tennis nog geen seconde gemist BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Column Het was de zomer van 2006, toen een Bra bantse mevrouw naar de sportredactie van de regio nale kranten belde. Ze moest van haar man een tip doorge ven. Haar echtgenoot had in het vliegtuig naar Belgrado name lijk achter Peter Bosz, technisch manager van Feyenoord, en trai ner Erwin Koeman gezeten. Hij had ze horen praten over Nikola Zigic, de boomlange spits van Rode Ster, waar Feyenoord dus verregaande interesse in had. Kent u het verhaal van de Ser vische spits die naar Feyenoord kwam? Die kwam dus niet... In Rotterdam keken ze ook toen al vooral naar spitsen van buiten de eigen landsgrenzen. Zelf een echte nummer 9 opleiden, dat lukte maar niet. Wat dat betreft is er de afgelopen veertien jaar bar weinig veranderd. Bijzonder is het wel, omdat het iets noordelijker wel vaak lukt om zelf spitsen op te lei den. Rivaal Ajax kan een mooi lijstje van zelfopgeleide spitsen overleggen. En als ze er een keer niet of nog niet zijn, dan haalt Ajax ze op jonge leeftijd uit het buitenland. Zoals Lassina Tra- oré, die afgelopen week op dreef was. Brian Brobbey, de ongesle pen diamant van de Amster dammers, speelt al langer bij Ajax. Een groot voordeel is dat de club met Jong Ajax een team in de Keuken Kampioen Divisie heeft. Je hoeft dan niet te snel te oordelen over spitsen, kunt ze laten rijpen en ze wat meer tijd geven om zich te ontwikkelen. Ook op dat vlak heeft Feyenoord de boot gemist. Zelf een echte 9 opleiden, dat lukte niet en kan er vaak al snel een streep door het zoveelste talent. Nu Nicolai Jörgensen en Robert Bo- zenik geblesseerd zijn, staat er niemand anders klaar. Een spits is de kapstok van je elftal. Als je geen nummer 9 hebt waar je het spel aan op kunt hangen, dan kun je dus afgeschminkt wor den door Wolfsberger AC. Veel talentvolle spitsen ble ken de afgelopen jaren niet goed genoeg (Anass Achahbar, Dylan Vente), een enkeling (Joshua Zirkzee) vertrok op jonge leef tijd naar het buitenland. Natuurlijk, er was die ene spits die pas na zijn vertrek bij Feyenoord echt doorbrak. Niet goed genoeg, zeiden ze over Vincent Janssen. Via Almere City ging hij naar AZ, waar hij het Nederlands elftal haalde, topscorer van de eredivisie werd en een transfer naar Tottenham Hotspur verdiende. Hij speelt nu in Mexico. Dick Advocaat zou hem er denk ik wel graag bij hebben, alleen loopt het con tract van Janssen tot 2024. Kans loos dus. Anders hadden ze bij Feyenoord eindelijk weer eens een 'zelfopgeleide' spits gehad. Eén ding is zeker: hij zou het echt niet slechter doen dan de huidige opties. tens. Zou het tennistalent van weleer inmiddels ook 2-speler zijn geweest? We zullen het nooit we ten. Ik kon een driftkikker zijn en was soms flink aan het 'stuiteren' met mijn racket ,,Ik werd ooit Zeeuws jeugdkam pioen door in de halve finale van Je roen Alliët te winnen. Later brak ook Ruud Martens door. Daar viel niet meer van te winnen. Ik had ook het geduld niet in de rally's", blikt De Maagt - die werkzaam is als ac count specialist bij Tempo Team - terug. Het moet rond de millennium wisseling zijn geweest toen wed strijdleidster Ebrien Mulder van Hulster Ambacht meldde dat een partij tussentijds was afgebroken. Dominic was door zijn vader vroegtijdig van de baan gehaald. ,,Ik kan het me niet meer herinneren, maar het zou best kunnen. Ik kon een driftkikker zijn op de tennis baan en was soms flink aan het 'stuiteren' met mijn racket. Inmid dels ben ik al meer dan tien jaar ge stopt met tennissen en heb het nog geen dag gemist", verklaart De Maagt. Daar is ook vriendin Aukje, ooit Zeeuws jeugdkampioene school slag, niet rouwig om. ,,Tennis is nooit mijn sport geweest. Ik heb ge- zwommen bij ZCK en gevolleybald bij Morres. Onze dochters hockeyen sinds enkele maanden bij Rapide. Chelsea (7) bij meisjes F en Yentl (5) bij de benjamins." Domi nic vult aan. ,,Ik heb nul komma nul verstand van hockey, maar moet zeggen dat Rapide een mooie club is met veel aanwas van nieuwe le den." Met meer power Aanwas van goede jeugd is er vol gens De Maagt ook bij voetbalver eniging Clinge. ,,We hebben geluk kig goede A-junioren. Met het eer ste nemen we dit seizoen met al leen handhaven geen genoegen. Ik wil niet zeggen dat we veel beter voetballen dan vorige jaren, maar wel slimmer en met meer power", aldus de middenvelder. olympisch is, kom je dan al snel een beetje in de knel. Maar veel coureurs rijden ook op de weg of op de mountainbike en hebben daarom wel een status. Dat is de redding geweest voor de wedstrij den voor de elites en de beloften." „Nee, dat vinden wij van niet. Er zijn mensen die zeggen: zoiets is nog nooit gebeurd! Ik zeg dan: niets van wat er nu gebeurt, is eer der voorgekomen. Wij mogen als organisatie de voorwaarden stel len en zijn misschien op dit gebied wat strenger dan ze elders zijn. Ie dereen moet dus negatief getest zijn. Op die manier weten wij dat we alles aan de veiligheid hebben gedaan en dat de kans groot is dat de druk op de zorg niet toeneemt doordat wij een wedstrijd organi seren. Wij willen onszelf ach terafin de spiegel kunnen aankijken." „Wij snappen ook dat dat heel vervelend is. Maar je wilt niet weten hoe hard we gevochten hebben om de juniorenwed strijden toch te behouden, maar ze pasten niet binnen de regels. In Nederland gaan alle sportwedstrijden niet door en er wordt al leen een uitzondering ge maakt voor sporters met een bepaalde status bij NOC*NSF. Binnen het veldrij den, dat niet zaterdag 31 oktober 2020 PM en de cijfertjes' @Barryvdh9 Soitsen Bij Feyenoord wordt een spits voor de leeuwen gegooid -Dominic de Maagt (31) Rondom het EK wordt een grote 'bubbel' gecreëerd, ledereen die iets in Rosmalen te zoeken heeft, moet een negatieve coro natest kunnen overleggen. Gaan jullie niet heel ver? alle instanties. Maar het pro gramma moest nog wel aange past worden. Er mogen geen junioren meer rijden. Hoe kan dat? Dominic de Maagt van koploper VV Clinge: ,,We voetballen dit jaar slimmer en met meer power."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43