Ik ben meer dan een robot die alleen een boodschap van Roompot doorgeeft' 17 PASPOORT de mening van het bedrijf kan zijn. Ik ga niet zomaar uit mijn nek kletsen, maar niet elk standpunt dat ik verkondig is 100 procent afge- toetst." ,,Ik ben 24 op 7 bereikbaar. Deze baan aanvaard je ook niet alleen, maar als gezin, als familie. Want het heeft consequenties. Het komt regel matig voor dat je alles moet laten vallen, terwijl je samen iets gepland had. Bij Carrefour heb ik mijn partner zelfs niet kunnen vertellen wat er aan zat te komen. Ik heb wel gezegd: ik denk dat je mij de komende maanden niet gaat zien. Als je dit soort zaken niet goed met elkaar be spreekt, dan weet je dat je op het einde van het verhaal allebei alleen blijft." ,,Ik heb een dochter van 5. Die zorgt verplicht voor rust, voor andere gesprekken. We wilden aanvankelijk geen kinderen, tot we onszelf ook hier de vraag stelden: zouden we er over tien jaar spijt van hebben? En het is super. Ik ben enorm trots op mijn dochter. Ze is niet de ge makkelijkste, maar ze kan bijzonder verrassend uit de hoek komen. Ik leer veel van haar, door hoe ze naar de wereld kijkt, maar ook door de vragen die ze stelt." ,,Ik ben een mens, met zijn goede en slechte kanten. Door een deel van mijn privé prijs te geven, helpt dat anderen om een beeld te vor- men dat ik meer ben dan een robot die alleen een boodschap van Roompot doorgeeft. Dat ik mijn partner niet toon, is haar keuze, omwille van haar job. Bovendien straalde in de periode van Carrefour de boosheid van bepaalde men sen niet alleen op mij af, maar ook op anderen. Daar is het veel te ver gegaan, waardoor ik be paalde mensen nu ook heel duidelijk af scherm." ,,Dat is een passie, geen verslaving. Ik ben altijd al bezig geweest met aroma's en zo ben ik ook in de spirits terechtgekomen. Met twee anderen zijn we The Bruges Gin Society begonnen. Toen distilleerderijen ons steeds vaker begon nen te vragen om te helpen bij hun stookpro- ces, besloten we ons eigen product op de markt te brengen. Gewoon voor de fun, maar in drie dagen hadden we alles verkocht. Zo ging het maar verder. Inmiddels hebben we niet alleen gin, maar ook bottled cocktails en sinds kort rum." ,,Ik ga er niet rijk van worden. We doen alles zelf en ik beleef er vooral veel plezier aan. Na een drukke dag bij Roompot is het heerlijk om op een avond driehonderd flessen te vullen. Bovendien zorgt het ervoor dat je drankkast nooit leeg is. Ik heb thuis wel de afspraak moe ten maken dat ik niet meer flessen heb dan zij schoenen. Eerst telden we nog de paren schoe nen, inmiddels de afzonderlijke schoenen." GO ZATERDAG 31 OKTOBER 2020 Baptiste van Outryve: ,,Ik ben 24 op 7 bereikbaar. Deze baan aan vaard je ook niet alleen, maar als gezin." foto boaz timmermans Baptiste van Ou tryve (Madrid, 1981) groeide op in Spanje en Hongkong en vanaf zijn 10de in België. Hij stu deerde commu nicatiemanage ment aan de Ho geschool West- Vlaanderen en volgde daarna een opleiding journalistiek aan de toenmalige Vlaamse Ekono- mische Hoge school in Schaar beek. Sinds 2004 heeft hij gewerkt bij verschillende be drijven. Hij was marketingmana ger bij uitzendor ganisatie Konvert Interim (2004 2007) en P&O Ferries (2007 2009), communi catiemanager en woordvoerder bij Thomas Cook in Gent (2009 2014) en direc teur pr commu nicatie bij Carre- four Belgium in Brussel (2014 2018). Sinds mei 2019 is hij woordvoerder van Roompot. Naast zijn werk is hij sinds 2012 een van de drij vende krachten achter The Bru ges Gin Society. Van Outryve woont in Brugge en heeft een dochter. Houdt het werk wel eens op? Hoe zorg je voor afleiding? Je bent open op sociale media, maar niet over je partner. Heeft dat een reden? Wat heb je met gin? Serieuze business dus?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 65