L 0 8 NIEUWS CORONA UW REACTIES A IN QUARANTAINE TWEEDE GOLF, DAG 37 —Mevr. Koos Valkenaars Paddenstoelen Knuffel Facetime zaterdag 31 oktober 2020 GO Waar u blij van Frank Poorthuis Ik deed gistermorgen in mijn rubriek een oproep: wie of wat maakt u blij? Vanaf 04.54 uur stroomde mijn mailbox vol. Ik had wel reacties ver wacht, maar zo veel? Het is zo lief, zo grappig, zo mooi om te zien dat u allen behoefte hebt om de mooie of hoopgevende momenten in uw quarantaine leven te delen. We besloten Wat me blij maakt in deze corona- lockdown is dat mijn dochter en haar gezin een kamer voor me vrijhouden, mocht er een volle dige lockdown komen. Dan behoor ik tot hun gezin. Ik pas daar al vijftien jaar op hun kinde ren, en kook daar nu nog steeds twee keer in de week voor de ge zelligheid. —Diny Berns Deze week begon bij ons de (basis)school weer na de herfst vakantie. Helaas voor mij met de griep (negatief getest) dus geen school voor mij. Ik krijg een teke ning van een jongste kleuter ge- appt. Net een paar weken op school. Heerlijk, dat de kinderen jou als juf ook echt zien. —Anne-Karien Elich Ondanks corona zit ik in een enorme happy flow. Na zeven jaar ellende met een ex, vader van mijn kinderen (bijstand, schuldsa nering, jeugdzorg), heb ik sinds dit jaar weer werk (net voor co rona). En als klap op de vuurpijl vond ik ook nog eens een nieuwe liefde in augustus. —Jacqueline Ik ben blij dat ik (dor hout) zo drie kwartier door het prachtige Oost Nederland kan rijden om mijn 97- jarige demente moeder 'gewoon' op haar kamer te bezoeken, in de Zonnekamp in Zelhem, waar ze zo liefdevol wordt verzorgd! In te genstelling tot die horrorbezoe- ken in de vorige periode —Eline van den Brink Lotje, mijn hond, was weggelo pen. Ze is uit zichzelf terug gekomen. Iets wat ze eerder nooit deed. Dit is nu haar corona intuïtie: thuisblijven. Kijk, daar word ik nu blij van. daarom voor vandaag al een stevige collage te maken van alles wat u me stuurde. En als u daar niet tussen staat: sorry, sorry, maar het is onmogelijk om alles af te drukken. Maar u bent gelezen. We horen u. Ik heb geglimlacht en eerlijk is eerlijk, ook een en kele traan weggepinkt. Ik heb alle plaatsnamen weggehaald, u bent van alle leeftijden en woont in heel het land. Ik hoef er verder weinig woorden aan vuil te maken: al uw brieven en mails, ze spreken voor zich. Op een goed weekend, zou ik zeggen. De vraag was dus: wat maakt u blij? Wat me blij maakt in deze bizarre, onzekere tijd zijn mooie kleurrijke padden stoelen tijdens een boswan deling. Het liefst van die sprookjesboekitems en de exemplaren uit het bekende kinderliedje, rood met witte stippen dus! Vanwege lang durige Covid-19-klachten zit ik al bijna acht maanden thuisElk nadeel heeft zijn voordeel! —Joke Snijders Wij, opa en oma, worden heel blij tijdens het fietstochtje met onze kleinzoon, Jules, voorop in het fietsstoeltje. —Trix Verwey Mij maakt blij tijdens de lock- down het samen koken en veel bakken met de kinderen; twee jongens van 15 en mijn lieve stu derende dochter van 23 die dan weer veel thuis is. —Marjolein Ik werk in het onderwijs en sta elke dag 'gewoon' in een lokaal met zo'n dertig 15- tot 18-jarigen. Dat is best spannend. Ik word zo blij van mijn leerlingen. Ze desin fecteren braaf hun handen voor ze mijn lokaal in komen en houden goed afstand, klagen niet over de kou door de open ramen en deu ren en blijven thuis (en volgen mijn les dan online) bij verkoudheids- klachten. Zij maken met hun ge drag dat ik me toch redelijk veilig voel in de klas en dat ik fysiek les kan blijven geven (wat zoveel meer waard is dan online les). —Karen Luteijn Waar ik blij van word: 's morgens als ik uit bed kom en naar buiten kijk, zitten daar wel tien mussen op een plank te wachten totdat ze van mij eten krijgen. Dan be gint het spektakel, wie als eerste in het huisje mag. Het is zo'n mooi gezicht. —Annie Habraken Mijn vriendin die me vraagt om een uurtje te gaan wandelen: mét mondkapjes en op 1,5 meter afstand tijdens het wandelen: zij aan de ene kant van de weg en ik aan de andere. En ja, we drinken koffie daarna: zij aan de ene kant van de tafel en ik aan de andere kant. —J. Van Geel Blij van het uitzicht op mijn konij nen in hun grote buitenhok als ik in mijn werkkamer achter de lap top aan het vergaderen ben. Twee blije huppelende nijnen, genaamd Hert en Bambi, zonder weet van de ellende die corona heetZe geven me energie en een warm gevoel. —Liesbeth Post Dat de gezinssituatie van mijn zoon - die voor de eerste lock down op springen stond - verbe terd is. Ze hebben elkaar terug gevonden in die gedwongen peri ode van thuis zijn met kids en el kaar. —Mieke Jansse Afgelopen woensdag ben ik na 42 jaar in het onderwijs met pensioen gegaan. Van wege corona zijn alle festivi teiten afgelast. En dan komt er een redelijk introverte jon gen van 11 mijn kantoor bin nen en zegt: ,,Ik weet dat het niet mag... maar... krijg ik een knuffel?'' Alle corona maatregelen genegeerd. Ge woon geknuffeld! —Nettie Joosten Waar ik blij van word? Door het lezen van de krant. Even een lek ker ontbijtje en ontspannings moment. Ik werk als verpleegkun dige op onder andere de Covid- afdeling in het Catharina Zieken huis in Eindhoven. Dus over werk en inkomen mag ik niet klagen. Ben ook wel eens bang dat ik be smet raak, als ik hoor dat mijn col lega's thuis moeten blijven we gens corona. Toch weerhoudt me dit niet om mijn werk goed uit te voeren en ervoor te gaan. —Annemarie Kemps Onze hond die ons elke ochtend rond 7.15 uur wakker piept/jankt en dan mij zo ontzettend enthou siast begroet als ik haar bench opendoe. Dan vergeet ik heel even alle zorgen die ik heb en voel rond deze coronatijd. —Agnes Groen Mijn kleinzoon van 6, die twee maan den in groep 3 zit en mij via Facetime voorleest. Ria Cornelissen Een warm gezin, de poezen. Maar er is iets wat me toch wel het meeste blij maakt. Wanneer ik in het verpleeghuis van mijn moeder kom, met mondkapje op, is er eerst die aarzeling bij mijn moe der... wie is dat? Maar als ze dan voor me staat en ik haar over haar rug aai en zeg: ,,Dag schatje van me'', ze me stralend aankijkt, er toch die lichaamsher kenning is, het gevoel stroomt, er verder geen woorden nodig zijn. Dat maakt mij, telkens weer, zo ongelofelijk blij!! —Lilian Bakermans Mijn zoon raakte zijn baantje kwijt door corona en ik kwam toen op het idee dat hij een krantenwijk zou kunnen doen. Ik besloot hem te helpen. De bedoeling was dat hij het uiteindelijk alleen zou gaan doen. Maar ik vind het zo lekker om elke ochtend vroeg naar bui ten te gaan en de wereld voor 'mezelf' te hebben, dat ik hoop dat ik het voorlopig mag blijven doen. Mijn Blije Moment: het ge nieten van de eerste vogel die zingt, de wind, even niet bang zijn voor mensen (die zijn nog niet op) en daarna een geweldig kopje thee met beschuit. —Linda de Wit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8