alist in lijnrecht tegenover elkaar rond duel met ADO Advocaat: Berghuis kan CSKA halen 4-0 3 EUROPA LEAGUE gen het wil oppakken, dan kan het hem lukken." Vorig seizoen zag de trainer de spits vaak in actie. Bij Jong Feye noord liet hij in zijn ogen veel te weinig zien, maar toch bleven mensen zich afvragen waarom hij hem geen kans gaf. ,,Ik heb altijd gezegd 'nog niet goed genoeg'. Let op het woordje 'nog'. Want hij heeft het in eigen hand of hij er komt. Hij is wel een echte spits, waar Bryan Linssen toch meer een buitenspeler is. Maar fysiek zware confrontaties zoals deze week tegen CSKA Moskou in de Europa League, ik denk niet dat hij daar al aan toe is vanaf de start." De inhaalrace tegen Emmen kwam pas echt tot stand toen Anco Jansen na een halfuur een olie domme overtreding maakte op Mark Diemers. De rode kaart zorgde ervoor dat Emmen er nau welijks nog uit kon komen. Met Eric Botteghin naast Bannis zette Feyenoord in de slotfase alles op al les. ,,Iedereen is heel blij", zei Ban- nis. ,,Deze goal is belangrijk. Nu moet ik doorzetten. Dat ik vorige keer terug moest naar de jeugd, dat is voetbal. Dat hoort erbij. Ik heb geleerd hoe er mee om te gaan." Advocaat hoorde pas na afloop dat ook Bannis uit Den Haag komt. Of de jonge spits een lift naar huis zou krijgen? ,,Nee, hahaha. Heeft hij nog geen auto dan?" bal zou kunnen komen. Dan is met het hoofd verlengen vaak al vol doende." Advocaat straalde na afloop. Zijn ploeg moest (alweer) achtervolgen na een vroege achterstand. Er ging weer van alles mis, maar de ploeg gaf nooit op. Symbolisch was de in valbeurt van Lutsharel Geertruida, die bijna de boeken in was gegaan als één van de slechtste in de club geschiedenis ooit, maar de back gaf alsnog de prima voorzet bij de win nende goal. Advocaat zet na één doelpunt na tuurlijk niet opeens alle kaarten op Bannis. De trainer zei na afloop ook dat teveel euforie rond de jongeling Trainer Dick Advocaat knuffelt de maker van de 2-3, voor wie hij 'onzin' zou zijn. ,,Maar als deze jon- eerder heel streng was. foto pim ras reerd. ,,Dat ze er zo lang over doen, zegt veel over de regels'', zegt Ger- brands. ,,Die zijn blijkbaar ondui delijk.'' Wat volgt, is een golf van verwij ten over de KNVB. Over het gebrek aan flexibiliteit en leiderschap in Zeist. Over de gebrekkige regle menten, waarin niet exact is vast gelegd welke spelerslijst je zou moeten hanteren bij het bepalen van het aantal 'fitte spelers'. Bij de Uefa is dat helder, betoogt Ger- brands, daar moet iedere club 25 spelers officieel aanmelden. ,,Bij de KNVB is het allemaal interpreta bel'', zegt de PSV-directeur. ,,Tel- len de beloften bijvoorbeeld mee? Niemand weet waar-ie aan toe is.'' Solidariteit Andersom leidt het optreden van Gerbrands, die vrijdag wél voor de NOS-camera's uithaalde, tot grote irritatie in Zeist. Dinsdag nog riep KNVB-directeur Eric Gudde alle clubs bijeen voor een urgente vi- deocall. De boodschap: juist nu zijn solidariteit en wederzijds be grip geboden. Ga vooral geen dis cussie in het openbaar beslechten, want dat is slecht voor de bedrijfs tak, dat in de lobby richting poli tiek Den Haag - juist nu - geen or dinaire conflicten kan gebruiken. Maar alle clubs hadden nog niet ingestemd met die boodschap, of Gerbrands haalde drie dagen later hard uit naar de bond. Of die boos heid op dit moment wel gepast is, in deze complexe en gevoelige tij den? Is diplomatie niet wat ver standiger? ,,Je moet hier eens 24 uur meelopen'', reageert de PSV- directeur fel. ,,Ik kom op voor de gezondheid van onze spelers.'' De KNVB wil officieel weinig kwijt, om niet zélf bij te dragen aan een openbare woordenwisseling, wat haaks zou staan op het eigen verzoek aan de clubs. Vanuit Zeist reageert competitiemanager Jan Bluyssen summier op de kwestie, door te stellen dat er volgens de re glementen onvoldoende aanlei ding is de wedstrijd te verplaatsen naar 27 december, zoals PSV wilde. De bond wil dat weekeinde zo lang mogelijk vrij houden om ca lamiteiten op te kunnen vangen. En los daarvan: in de zomer gingen alle clubs ermee akkoord om wed strijden slechts bij hoge uitzonde ring af te gelasten. Het afmaken van de competitie had toppriori teit. Dan moet je, zo stelt de KNVB, nu eenmaal grenzen trekken. ,,Het enige wat we vragen, is dat ze een beetje meedenken'', zegt Gerbrands daarover. De PSV-di- recteur verwijt Gudde en diens rechterhand Gijs de Jong ontwijk- gedrag. Waarom verantwoorden zij zich niet voor de camera? Waarom bellen zij niet even naar PSV - en komen beide partijen tot een schappelijke oplossing? In omgekeerde richting leeft er ook in dat opzicht grote ergernis in Zeist: op vergaderingen met de KNVB laat Gerbrands zich zelden tot nooit zien. PSV stuurt vrijwel consequent Peter Fossen, operatio neel directeur van de club. Dat was ook in de bewuste videocall van dinsdag het geval. Prestigekwestie ,,Ik krijg sterk de indruk dat ze er een prestigekwestie van maken, dat het politiek is'', zegt Ger- brands kort voor de wedstrijd. ,,Anders kan ik het allemaal echt niet volgen.'' Het duel met ADO Den Haag staat in alle opzichten in de scha duw van het conflict. PSV speelt de wedstrijd schoorvoetend, maar is professioneel genoeg om het duel zonder grote problemen te winnen: 4-0. Opvallend toch wel: enkele spelers die de club eerder als 'niet wedstrijdfit' heeft be noemd komen wel in actie. maandag 2 november 2020 Steven Berghuis strompelde gisteren het stadion in Emmen uit, maar de aanvoer der van Feyenoord zou de wedstrijd donderdag tegen CSKA Moskou donderdag moeten kunnen halen. Nick Bakker raakte de aanvaller hard op zijn dijbeen, maar Dick Advocaat verwacht dat de pijnlijke kwetsuur kan wor den weggemasseerd. ,,Het deed pijn, maar het valt mee. Ik denk dat hij twee tot drie dagen nodig heeft.'' De spelersgroep van Feyen- oord dunt in rap tempo uit ter wijl de selectie al wekenlang geen coronabesmettingen heeft. Voor de wedstrijd tegen FC Emmen moest Dick Advo caat een streep zetten door de namen van keeper Justin Bijlow en linksback Ridgeci- ano Haps, die niet fit uit de wedstrijd tegen Wolfsberger AC waren gekomen. ,,Het is telkens weer puzzelen. Maar we gaan door." Naoufal Bannis kan zijn geluk niet op na zijn winnende treffer in Emmen. foto bsr agency PSV - ADO Den Haag 16. Zahavi (str) 1-0 51Madueke 2-0 84. Thomas 3-0 90+2. Madueke 4-0 Opstellingen Mvogo Teze Fein Boscagli Mauro Junior 74. Ledezma Sangaré Thomas 86. Luis Felipi Ihattaren 46. Max Götze 88. Saibari Malen 46. Madueke Zahavi Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 0 Koopmans Van Ewijk Rigo Ratiu 45. Pascu Goossens 77. Elmkies Bourard 60. Arweiler Del Fabro Philipp Pinas Kramer 60. Karelis Faye 77. Ould-Chikh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35