ZEELAND 13 maar Godfried kon het altijd meteen vertalen naar zijn voeten.'' Leon ten Voorde: „Tijdens trainingen zie ik vaak wat hij allemaal in huis heeft. Tij dens een positiespel redt hij zich uit situaties, waar anderen dat niet voor elkaar krijgen. Aan de bal heeft hij een natuurlijke rust." Een paar jaar eerder, als Jong FC Twente in de derde divisie speelt, wordt Roemeratoe als rechtsback geposteerd. „Ze maken 'm kapot, dacht ik toen. Maar hij kon niet weg", zegt zaakwaarnemer Wa- gelaar. „Godfried is ook geen type om met zijn vuist op tafel te slaan en te vragen waar ze nou mee bezig zijn." Ten Voorde: „Probeerden ze hem toen misschien te triggeren?" De Jager: „Voor zijn ontwikke ling is die periode ook goed ge weest. Hij heeft op jonge leeftijd met tegenslagen te maken gehad. En hij weet hoe het is om, net als vorig seizoen onder Garcia, opge offerd te worden." Weekje bijAjax Er is, vindt René Wagelaar, bij FC Twente in het geval van Roemera toe ook tijd verspild. „Maar ik heb er altijd vertrouwen in gehad dat dit erin zat bij hem. Alleen werkte het beleid van FC Twente niet al tijd mee." In het YouTube-pro- gramma VoetbalTijd heeft Wage laar onlangs een opvallende uit spraken gedaan. „Ik zei dat ik hem wel eens een weekje bij Ajax zou willen zien. Daarmee bedoelde ik niet dat hij naar die club moet. Ik ben gewoon benieuwd hoe dat zou gaan. Die jongen heeft zoveel mogelijkheden. Als hij twee meter los is van een tegenstander, kun je hem gewoon inspelen. Alleen doen veel ploeggenoten dat niet. Dat bedoelde ik met meetrainen met Ajax. Daar speelt iemand als Daley Blind je wel gewoon in." Aanstaande vrijdag wordt dui delijk of hij in de definitieve selec tie van Jong Oranje zit. „Ik hoop het echt", zegt Wagelaar. „Daar kan hij echt los." Roemeratoe wil zoveel mogelijk wedstrijden bij FC Twente spelen, als vaste basisspe ler. Bij Jong Oranje zou hij met jongens kunnen spelen en trainen die al in het grote Oranje hebben gespeeld of er dicht tegenaan zit ten. Dan ligt het niveau weer net iets hoger. Zijn contract in En schede loopt tot 2022, met een op tie voor FC Twente om de over eenkomst met één jaar te verlen gen. Spelmaker Dennis de Nooijer: „Hij moet nu zoveel mogelijk wedstrijden spe len. Dan ben ik benieuwd wat voor Godfried de volgende stap gaat worden." De ingrediënten om ver te komen heeft hij, daar is ie dereen wel van overtuigd. Of zoals Ruben de Jager het zegt: „Ik weet nog dat ik in de Di van JVOZ speelde en dat hij er als E'tje bij kwam. Hij was toen al de spelma ker en had enorm veel potentieel. Ik weet niet wat Ron Jans voor dit seizoen precies tegen hem heeft gezegd, maar Godfried ont wikkelt zich nu écht door. Zijn plafond ligt echt hoger dan dat van veel andere spelers." Soms zou je willen dat hij wat meer vuur laat zien en meer expressie Als jong ventje was Godfried vooral een snelle denker. Hij kon het meteen vertalen naar zijn voeten Op de terugweg zei Godfried: ik blijf toch liever bij Twente Die jongen kan zó goed voetballen. En hij ontwikkelt zich nu echt door Vorig seizoen kreeg hij best veel kritiek, ook van mij. Het was te vaak een balletje breed of terug zaterdag 31 oktober 2020 Godfried Roemeratoe. FOTO BSR AGENCY -Ron Jans -Dennis de Nooijer -René Wagelaar -Ruben de Jager -Leon ten Voorde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41