Boze fans wachten PEC-bus op FC Utrecht is nog lang geen uitdager van de top drie 5 vijftien jaar geleden, en recent Kostas Mitroglou en Mario Götze nog. Danko Lazovic flikte dat bij zowel Feyenoord als PSV. Ajax en Vitesse volgen. Reza Ghoochannejhad zette zichzelf vorig jaar het best op de kaart met vier goals als invaller van PEC tegen RKC. In het klassement van spelers die scoorden bij hun eredivisie-entree staan VVV en Vitesse (11) bovenaan, ge volgd door Heerenveen, PSV en Utrecht (10). Bij Ajax waren dat er ne gen. Topaankoop Antony tekende in de ouverture tegen Sparta voor de win nende treffer. Brobbey kietelt als laatste de hoop en de verwachtingen bij supporters, waar van velen de 18-jarige spits zien als de eerste zelf opgeleide spits sinds Patrick Kluivert die zal doorbreken en met goals en triomfen de wereldtop kan be stormen. Aan de angst dat hij zijn aflopende contract niet verlengt, maakte hij zater dag zelf een eind. ,,Dit is nog maar het begin, ik hoop dat er nog meer goals ko men. Ik wil natuurlijk bij Ajax blijven, dus het komt allemaal goed. Of ik dicht bij een handtekening ben? Sowieso", besloot de trefzekere debutant. ZWOLLE Een groep van zo'n 25 boze fans van PEC Zwolle heeft za terdagavond, na de kansloze 1-5-ne- derlaag tegen FC Twente, de spe lersbus van de Zwolse eredivisio- nist bij het stadion opgewacht. ,,Onacceptabel", zegt voorzitter Adriaan Visser. Dreigend was de si tuatie niet, aldus de politie. Visser begrijpt dat de supporters, die onder meer het ontslag van trai ner John Stegeman (foto) eisten, te leurgesteld waren. Dat was hij zelf ook, na het verlies in Enschede. ,,Maar wat voegt het toe als je bij het stadion de spelersbus opwacht? Niks. Ik weet wel: voetbal is emotie. Maar dit keur ik ten stelligste af.'' Maar dat is dus het nadeel van deze tijd, stelt Visser. „Normaal or ganiseren we regelmatig suppor tersavonden, waar de fans hun zegje kunnen doen. Maar door co rona kan dat dus allemaal niet. En dan krijg je dit soort toestanden." Al komt de boosheid van de sup porters niet als een verrassing. Vis ser merkte het de laatste weken al op social media. Dat sommige fans wel heel erg kritisch zijn op hun club. ,,Al moet je natuurlijk wel de grenzen bewaken. Ik snap dat je chagrijnig bent en dat je de trainer, de technisch manager en de voor zitter aanpakt. Dat is ook niet erg. Daar moet je ook tegen kunnen als je deze functie bekleedt. Maar om de spelers op te wachten, dat is echt een stap te ver." Om de fans tegemoet te komen, gaat de club later deze week met de fans in gesprek. ,,Dan gaan we kij ken hoe we dit samen gaan oplos sen.'' Op één ding hoeven de suppor ters, die zaterdagavond onder meer spraken met technisch manager Mike Willems, alleen niet te reke nen. Zo blijft John Stegeman aan als trainer. FC Utrecht was voor gisteren nog ongeslagen in dit eredivisieseizoen, met vooral veel gelijkspellen. Feit is dat de ploeg van trainer John van den Brom in die vijf wedstrijden bijna altijd veel kansen creëerde en achterin niet veel weggaf. Wat dat betreft was de wedstrijd tegen He racles Almelo een trendbreuk. FC Utrecht speelde uiterst slordig en had grote moeite met de dynamiek van Heracles. Slechts twee minuten zat er een resultaat in, vlak na de strafschop van Simon Gustafson, maar toen scoorde Vloet met enig fortuin alweer de 3-1. Toen proefde je heel eventjes de energie die er verder compleet aan ontbrak. Het helpt natuurlijk niet dat FC Utrecht gisteren voor de vierde keer dit seizoen een tegendoelpunt in de eerste tien minuten van dit seizoen incasseerde. Zo moet je je altijd terug knokken, zakken tegen standers met een voorsprong wat verder in en renderen spelers die diepte nodig hebben, zoals Gyrano Kerk en Eljero Elia, vanzelf minder. Heracles had gisteren een kleine anderhalve minuut nodig om op voorsprong te komen, nadat de verhuurde VSclav Cerny vorige week namens FC Twente maar een paar seconden nodig had om tot scoren te komen. De treffer van de absolute uitblinker Rai Vloet giste ren viel na een keepersfout van Thijmen Nijhuis, die afgelopen Ik had gehoopt dat we niet meer zo ver zouden terugzakken dinsdag ook al twee blunders had gemaakt tegen FC Dordrecht in het KNVB-bekertoernooi. Hij tastte mis bij de hoekschop waaruit Vloet scoorde. Zo houdt de door de technische staf gecreëerde keeperssoap aan. Zoals dat je meer vraagtekens kunt zetten bij bepaalde keuzes. Gele genheidsrechtsbuiten Bart Rams- elaar en Mark van der Maarel als rechterflank: dat werkte helemaal niet. En van alle aankopen die met veel tamtam gepresenteerd werden, moet ook nog maar blijken of al dat enthousiasme terecht is. Gisteren konden Elia en Moussa Sylla in elk geval geen vuist maken. Van den Brom sprak gisteren over de ondergrens, een woord dat hij ei genlijk niet meer wil horen. ,,Je wil daar niet meer in terechtkomen als team, en daar reken ik mezelf ook toe. Uiteindelijk maak ik ook met de rest van de staf deze opstelling, kie zen we voor deze manier van spe len. Daar hebben we nu in gefaald met z'n allen. Ik had gehoopt en verwacht dat we niet meer zo ver zouden terugzakken als in deze wedstrijd." Het is na zes eredivisiewedstrij den nog heel lastig in te schatten tot wat FC Utrecht in staat is. Ontegen zeggelijk kan deze ploeg heel goed voetballen, maar het blijft wissel vallig en na gisteren blijkt dat de ondergrens lager ligt dan menigeen had verwacht. FC Utrecht staat, wel met een wedstrijd minder, alweer negen punten achter op directe concurrent Vitesse. maandag 2 november 2020 GO scorende debutant Brian Brobbey tikt de 3-1 binnen bij zijn debuut voor Ajax. FOTO PIM RAS Bij een club zo ambitieus als FC Utrecht, weet je dat uitspraken als 'de top drie aanvallen' als een boemerang terug kunnen komen. Gisteren was zo'n dag waarop het gerechtvaardigd was om je af te vragen of de club zich niet eerst eens een tijdlang sportief moet laten gel den, voordat er gesproken kan worden of er meer in zit dan de afgelopen jaren. Tim Reedijk Almelo John van den Brom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37