'Hopelijk kunnen we ooit met 3D-brillen door zijn schilderijen wandelen' 30 "iè THE v3 'The secret to do anything is believing you can do it' 18 Si BrJK u Cabaretier Lebbis (Hans Sibbel, 61) uit Amsterdam gebruikt voor zijn voorstelling De Erva ring De Bovengrens II het werk van Bob Ross als decor en als metafoor. ,,Wat die man doet is uniek. En hij brengt het zó droog! Als hij bijna klaar is met zo'n landschap zegt hij: 'zullen we nog een boompje maken?' Terwijl dat van meet af aan het plan was. Dat boompje zorgt voor diepte in het schilderij. De voorstelling gaat over ervarin gen: die maken het leven gaaf, en niet de economische groei. Daarom wilde ik een warme ach tergrond als decor. Ik dacht aan een woud van Bob Ross, daarin wil je wel wonen. Dat is net een ansichtkaart. En toen hoorde ik zijn stemmetje: 'zullen we dit erbij doen, of dat?' Dat was de trigger. FAVORIETE UITSPRAAK Want we doen niet anders: nóg een snelweg aanleggen, nóg een distributiecentrum bouwen. Decorschilder Ellen Windhorst heeft voor mijn show een me- tersgrote Bob Ross nageschil derd. En dan zeg ik in mijn show met zo'n zelfde zalvende stem (fluistert): 'Zullen we nog een mooi weggetje maken? Lekker breed, kunnen we 140, 150 rijden. Het kan allemaal, want het is ónze weg...' Distributiecentrum erbij. En dan sta je opeens in een heel lelijk schilderij. En dat heb je dan zelf gedaan. Zo stom zijn we! Ik denk dat Bob Ross voor de natuur ging omdat hij dat het best kon. Het is beperkt, maar op een gekke manier toch ook betoverend. Goede kunst moet meer doen in je hoofd en niet alleen een plaatje zijn. In zijn werk kun je wegdromen. Dat vind ik knap. Stel dat we ooit met 3D-brillen door Bob Ross' schilderijen kunnen wandelen: dat is toch ultiem!''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 98