2e 2e 2e a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43