Voetballer Dominic de Maagt heeft het 14 ZEELAND MARTIN DE KOK LIBÉMA PROFCYCLING Martin de Kok, afkomstig uit Lewedorp, is sinds januari 'general manager' van Libéma Profcycling. Met dat bedrijf, dat zorgt voor neutrale servicewagens in grote koersen en internationale wedstrijden organiseert, beleefde hij meteen een roerig jaar. Het sterk aangepaste EK veldrijden, dat volgend weekeinde in Rosmalen is, is een duidelijk voorbeeld van hoe in 2020 alles anders is. Martin de Kok wandelt over het park van Autotron Rosmalen, waar vrijwilligers in een herfstde- cor het parkoers voor het EK veld rijden opbouwen. Ze zetten alvast hekken neer en slaan palen in de grond. Hun 'baas' grapt met ze en complimenteert ze. „Zonder die mannen zijn we helemaal niks", geeft hij aan. Met het opzetten van twee bruggen - obstakels voor de deel nemers aan het toernooi - wacht de organisatie evenwel nog een paar dagen. „Daarvoor moeten we Voor je het weet, ben je alleen nog maar bezig met het regelen van voldoende handgel serieuze kosten gaan maken", ver telt de algemeen manager van Li béma Profcycling. ,,Dat kunnen we beter pas gaan doen nS de pers conferentie van het kabinet van komende dinsdag. Stel dat er dan meegedeeld wordt dat er helemaal geen sportwedstrijden meer mogen worden gehouden en het EK alsnog geschrapt wordt, dan heb je het geld voor niets uitgege ven." Met het EK - ervan uitgaande dat het doorgaat - sluit Libéma Profcycling een roerig jaar af. Het bedrijf heeft constant moeten schakelen. Koersen waarvoor De Kok neutrale Shimano-wagens zou leveren, werden geschrapt of verplaatst. En evenementen kon den niet doorgaan of in zeer aan gepaste vorm. ,,We waren ons con stant aan het aanpassen. We moes ten de hele tijd inspringen op din gen die veranderden. En zo ging het dus ook met het veldrijden. In maart, toen corona opkwam, zei ik: 'Publiek hoort bij deze sport. We gaan het EK dus echt niet hou den als er geen toeschouwers bij mogen zijn'. Maar door het jaar heen kom je in een proces terecht waarin je accepteert dat het gaat zoals het gaat. Uiteindelijk ben je dan allang blij als er gesport kan worden. In moeilijke omstandig heden wil je dan het beste ervan maken." In januari volgde je Cees Priem op als 'general manager'. Twee maanden later overrompelde het virus de sportwereld. Dat was lekker beginnen voor jou ,,Nou, in januari veranderde inder daad mijn verantwoordelijkheid. Maar eigenlijk ben ik gewoon doorgegaan met waar ik mee bezig was. Ik werk namelijk al lang bij Libéma Profcycling. Het klopt wel dat in de eerste maanden van het jaar alleen de Tour Down Under, Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne doorgin gen en dat de service van Shimano daarna stopte. Maar op de achter grond bleven we wel bezig met de ZLM Tour en het EK veldrijden." ,,Cees, die mij veel geleerd heeft, en ik hebben elk onze eigen kracht. Zijn krachten zijn z'n com merciële vaardigheid en het net werken. Hij is een bekend gezicht en komt overal binnen. Mijn kracht is om alles op orde te krij gen en ergens structuur in te bren gen. Voordat Cees afscheid nam, waren de managementtaken al steeds meer bij mij komen te lig gen. Ik ben altijd al van de budget ten en de cijfers geweest. Toen we bijvoorbeeld Gelderland warm wilden maken voor de komst van de Giro d'Italia en bij burgemees ters aanschoven, zorgde Cees voor de sfeer en ik deed dan de formele kant. Wij vulden elkaar daarin heel goed aan." ,,De tijd is geleidelijk veranderd. Twintig jaar geleden konden we ergens binnenkomen en zeggen: 'We willen volgend jaar bij u in de gemeente een wedstrijd organise ren'. En dan kreeg je 'ja' of 'nee' als antwoord. Nu moet je met een strategisch plan komen en aange ven wat zo'n evenement kan bij dragen aan de maatschappij. En Getraind wordt er onder de huidige omstandigheden alleen op dinsdag, in viertallen op een groot veld. Als tennisser had hij wel meer techni sche bagage dan als voetballer, moet De Maagt erkennen. ,,Ik had meer aanleg voor tennis. Als voet baller moet ik het van mijn werk- lust en tactisch inzicht hebben." Zijn vriendin Aukje haalt van bo ven een plakboek in hun fraai gere noveerde huis in Hulst. De kran tenknipsels zijn jarenlang zorgvul dig bijgehouden door de oma van Dominic. In het verslag van 7 au gustus 2006 staat dat de destijds 17- jarige speler van Game'78 de 4-fi- nale van Het Vliegende Hollander tennistoernooi in Terneuzen 'op tempo en met topspin' won. ,,Het was destijds de eerste editie van het 500 euro concept. Mijn prijs was 100 euro. Helaas geen 500 euro want dat geldt alleen bij een vol schema van 32 deelnemers of meer. Daar kwam ik pas later achter", lacht Dominic de Maagt. Voetbal International Tussen de vele tennisknipsels komt er ook een artikel uit Voetbal Inter national van 31 mei 2017 boven wa ter. ,,Dit verhaal gaat eigenlijk over Luctor'88 dat de laatste wedstrijd speelde voor de fusie met VV Hein- kenszand, waardoor ze naar het za terdagvoetbal gingen. Het halve dorp was er op afgekomen. Toeval lig sta ik in een duel op de foto. Luc- tor werd kampioen, maar wij waren na afloop aan het feesten, haha." De Clingenaar van origine was een jaar of zes toen hij begon met tennissen. Jarenlang kreeg de jeug dige De Maagt tennislessen van Ri chard Bral en Mark-Jan de Jonge in Clinge en Hulst. Daarnaast ook bondstraining van Luc Govers in De Braakman. In wedstrijdverband kwam hij uit tegen spelers als de gebroeders Kevin en Kenny de Rooij, Jeroen Alliët en Ruud Mar- dat kunnen en willen wij ook. Nu zijn we meer met de lange termijn bezig en stellen we duidelijke doe len, vooral binnen het baanwiel- rennen. Dan heb je dus een ver haal als je ergens binnenkomt." „Nou, in die periode waren er na tuurlijk geen koersen en daar hoefden we dus niet met neutrale wagens heen. Daardoor had ik mooi de tijd om voor ons bedrijf vooruit te kijken, zelfs tot de Spe len van 2028 in Los Angeles. Dat moest ook echt in die periode. Achteraf denk ik: dis alles wel was doorgegaan, hoe had ik dan ooit die toekomstplanning moeten doen?" Uiteindelijk kwam het wielren nen weer op gang. Jullie auto's waren weer zichtbaar tijdens onder meer de Ronde van Luxemburg, de BinckBank Tour en de Ronde van Vlaanderen. „Ja, achteraf kun je zeggen dat 2020 vergelijkbaar was met wat we in de eerste jaren deden. We heb ben minder koersen kunnen rij den dan normaal, maar er kwam de laatste maanden tenminste wel weer geld binnen. Binnen de Libéma-bedrijven beleven we zware tijden en dus zijn we blij dat we ons steentje kunnen bijdra gen." ,,Ja, ik zit echt de hele tijd aan de telefoon met NOC*NSF, de KNWU en de Veiligheidsregio. Je stelt protocollen op en moet die constant aanpassen. Voor je het weet, ben je alleen nog maar be zig met regelen van voldoende handgel. Ik denk wel dat we het nu allemaal onder controle heb ben en alle richtlijnen volledig na leven." zaterdag 31 oktober 2020 PM 'Ik was altijd al van de budgetten Roeland van Vliet Rosmalen - Martin de Kok Is er met jouw aanstelling iets veranderd bij Libéma Profcy cling? Dominic de Maagt in actie in de 4-finale van het Vliegende Hollan der Tennistoernooi in Terneuzen, in 2006. fotos camile schelstraete Tennissen is in coronatijd hot. Toch heeft Dominic de Maagt (31) vooralsnog geen behoefte om het tennisracket weer op te pakken. Hij richt zich liever op gezin, werk en voetbal. In zijn dertiende seizoen in de hoofd macht van VV Clinge staan de grensdorpbewoners met 9 pun ten uit 3 wedstrijden bovenaan. Henk van de Voorde Hulst Was het tijdens de eerste coro- nagolf wel rustiger voor jullie? Martin de Kok kijkt uit naar het EK veldrijden, dat volgende week geen publiek mag verwelko men. „Uiteindelijk ben je allang blij als er ge sport kan worden. In moeilijke omstan digheden wil je dan het beste ervan maken." FOTO ORANGE PICTURES/JORIS VERWIJST Het EK gaat vooralsnog door. Maar alles is anders dan anders. groen licht van Vorige week vrijdag kre gen jullie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42