heeft stilgestaan in Nederland' Voormalige trainer van Barcelona: Messi is moeilijk te coachen 9 van de NK in Thialf, verschillen in bijna alles Armeense bond wil club Azerbeidzjan uitsluiten Wereldkampioen Fury: Boksen is mijn schild tegen depressie VOLGENDE WEDSTRIJD NK ALLROUND, 21 EN 22 NOVEMBER IN HEERENVEEN i ,,Er is een andere kant aan hem'', vertelde Setién, die na de 8-2 neder laag in de Cham pions League te gen Bayern München aan de kant werd ge schoven bij de Catalaanse club. „Het is inge wikkeld om hem te coa chen. Iets wat inherent is aan veel atle ten. Je ziet dingen die je niet ver wacht. Er zijn spelers die niet makkelijk te managen zijn. Leo is één van hen, het is waar.'' Setién legde zich daar, zei hij, bij neer. ,,Je moet ook in gedachten hebben dat hij de beste speler aller tijden is. En wie ben ik om hem te veranderen?" Er is een andere kant aan hem. Je ziet dingen die je niet verwacht Messi probeerde deze zomer Barcelona te verlaten, maar bleef uiteindelijk verbonden aan de club om zijn contract, dat nog één seizoen door loopt, uit te dienen. Onder Setiéns opvolger Ronald Koeman heeft de 33-jarige Argentijn dit seizoen in acht wedstrijden 'slechts' drie keer gescoord. Al zijn goals vielen uit een straf schop. A Lionel Messi. foto ap LONDEN Voor wereldkampioen boksen Tyson Fury (32, foto) is het beoefenen van zijn sport een soort levensverzekering. ,,Het boksen is in elk geval mijn schild tegen depressie'', zegt de Britse zwaargewicht. ,,Door de sport blijf ik gelukkig en tevreden. Bo vendien houdt het boksen me gezond en weerhoudt het me ervan in de pro blemen te geraken.'' Fury kende proble men in de maanden na zijn overwinning op Vla dimir Klitsjko in 2015, raakte in een depressie en nam drugs. Hij werd veel te zwaar en speelde, zo zei hij, zelfs met gedachten om een einde aan zijn leven te maken. ,,Er waren echter stemmen die zei den 'Nee, stop! Denk aan je kinde ren!''', vertelt de bokser in een in terview met de Duitse krant Bild am Sonntag. Nadat hij afstand had gedaan van zijn drie wereldtitels, werd zijn bokslicentie ingenomen vanwege doping. De bokser maakte zijn rentree en veroverde in fe bruari van dit jaar de wereld titel in het zwaargewicht bij de boksbond WBC door de Amerikaan De- ontay Wilder met een technische knock-out te verslaan. De 32-jarige bokser wil nu snel een ti telgevecht tegen zijn land genoot Anthony Joshua en heeft geen twijfel dat hij hem zal verslaan. ,,Met knock-out!. Ik sla hem neer'', aldus Fury in navolging van veel voorgangers in de vecht sport. maandag 2 november 2020 GO én tegenpolen standen in Thialf. „Toen ik kwam, zei ik dat 33,5 en 1.05 de nieuwe wereldrecords zouden worden op de 500 en 1000 meter.'' Het zijn bijna exact de tijden die wereldrecordhouder Pavel Koelizjnikov nu op zijn naam heeft. De vraag om een prognose voor de ko mende vijf jaar wim pelt Poltavets lachend af. „Nee, nee, dat ga ik niet zeggen." Aan een an dere voorspelling waagt hij zich wel: sta niet gek te kijken van Koelizjnikov als winnaar van de 1500 meter op de Olympische Spelen in 2022. „Grote kans.'' En Jutta Leerdam? ,,Ja, Jutta ook.'' Leerdam bestempelde de Rus als haar droomcoach. Poltavets, die in 1994 van Oekraïne naar Neder land vluchtte, werd in februari dit jaar op de WK afstanden bena derd door Koen Verweij, Leerdams partner. Of hij hem zou willen bij staan op zijn route terug naar de wereldtop? Van een samenwer king met Leerdam was des tijds nog geen sprake. „Ik heb me altijd heel duidelijk van Jutta's beslissing over haar toekomst gedistanti eerd. Dat ze niet naar Jumbo-Visma, maar naar mij ging, was een grote verrassing. Maar die uitdaging wilde ik wel aan. Zij is in mijn ogen de vrouwelijke Pavel Koelizjnikov. Dat denk ik door haar testwaardes en haar motivatie. En misschien is ze wel een betere versie, een 2.0. Ik vind het zonde voor het schaatsen om dat talent niet te laten door groeien tot een echte diamant.'' Afgelopen week werd Team Worldstream gepresenteerd, met Leerdam als boegbeeld en Polta- vets als coach. Tijdens een trai ning afgelopen zomer fietste Pol- tavets naast haar en begon over de lijst met wereldrecords. ,,Alleen Kjeld Nuis staat daar nog op als Nederlander. Als we kijken naar het wereldtopniveau, gaat Neder land steeds meer achteruit.'' Daar kan onder anderen Leerdam ver andering in brengen, denkt hij. ,,Eigenlijk loopt Nederland op alle facetten achter. Daar moet over gesproken worden. De Russen, Japanners en Canadezen zijn doorontwikkeld. Allemaal landen waar Nederlanders werken. Vroe ger telde Nederland een stuk of elf merkenteams en was de con currentie groter. Ik ben bereid alles te delen. De eerste gesprek ken met de KNSB zijn gestart, de volgende vraag is of het wordt ontvangen. Die wereldrecords moeten terug naar Nederland.'' BARCELONA Quique Setién, de in augustus ontslagen trainer bij Barcelona, heeft een zeer opval lende uitspraak gedaan over sterspeler Lionel Messi. Volgens hem is de zesvoudig Ballon d'Or- winnaar een van de beste spelers aller tijden, maar tegelijkertijd moeilijk te coachen. - Quique Setién YEREVAN De Armeense voet balbond heeft de FIFA en UEFA gevraagd om de Azerbeidz- jaanse club Qarabag uit te slui ten van de Europa League. Aanleiding is een bericht van een vertegenwoordiger van de club die oproept 'tot het doden van alle Armeniërs, jong en oud, zonder onderscheid'. Armenië en buurland Azerbeidzjan heb ben een conflict over de regio Nagorno-Karabach. Recent vie len bij vechtpartijen in de regio honderden doden. ,,Nurlan Ibra- himov, een communicatiemede werker van Qarabag, zette een publicatie op zijn sociale net werkpagina waarin wordt opge roepen tot het doden van alle Armeniërs, jong en oud, zonder onderscheid'', aldus de Armeen se bond FFA. ,,Hij rechtvaardig de ook het feit dat Turkije een Armeense genocide pleegde in 1915 en 1916. Ibrahimov heeft zijn bericht verwijderd, maar honderden gebruikers zijn erin geslaagd om het te bekijken en op te slaan.'' De FFA benadrukt dat het al verschillende klachten heeft ingediend bij FIFA en UEFA over Azerbeidzjaanse voetbalfunctionarissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41