Klassen ustitie Gerbrands en KNVB staan 2-3 2 EREDIVISIE FC EMMEN - FEYENOORD Na alle tegenvallers van de laatste weken viel het kwartje voor Feyenoord de goede kant op. Naoufal Bannis, de spits die eerder al eens was teruggezet, was het goudhaantje in Emmen. COLUMN HUGO BORST Waar schijnlijk doet de VAReen plas Dus Neres schopt de Pool Jach na. Niet hard. Wel raak. Domme actie. Helemaal omdat het zelfs een voetbalprof niet kan zijn ontgaan dat er tegenwoordig een VAR bestaat. Het natrappen blijkt de scheidsrechter, Siemen Mulder, te zijn ontgaan. Niet verbazend. Hem ont gaat wel meer, al ziet hij zaterdagavond wel hands ballen, zelfs als het geen hands is. Mulder heet hij dus. Een scheidsrechter met een kale kop en een tatoeage. Dat ding zit op zijn arm. Hij showt 'm waar hij kan. Alsof Mulder tegen de voetballers wil zeggen: ik hoor bij jullie. Zaterdagavond gaat Mulder best ver om erbij te horen. Ik bedoel: al die pingels aan Ajax, hé. Moet dat nou? Geef die jongens van Fortuna Sittard dan ook wat als je toch aan het uitdelen bent. Ook als je bij een club speelt die minder aan de weg timmert wil je best een keer gematst worden door een scheids. Als je dan toch aan het marchanderen bent: graag twee kanten op. Maar dat doet Mulder niet. beoordeling ervan. Is die niet dubieus? Het Braziliaantje heeft even een verstandsver bijstering. Kan gebeuren. Natrappen, of een natrap pende beweging, het over komt iedere voetballer wel een keer in een loopbaan over een jaar of vijftien. Als de scheids het ziet ben je de pi neut. Maar ja: Mulder ziet het niet. Erik ten Hag wel. Tegen de verslaggever van FOX zegt de trainer van Ajax over zijn speler: 'Moet-ie niet doen.' Het is geen moordaanslag. Jaroslaw Jach van For tuna Sittard hoeft niet geopereerd te worden na het schoppie. Neemt niet weg dat het niet mag. Zo staat het in de spelregels. Toch? We wachten vergeefs op de VAR. Die is alert tij dens Ajax - Fortuna Sittard. Maar bij de stoute Ne- res even niet. Waarschijnlijk doet hij een plas. Hoge nood, dat kan. Wat ook kan is dat Pol van Boekel, hij is de VAR, even een oogje dichtknijpt. Kijk, het is toch Ajax. Voor Ajax hebben we in dat land respect, sommigen zelfs ontzag. En een scheids is ook maar een mens. naast Vincent Schildkamp van FOX. Ik vraag of ik nou gek ben? Rood, zegt hij droogjes van achter zijn mondmasker. Hij is niet de laatste die dat vindt dit weekend, al gaat het mensen met een sympathie voor Ajax verdomd moeilijk af om de milde zonde te benoemen. Je moet ze een denk beeldig mes op de keel zetten, dan pas zeggen Aja- cieden schoorvoetend, zachtjes: rood. Even gaat het gerucht dat er een regel bestaat die onderscheid maakt: dat als je zachtjes natrapt - alsof dat kan - het geen rood is, maar geel. Dus ik ben gaan bellen. Links en rechts. Check, check, dubbelcheck. Wat blijkt nou: er bestaan twee nor men. Internationaal is dit geel. Maar de lijn in Ne derland: rood. Of je in dit land nou hard of zacht natrapt: het is rood. Spartaan Auassar ging er vorig weekend af terwijl hij lucht natrapte (VAR, scheids, tuchtcommissie, ze waren unaniem: rood!). Neres komt heel goed weg. Het ergste is: supporters, voetballers, trainers, ja zelfs scheidsrechters, niemand weet meer waar hij aan toe is. Omhaal van Zlatan Sir Bobby: dementie Een paar meter van de glunde rende Naoufal Bannis stond een treurig kijkende Michael de Leeuw. De spitsen van Feyenoord en Emmen vertolkten allebei een hoofdrol aan de Oude Meerdijk. Maar de werkelijk sublieme treffer van De Leeuw bleek weinig waard toen de 18-jarige Bannis diep in blessuretijd koppend had toegesla gen. ,,Een lelijke goal toch?" zei Ban- nis na afloop. ,,Viel dat wel mee? Ik moet hem nog terugkijken, maar ik ben hier enorm blij mee. Ik dacht steeds: nog één voorzet, mis schien valt hij nog. En het ge beurde." Na afloop kreeg de aanvaller de complimenten van Advocaat. Aan de relatie tussen de spits en trainer kleeft een verhaal. Bannis had zich onder Jaap Stam vorig seizoen al voorzichtig laten zien bij het eerste elftal, maar Advocaat besloot al snel een heel contingent jeugdspe- lers terug te sturen naar Varken oord. Bannis was ook dit seizoen totaal niet in beeld, maar door het blessureleed bij Robert Bozenik en Nicolai Jorgensen schoof hij in alle stilte steeds meer op naar de selec tie. Toen Dylan Vente, de eerste keuze om weer terug te keren bij de eerste selectie, niet fit genoeg bleek, kreeg Bannis zijn kans. De spits toonde zich na afloop zelfkritisch. ,,Ik was vorig seizoen ook een andere voetballer", zei hij. ,,Ik moest nog aan veel dingen werken. Zo moest mijn fysiek be ter. Dat kritischer naar mezelf kij ken, daar had ik wel een tijdje voor nodig. Maar ik heb ingezien dat dingen anders moesten om te ko men waar ik wil komen." Waar de aanvaller op bleef ver trouwen was zijn spitsengevoel. ,,Ik ben echt een spits, voel vaak wel aan waar de bal komt. Bij de strafschop die ik kreeg bij de 1-1, wist ik dat ik mijn lichaam erin moest draaien en dat verdedigers je dan vaak vastpakken. Bij de win nende goal voelde ik aan waar die Van het voornemen om als clubs in coronatijd eensgezind op te trekken met de KNVB, kwam gisteren in Eindhoven weinig terecht. Integendeel zelfs: PSV was witheet dat het 'gewoon' moest spelen tegen ADO Den Haag. Het won wel: 4-0. ,Nee, briest Toon Gerbrands. De PSV-directeur wil na afloop van de wedstrijd tegen ADO Den Haag pertinent niet voor de ca mera's verschijnen, zegt hij tegen NOS-verslaggever Arno Vermeu len. ,,Doe ik niet, want dan sta ik niet voor mezelf in'', aldus Ger- brands. ,,Laat ik maar verstandig zijn.'' Het is een soort onverdunde boosheid die feilloos past bij het tafereeltje in de perskamer van PSV, een klein uurtje voor de wedstrijd. Gerbrands heeft even eerder Omroep Brabant te woord gestaan, daarna trekt de directeur tegen een handvol journalisten fel van leer tegen de KNVB. De voet balbond die heeft bepaald dat PSV 'gewoon' moest aantreden tegen ADO Den Haag, ondanks negen coronabesmettingen in de selec tie. De directeur is daar witheet over, zo blijkt. Twee keer heeft de Eindho- vense club deze week getracht die wedstrijd verplaatst te krijgen. Eerst op woensdag door een be roep te doen de zogenoemde 'ver- anderagenda': de afspraak dat Ne derlandse clubs die in Europa spelen, zoveel mogelijk ruimte krijgen toebedeeld in het speel- schema. PSV speelde afgelopen donderdag op Cyprus tegen Omonia terwijl het komende donderdag in Griekenland aan treedt tegen PAOK Saloniki. Nadat op zaterdag ook de spe lers Jorrit Hendrix en reservekee per Vincent Müller positief wer den getest, waagde de club een nieuwe poging. Nu door te wijzen op het beperkte aantal fitte spe lers in de A-selectie: twaalf slechts, een handvol 'reguliere' blessures meegerekend. Bij onder andere Philipp Max dreigde vol gens PSV overbelasting. De club heeft daarmee, zo stelde het met de medische ver klaringen van de clubarts in de hand, één speler minder beschik baar dan de vastgestelde onder grens van twaalf veldspelers en een keeper. Maar ook dit keer kreeg PSV nul op het rekest. De KNVB reageerde pas gisteren dat het verzoek niet werd gehono- maandag 2 november 2020 GO Dat moment van Neres. De Ik ben op dat moment stomverbaasd. Ik zit Volgens mij heb ik dit weekend het woord klas senjustitie in de mond genomen. Ik blijf daar bij. VOETBAL AC Milan blijft aan de leiding in de Italiaan se voetbal competitie, mede dankzij een wonder lijke goal van Zlatan Ibrahi- movic. De in middels toch al 39-jarige Zweed be zorgde zijn team in de 83ste minuut de 1-2-zege bij Udinese, na een om haal bij 1-1 en had ook al de assist gele verd voor de 0-1 van aan valler Franck Kessié. Milan heeft na zes duels vier punten meer dan nummer twee Ata lanta. Bij Udi nese viel Tho mas Ouwejan in de tweede helft in. VOETBAL De legendari sche Engelse oud-voetbal ler Sir Bobby Charlton (83) lijdt aan de mentie. Dat meldt de Britse krant The Tele graph. Charl- ton speelde, behalve voor Manchester United, ook in het Engelse elftal dat in 1966 in eigen land wereld kampioen werd. Hij kwam er 106 keer voor uit. Met 49 tref fers was hij zelfs tot 2015 topscorer ooit van En geland. Eer der dit jaar overleed Jack Charlton, zijn oudere broer en ook we reldkampioen in 1966. Jonkie Bannis doet iets met de kritiek Mikos Gouka Emmen FC EMMEN FC Emmen - Feyenoord 5. Jansen (pen) 42. De Leeuw 1-0 1-1 40. Diemers (pen) 2-1 2-2 45+3. Toornstra 2-3 90+4. Bannis Opstellingen Wiedwald Marsman Bijl Nieuwkoop 74. Moussa 83. Geertruida Aroujo Spajic Van Rhijn Senesi Bakker Malacia Cavlan Toornstra Chacon Kokcu Pena Diemers Veendorp Berghuis De Leeuw 35. Bannis Jansen Narsingh Linssen 78. Botteghin Scheidsrechter: Kuipers Toeschouwers: 0 Sjoerd Mossou Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34