OZCAN AKYOL Verkiezingen gaan drie dagen duren uit vrees voor corona 6 r info dagen Column In Frankrijk werd eerst een leraar vermoord omdat hij zijn pupillen iets wilde leren over de vrijheid van meningsuiting. Daarna volgde een brute terroris tische slachtpartij van een islamist op drie onschuldige mensen rond een basiliek in Nice. Op geopoli tiek niveau wordt de polarisatie aangezwengeld door de Turkse president die het Westen beticht van systematische moslimhaat. Hij ziet in kwetsende cartoons hét bewijs dat moslims op ons conti nent slachtoffers zijn van een georganiseerde hetze. Intussen is ook in onze samenle ving een giftig klimaat geschapen. Er wordt aan mensen gevraagd om afstand te nemen van de terreur. Zij verdedigen zich dan weer door te zeggen dat de moorden niets met de islam hebben te maken. Allebei is onjuist. Natuurlijk heb ben deze terroristische aanslagen wel iets met de (radicale) islam te maken. De daders vinden immers draagvlak en moed voor hun daden door hün interpretatie van de Koran, nadat ze ook nog eens zijn gehersenspoeld door mili tante geestelijke leiders. Dit valt op geen enkele manier te ontkennen. Het gif kom uit het ge loofsboek. Maar dat betekent niet dat alle moslims zich achter deze barbaren scharen. Er wordt met walging naar hun acties gekeken, ook binnen de eigen religieuze groep, die andermaal negatief in een daglicht wordt gezet en vaak zelf een prooi van de bezetenen is. Als niet-moslim krijg ik vaak boze mails van mensen die vinden dat ik me zou moeten verantwoor den voor islamitische terreur. Dit karakteriseert de onwetendheid, het gebrek aan commu nicatie met elkaar. Waar het feitelijk om gaat, is dat we te maken hebben met botsende beschavin gen: in het Westen beledigen en schofferen we alles en iedereen, mits een dergelijke uiting, in welke vorm dan ook, binnen het toelaatbare van onze wetboeken past. Elders snappen ze dat niet. Toch valt hier niet aan te tornen. Wie een beetje begrip voor de moordenaars in Frankrijk opbrengt, diskwalificeert zichzelf als serieuze gesprekspartner en moet zich afvragen waarom hij in een liberaal land wil leven. De politieke islam kan alleen een halt worden toegeroepen als iedereen onderkent dat deze club een fun damenteel probleem vormt. Be langrijk is dan ook om te begrijpen dat onze samenleving en het gedachtegoed van de terroristen onverenigbaar zijn. bijvoorbeeld door het pleiten voor een verbod op kwetsen, of het uit voeren van allerlei shariawetten, vormt een groot gevaar voor een open democratie. Het valt niet te ontkennen dat het gif uit het geloofsboek komt De Tweede Kamerverkiezingen zijn officieel op 17 maart volgend jaar. Het kabinet komt met een noodwet om twee dagen eerder al te mogen stemmen. Op 15 en 16 maart kunnen kiezers dan terecht in een paar stembureaus. In klei nere gemeenten zal één stembu reau open zijn. Alleen op 17 maart zijn alle stembureaus in Neder land open. Met deze unieke maatregel wil het kabinet ervoor zorgen dat zoveel mogelijk Nederlanders naar de stembus gaan, zonder vrees voor besmetting met het coronavirus. In een campagne zal het kabinet erop wijzen dat de opening op 15 en 16 maart vooral is bedoeld voor mensen met een zwakke gezondheid, zodat zij in alle rust kunnen stemmen. Mensen die ouder zijn dan 70 jaar mogen hun stem per post versturen, zodat zij helemaal niet naar een stembureau hoeven te komen. Tot nu toe is stemmen per post alleen toegestaan voor Nederlanders die in het buiten land wonen. Veel partijen in de Tweede Ka mer wilden extra maatregelen om de verkiezingen goed te laten ver lopen. ,,Het zijn verkiezingen aan het einde van de winter'', aldus D66'er Jan Paternotte, die vreest dat het aantal coronabesmettin gen dan nog hoog is en er nog geen vaccin is. ,,Niemand wil dat de verkiezingen worden uitge steld.'' Extra stemdagen vooral bedoeld voor kwetsbare mensen Het kabinet regelt op dit moment al via een tij delijke wet dat kiezers straks drie volmachtstemmen mogen uitbrengen, in plaats van twee. Ook komen er meer mobiele stembureaus. Verder komt er een apart stembureaulid in elk stemlokaal dat kijkt of het niet te druk wordt en kiezers vraagt zich aan de coronaregels te houden. Volgende maand start een grote wervingsactie om genoeg vrijwilligers te vinden. 31 oktober 1 november Zeer hoog rendement te halen Investeringsmogelijkheden vanaf €200.000,' Alle faciliteiten op het park 300 kilometer aan pistes V Uitstekende verhuurmogelijkheden Uniek: vrijstaande recreatieobjecten Wij ontvangen u dit weekend graag in het informatiecentrum in Maarn. Wij verzoeken u om een afspraak te maken via de website: www.europarcsverkoop.nl Informatiecentrum Resort St. Anton am Arlberg: Laan van Laag Kanjel I 3951 KD Maarn www.europarcsverkoop.nl 088-070 8000 zaterdag 31 oktober 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Gif en aeloo Wie toch beide zaken met elkaar denkt te moeten vervlechten, De Tweede Kamerverkiezin gen in maart worden uitge smeerd over drie dagen. Ook krijgen 70-plussers vanwege de coronacrisis de mogelijk heid om per post te stemmen. Peter Winterman Den Haag Olschgl 5 Let opl U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6