gevallen 'Als ik naar Jong Oranje mag, heb ik altijd een bijzonder gevoel' 'Het zijn de laatste stapjes en het voelt heel goed' 15 heb veel sprongen gedaan en van ochtend was mijn knie wel een beetje stijf, maar dat is normaal, denk ik. Zodra ik mag gaan hardlo pen, ben ik weg uit het ziekenhuis. Dan mag ik weer in het stadion van HSV gaan trainen. Dan begin nen we zeg maar aan de eind sprint, richting december, ja nuari.'' In Hamburg is de begeleiding van hoog niveau, benadrukt hij. ,,Alle trainers en fysiotherapeuten bij HSV staan in nauw contact met elkaar. Iedereen weet precies wat ik op welke dag heb gedaan.'' In de eerste weken van september heeft hij ook weer in Antwerpen getraind. ,,Ik vond het heel fijn bij Move to Cure. Toen ik de laatste keer weg ging, waren ze ook best een beetje emotioneel. Ik heb echt hard gewerkt met die mannen. Vooral met Bert Driesen heb ik een sterke band opgebouwd. Bij Move to Cure hameren ze heel erg op cre ativiteit. Ik moet dus niet iedere dag dezelfde oefeningen doen, maar juist veel variëren. Met veel oefe ningen, met veel verschillende ele menten, raakt j e knie weer aan alles gewend. Ik weet zeker dat ik daar weer ga trainen, als ik bijvoorbeeld in de vakanties even thuis in Axel ben. Het is me echt heel goed beval len." Voelt Van Drongelen zich al weer voetballer? ,,Nee, nog niet. Ik ben bij de eerste training van HSV geweest, op 5 augustus, en ook bij de eerste wedstrijd. Ik was veel nerveuzer dan wanneer ik zelf moest spelen. Je hoopt het aller beste voor de jongens, je hoopt dat we winnen. Alleen wil je zelf graag je steentje bijdragen. Er is geen beter gevoel dan negentig minuten spelen en winnen.'' Hij denkt dat de moeilijkste maanden nu wel achter hem lig gen. ,,De eerste maanden heb ik al tijd pijn gehad. Niet van die knie, maar vooral spierpijn in bijvoor beeld mijn hamstring en kuiten. Nu krijgt mijn bovenbeen weer echt vorm, de kracht is terug. Na trainingen heb ik minder spier pijn. Makkelijker lopen, makkelij ker bewegen, dat is wel fijn. Op die krukken lopen, dat was echt de vervelendste tijd. Veel pijn, moei lijk lopen, moeilijk bewegen en moeilijk slapen. Dat is gelukkig nu niet meer het geval.'' Met Van Drongelen als toeschou wer is HSV het seizoen begonnen met vijf overwinningen op rij. ,,De sfeer in het team is echt goed. Ik hoop dat we deze lijn lang vast kunnen houden'', zegt de verdedi ger, die zelf ook weer deel uit maakt van de kleedkamer. Een week geleden heeft hij - met een grote glimlach op zijn gezicht - voor het eerst weer rondjes gelo pen op het trainingsveld. ,,Dat was een mooi moment. Ik train nu vaak op dezelfde tijd als de selectie en heb dus weer meer contact met ze. Als het team vrij is, ben ik meestal ook vrij. De andere zes da gen werk ik hard aan mijn her stel.'' Eén van de mensen waar hij re gelmatig contact mee heeft is Er- win van de Looi, bondscoach van Jong Oranje. Het elftal heeft zich voor het eerst sinds 2013 weer ge plaatst voor een EK. Dat eindtoer- nooi, in maart en mei, daar wil Van Drongelen bij zijn. ,,Het is een soort van droom om fit te zijn voor het EK en geselecteerd te worden. Ik heb één EK gespeeld, met Oranje onder 17. Daarna heb ik nog twee keer een jeugd-EK gehaald, maar mocht ik beide keren niet aan het eindtoernooi meedoen, omdat de voorbereiding van Sparta toen al in volle gang was. Ook daarom wil ik heel graag dat EK straks spelen.'' Praten over Jong Oranje is geen straf voor Van Drongelen. ,,Als ik naar Jong Oranje mag, heb ik altijd een bijzonder gevoel. Dan heb ik er echt, echt heel veel zin in. We vormen een hecht team en hebben een leuke, bijzondere groep. Een heel goede groep ook. We gunnen elkaar alles.'' Om dat EK te halen moet Van Drongelen de komende tijd nog stappen zetten. De vooruitzichten zijn goed. ,,Ik heb vanmiddag ge traind en ook weer een sprongtest gehad. Dat ging goed. Ik zou nu mogen tennissen, zeiden ze. Maar ik wil liever voetballen...'' Hij kan er zelf om lachen, om het staaltje droge humor. Een dag later blijkt hij al voor het eerst weer met de bal te mogen trainen. ,,Het zijn de laatste stapjes en het voelt heel goed. We hopen dat ik in december delen van de groepstraining mee kan doen. Het plan is om in januari weer volledig aan te sluiten. Het is nu vier maan den geleden dat ik geblesseerd ben geraakt en alles loopt volgens plan. De knie reageert goed, maar ik weet dat ik er nog niet ben.'' Hij kan weer vaker zijn voetbal schoenen aantrekken en de bal over het natte gras trappen. „Pas sen, kaatsen, noem maar op. Ja, dat is eigenlijk best wel spannend.'' Rick van Drongelen voelt zich bijna weer voetballer. Medica I-Team GO ZATERDAG 31 OKTOBER 2020 Woensdag 28 oktober 28 juni: Rick van Drongelen vergaat van de pijn en wordt geholpen door teamarts Wolfgang Schillings en fysiotherapeut Mario Reicherz (rechts). foto pro shots 14 juli: Op krukken voor het ziekenhuis in Hamburg, na een behandeling door de fysiothera peut. FOTO BARRY VAN DER HOOFT 5 augustus: Als toeschouwer bij de eerste training van HSV. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 63