9 Hilarisch Koken —Hilde Koopman Kitten zaterdag 31 oktober 2020 GO wordt... Sinds juni ben ik aan zuur stof gebonden, letterlijk. Met 15 meter slang van je neus tot aan het apparaat ben je weliswaar mobiel, maar ook beperkt. Ik trap weleens op de slang, waardoor ik bijna mijn nek breek. Hilarisch vindt mijn kleindochter dat. Ze is pas 3 en om haar te vermaken en die schaterlach te horen, sterf ik graag een bijna-dood! Joke Martens. Wie mij blij maakt, deze rare tijd, is mijn lieve oud-Duitse herders hond Heiko. Met hem mag en kan ik ongehinderd knuffelen, hij kijkt er zelfs scheel bij, zo leuk vindt hij het. —Zuijdweg Afgezaagd, maar buiten zijn in de natuur, met niemand in de buurt, samen in de camper met onze twee teckels, volledig selfsuppor ting en coronaproof; daar worden we blij van. Even geen 'kwetsbare' oudere' zijn. Willy Alers Gistermiddag nog ff naar 't strand en op terugweg in de schemer vliegen er geruisloos twee uilen over mijn hoofd. Ik bleef stokstijf stilstaan, want ze landen op een paar meter afstand. Zij hielden mij in de gaten en ik hen, prachtig!! Met stille vleugelslagen gaan ze weer de schemer in, en ik loop met een hele grote blije grijns terug naar ons huisje. —Hanneke Verwijst Ik ben blij met het roodborstje en al die vogeltjes in m'n tuin. Zorgt voor afleiding. En heel erg blij met het wekelijkse bood- schappenuurtje met mijn jongste kleinzoon. Echt een uitje in coro- natijd. Groetjes, een oma Om het samen toch heel leuk te hebben thuis, heb ik mijn man uit gedaagd minstens één keer in de week te koken en dan mij te verrassen met leuke gerechten. Ik word iedere week verrast. Met wat coaching van mij, maakt hij de lekkerste gerechten. —Aart en Titia Het feit dat iedereen van mijn fa milie nog steeds gezond is. Dat mijn ouders naast mij wonen en wij zo afgesproken hebben dat we onder één huishouden vallen. We komen zo vaak even bij elkaar bin nen vallen. Ze zijn nog in de 60. Het feit dat ik drie dagen in de week voor een groep kleuters sta en iedere dag dat ik op mijn werk ben een feestje is. Met kleuters blijf je zo in het nu, dan vergeet ik het grote C-woord even. Pas wan neer ik mijn collega's tref, is het oppassen en uitkijken. Ik kan je niet goed uitleggen hoe blij dit werk mij maakt! —Nathalie Bakker Het antwoord op je vraag is: Len- non! Onze kleinzoon Lennon werd 2 op 12 maart, de dag dat de coronamaatregelen werden aan gekondigd. We hebben hem daarna twee weken niet gezien. Toen besloten we om een corona- groep te vormen met onze doch ter en schoonzoon. Behalve el kaar, zagen we niemand. Zo kon Lennon twee dagen en een nacht per week bij ons zijn, terwijl zijn ouders werken. Iedere dinsdag ochtend haalde ik hem op. Met z'n knuistjes bonkte hij op de voor deur en riep: ,,Opa ik ben het, Nennon.'' De L wilde toen nog niet zo goed lukken. Ook tijdens deze tweede lockdown werkt het zo. Lennon bonkt iedere dinsdagoch tend nog steeds op de deur en spreekt zijn naam inmiddels per fect uit. We zijn zo blij en dank baar dat dit vrolijke mannetje voor ons het leven zoveel mooier kleurt. —Anja van der Voorden-von Rotz Wat mij blij maakt is dat er van morgen een grote pot met eigen gemaakt vitamine-groentesap (wortel, appel, gember) bij ons voor de deur stond, gemaakt door onze schoondochter en ge bracht door onze kleinzoon! Wij zijn allebei boven de 75 jaar, dus in de risicoleeftijd. Binnen 7 uur opmaken en de volgende keer wordt er 'spinazie, appel, limoen' en daarna 'rode bieten, appel, ci troen' bezorgd. —Mw. Pluimers Blij maakt me elke dag weer als de zon opkomt, al het leven komt tot leven. Zo ook een ijsvo gel die sinds twaalf dagen in onze tuin komt. Gelijk de zon die elke dag verschijnt, komt hij een visje snoepen uit de vijver. Net nadat ik uw artikel las, plons in de vijver, er zitten er vijftig, hij mag ze hebben. Word er nu al blij van. —Piet den Besten De skeelers weer uit het 'vet' ge haald. Heerlijke dagtochten ge maakt in de natuur met lief vrien dinnetje dat alleen woont. Deden we 25 jaar geleden ook. Samen lachen en leuke mensen tegenko men! En... het ultieme genieten om op een bankje, in het zonne tje, je eigen boterhammetjes op te peuzelen! —Roelie Keizer Iets spannends voor mijn man aantrekken zonder bang te zijn dat je gestoord wordt door de deurbel! —anoniem Omdat ik niet goed ter been ben kan ik geen wandelingen maken en ben ik eigenlijk steeds thuis ge weest. Wie mij blij maakt, is mijn poes Jacky, het enige levende schepsel wat ik heb aangeraakt in deze zeven maanden. Door haar sta ik op tijd op, zij heeft mij nodig. En als ze 's avonds spinnend op mijn schoot ligt, ben ik blij, zij is het lichtpuntje in deze coronatijd. —Maria Storsbergen Voor vanavond weer diner aan huis besteld, kaarsjes aan en het gezellig maken met elkaar, ook na bijna 50 jaar getrouwd te zijn. Je moet het toch zelf doen en kniezen en zielig zijn heb je niets aan. We vervelen ons nog niet Gerry Vorige week zaterdag zei mijn kleindochter Hannah van 1,5 jaar, na heel vaak oefenen, eindelijk zo spontaan oma tegen me. Hier kon ik het hele weekend op teren. Ben nog niet zo lang weduwe, dus vaak eenzaam, maar probeer er maar het beste van te maken. —Anniek Mijn zus maakt me heel blij; Ze is 64 jaar, heeft na zeven jaar zon der werk en bijna duizend sollici taties verder, eindelijk een baan! Ze wordt manager in een callcen- ter voor bron-en contactonder- zoek. Ondanks dat ze positief bleef en vrijwilligerswerk deed ze voelde zich aan de kant gezet. En nu telt ze weer mee in de maatschappij, hoe mooi is dit!! —Ivonne Seuters Ik was blij verrast door mijn kleindochters. Eentje wou plot seling met mij wordfeuden, de an dere mailde, dat zij de sokken die ik voor haar gebreid had weer te voorschijn had gehaald nu het weer kouder was. Lieverds! Kleinzoon komt drie keer per week uit school naar ons toe! Dan geen knuffel, maar hij kan zijn knuffel niet meer houden, zegt hij, dus dan maar van achter op de billen van oma! Charlotte Liekens Ik ben vanmorgen bij mij in het dorp op een stenen trap gestrui keld en een paar treden omlaag gevallen, best hard, maar geen ernstige schade. Er kwamen meteen twee jonge mensen naar me toe en vroegen of ik alles nog kon bewegen. Ja dus. In deze tijd waar jongeren vaak de schuld krijgen, is dit een bijzon dere ervaring. —Yoke Epke Beckers Sinds kort heb ik een nieuw katje. Saar, ongeveer een jaar oud en rossig, met grote ogen en oren, uit het asiel. Ik moet af en toe vreselijk la chen om haar kittenachtige capriolen! —Jacqueline van Straaten Mijn twee thuiswonende en thuis studerende dochters maken me blij. Ze heten Elisa (23) en Britt (bijna 21). Ze bakken heerlijke taarten en koken vaak. Ook omdat ze tegen etenstijd gewoon trek krijgen, en ik niet zo 'van de klok' ben. Ook niet nu ik in coronatijd thuiswerk. De moeder wordt 'aan tafel' geroepen, hoe luxe is dat! —Ine Vink-Elferink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9