Feestdagen snelteststraat opent in Geersdijk Politie maakt einde aan illegale feestjes Broer Spitf ire-piloot: 'Eindelijk duidelijkheid' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Nog 59 dagen doorploeteren en dan is dit jaar voorbij. Niet met een knal, zoals het er nu uitziet. Of het nu met of zonder vuurwerk is, het zal de meeste mensen weinig moeite kosten om afscheid te nemen van dit jaar. Persoonlijk zal ik er geen traan om laten als er geen vuur werk is. Als kind had ik al een hartgrondige vrees voor al dat ge knal, gesis en geknetter. Slechts een Haagse man, een hoop Haagse vrienden en tien jaar in Den Haag wonen, maakten dat ik er een beetje aan wende. Den Haag en Scheveningen vormen immers het kloppend vuurwerkhart van ons land. Daar zal wel menig traan ge laten worden over een vuurwerk loos jaareinde. Het rijtje van mijn 58 jaren over ziend, vind ik het tot nu toe zelf ook niet één van de topjaren. Wat er nog op het programma staat tot het einde van het jaar, inclusief Sinterklaas en kerst, is bovendien ongewis. Rutte en De Jonge zijn voorzichtig optimistisch. Bij Rutte lijkt dat overigens op een aangebo- ren karaktertrek. Zijn zonnige kijk komt in elk geval niet altijd per se voort uit de omstandigheden. Ik zelf ben van nature minder opti mistisch van aard. Helemaal als het herfst is en de dagen korter worden. Een bijkomstige reden voor een gebrek aan optimisme is dat mijn woonplaats akelig dicht bij de grootste coronabrandhaard van dit moment ligt: België. Vorige week besloten de Belgen daarom in lockdown te gaan. Weliswaar pas nadat de koopzondagen in on der andere Gent en Antwerpen geweest waren, maar men werd het dan toch eindelijk ergens over eens en dat is daar al een reden voor een klein, solitair vreugde dansje. winkelen in Antwerpen: het lijkt een leven geleden. Hoe kerst eruit gaat zien is nog niet bekend, maar dat het niet zoals anders zal zijn, staat vast. Met drie uit te nodigen personen is het feestmaal wel lek ker snel bereid, hoef je geen reke ning te houden met duizend di- eetwensen en heb je aanzienlijk minder afwas. Allemaal prettige bijkomstigheden. En als die drie genodigden tot overmaat van ramp in quarantaine zouden moe ten, ga ik gewoon met de herders honden gourmetten. Nog 59 dagen doorploeteren en dan is dit jaar voorbij DE STELLING Vandaag: Zeeland kan een snelteststraat goed gebruiken Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters GRONDPERSONEEL KLM WOEDEND OP PILOTEN Automobilist onder invloed van coke en heroïne Granaat gevonden in omgeving kanaal AXEL Voor vierde keer betrapt op rijden zonder rijbewijs Het gaat om een initiatief van zorgbedrijf Lead Healthcare, dat de afgelopen weken al negen sneltest- straten in het land opende. Deze week komen er nog vier bij, waar onder in Geersdijk. Een afspraak maken kan op - covidsnelteststraat.nl. Een sneltest kost 99 euro. Lead Healthcare maakt gebruik van de test van Abbott of Roche. Afname gebeurt door middel van een neusswab. Lead Healthcare gaat ervan uit dat de teststraat in Geersdijk woensdag opengaat, maar volgens Kim Bakker van Landgoed Rijck- holt is dat nog niet zeker. ,,Het zal in elk geval deze week worden." Rijckholt stelt de locatie gratis beschikbaar. ,,Ik denk altijd voor uit", zegt Bakker. ,,We hebben nu een uitbraak, die bijna onder con trole lijkt, maar het komt in de toe komst weer terug. Het enige wat helpt is testen. We hebben geke ken naar een betrouwbare partner die snel kan schakelen. Wat ik ook belangrijk vind is dat ze een con nectie met de GGD hebben. Ze ge ven positieve resultaten direct door." Bakker verwacht dat vooral be drijven er gebruik van maken. ,,We zitten redelijk centraal in Zeeland. Dat is ideaal voor mensen die op weg zijn naar hun werk of daarvan terugkomen. Voor bedrijven met veel medewerkers die niet thuis kunnen zitten, is dit echt een op lossing. Nu moeten mensen vaak twee of drie dagen thuisblijven in afwachting van een uitslag. Dat is zonde en uiteindelijk economisch ook niet houdbaar." Drie feestjes in Goes, Terneuzen en 's-Heer Abstkerke zijn zaterdag avond en -nacht beëindigd door de politie. De aanwezigen hebben een boete gekregen voor het overtreden van de maatregelen tegen corona. Een 21-jarige man uit Den Bosch werd aangehouden. Na meldingen van geluidsover last trof de politie in de Lorentz- straat in Goes enkele tientallen j on- geren aan die een feestje hielden. Hun gegevens zijn genoteerd. Zij kunnen een boete tegemoetzien. Ook in de Sloelaan in Terneuzen werd opgetreden tegen jongeren die aan het drinken waren. Een van die tien jongeren rende weg en is niet meer teruggevonden. De an dere negen aanwezigen kregen een boete. In een bouwkeet aan de Kerkring in 's-Heer Abtskerke trof de politie een groep van negen jongeren aan. Zij hielden zich duidelijk niet aan de coronaregels en gingen daarvoor op de bon. Een aantal jongeren ging daarover in discussie met de politie. Een 21-jarige man uit Den Bosch beledigde daarbij een agent. Daarom werd hij overgebracht naar een politiecellencomplex om later te worden verhoord. De broer van de verongelukte Spit- fire-piloot Sydney Hatfield Cheeseman (foto) is opge lucht dat er eindelijk een spoor van hem is ge- vonden. Op het strand van Vrouwenpolder werd enkele weken geleden een brand stoftank van het toestel ontdekt De RAF-piloot veronge lukte in februari 1944. Zowel van Cheeseman als van het toestel werd geen spoor meer gevonden, totdat strandwacht Jasper Boeije onlangs stuitte op de afgeworpen tank. Het Britse dagblad Daily Mail heeft nu de j ongere broer van de pi loot opgespoord, de 88-jarige John Cheeseman, die verblijft in een verzorgingshuis in Kent. Voor hem is het een opluchting dat er, na 76 jaar, een spoor van zijn broer is ontdekt Daarmee kan hij die fa miliegeschiedenis ook min of meer afsluiten, aldus het artikel. John Cheeseman was aan zienlijk jonger dan zijn broer. „Mijn moeder wilde niet dat hij bij de luchtmacht zou gaan", citeert Daily Mail hem. ,,Niet lang nadat het was gebeurd, hoorden we dat hij vermist was. Dat was een grote schok. We waren heel verdrietig dat we hem hadden verloren." VLIESTUIS maandag 2 november 2020 Koopzondagen, kerstcadeaus, Reageer op pzc.nl Weekeinde: Ik koop liever on line dan in de winkel 1213 stemmen GOES De politie heeft in de nacht naar zaterdag een man aangehouden voor het rijden onder invloed van THC, cocaïne en heroïne. Het gaat om een 45-jarige man uit Vlissin- gen. Agenten hielden de automobilist rond 03.30 uur staande in de Antony Fokkerstraat in Goes. Uit een speekseltest bleek dat de bestuurder onder invloed was van THC, de werkzame stof in wiet, cocaïne en heroïne. De Vlissinger is meegeno men naar het bureau. De bijrijder had geen geldig rijbewijs en mocht niet verder rijden met de auto. MIDDELBURG Een deel van de omge ving van het Kanaal door Walcheren in Middelburg is gistermiddag door handhavers en politie agenten afgezet, nadat er een granaat uit de Tweede Wereldoorlog is gevonden. Het ging om het gebied tussen het Stadskantoor en de Kle- verskerkseweg. Ook de zijde van het Veerse Jaagpad vlak bij de Cycle Hub was dicht voor het verkeer, en het scheep vaartverkeer werd even stilgelegd. De granaat is gevonden door een mag neetvisser. De Explosieve Opruimingsdienst (EOD) arriveerde rond 14.30 uur. Het explosief is naar Ritt- hem vervoerd en daar gecontroleerd tot ont ploffing gebracht. Een 19-jarige man uit Biervliet is zaterdag avond voor de vierde keer betrapt op het rij den zonder rijbewijs. Dit keer is het voertuig waarin hij reed in beslag genomen. Agenten zagen de jon geman om 20.20 uur rij den op de Meestoof in Axel en zette hem aan de kant van de weg. De 19-jarige krijgt niet al leen een boete voor het rijden zonder rijbewijs. Het voertuig is ook in beslag genomen en hij zal een geldbedrag moeten betalen om die weer terug te krijgen. In Geersdijk wordt deze week de eerste commerciële sneltest straat in Zeeland geopend. Be zoekers horen er binnen een kwartier of ze besmet zijn met het coronavirus. De sneltest- straat komt op het terrein van Landgoed Rijckholt. Rolf Bosboom Geersdijk Tom Kiel Goes Rolf Bosboom Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2