O O) CD O 12 Van de Ven Veldrijden ONTWIKKELING BIJ FC TWENTE Dat Godfried Roemeratoe deze week voor de eerste keer is opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje, zegt veel over zijn ontwikkeling. Dit moet het seizoen van zijn definitieve doorbraak worden. Kenners en volgers aan het woord over de Zeeuwse middenvelder van FC Twente. ,,Ze maken 'm kapot, dacht ik toen hij als rechtsback moest voetballen.'' p een druile rige dinsdag avond in 2014 staat René Wa- gelaar langs de lijn bij een wedstrijd van FC Twente onder 16. Als hij God fried Roemeratoe ziet voetballen, is hij meteen verkocht. ,,Ik infor meerde bij mensen van FC Twente of die jongen al een zaakwaarne mer had'', zegt hij zes jaar later. ,,Dat bleek niet het geval, ik snapte er niets van. Ik heb contact met hem gezocht, ben naar Zeeland gereden om ook met zijn ouders te praten. Vanaf het moment dat het gezien zijn leeftijd mocht, bege leid ik Godfried.'' Een paar jaar na die wedstrijd zitten Wagelaar en de dan 17-jarige Roemeratoe in de auto naar Alk maar. AZ wil de talentvolle mid denvelder graag hebben en wil hem een contract aanbieden. ,,Maar op de terugweg zei God fried: ik blijf toch liever bij Twente. Achteraf gezien had hij die stap toen denk ik wel moeten zetten. Dan was hij nu misschien nóg verder geweest, want AZ heeft in mijn ogen een geweldige jeugd opleiding.'' Dennis de Nooijer vindt het juist goed, dat Roemeratoe bij FC Twente is gebleven. De oud-prof is in het seizoen 2014-2015 trainer van de Onder 16 van de Ensche- dese club. Hij werkt dat seizoen, net als eerder bij JVOZ, met Roe- meratoe. ,,Hij heeft zich bij Twente rustig verder kunnen ontwikke len'', weet De Nooijer. ,,Ik volg hem op de voet, kan veel wedstrij den van hem op tv zien. De ont wikkeling van een voetballer duurt bij de één langer dan bij de ander. Als hij naar AZ was gegaan, hoe ver was hij dan gekomen? Nie mand die het weet.'' Gebrek aan begeleiding In januari 2017 mag Godfried Roe- meratoe als A-junior mee op trai ningskamp met de eerste selectie, naar Spanje. ,,Maar dat kreeg daarna niet echt een vervolg'', weet journalist Leon ten Voorde, clubwatcher namens de Twent- sche Courant Tubantia. ,,Hij leek een beetje te blijven hangen en dat had ook met het gebrek aan bege leiding bij FC Twente te maken.'' Dat Roemeratoe een groot talent is, daar twijfelt op dat moment niemand aan. Ten Voorde: ,,Maar er werd soms wel getwijfeld aan zijn intrinsieke motivatie. Dat kwam vooral doordat hij wat fleg matiek en nonchalant oogde. Vo rig seizoen, onder trainer Gonzalo Garcia, kreeg Godfried best veel kritiek, ook van mij. Het was te vaak een balletje breed of terug. Onder Ron Jans is hij veel meer naar voren gaan spelen.'' Jans stapt deze zomer binnen als opvolger van Garcia en het duurt niet lang of hij noemt Godfried Roemeratoe 'een interessante spe ler'. De 21-jarige middenvelder heeft er dan één jaar in de eredivi sie op zitten en is klaar om een vaste waarde te worden. ,,Voor dit seizoen ging iedereen er vanuit dat Godfried ófWout Brama als controleur zou gaan spelen'', weet Ten Voorde. ,,Ron Jans zei op een gegeven moment dat ze ook best samen zouden kunnen spelen. Dat doen ze nu inderdaad, naast el kaar, als een dubbele '6'. Dat had niemand verwacht.'' Aan twee meter genoeg De hoofdtrainer zelf is heel tevre den over de ontwikkeling van Roemeratoe. ,,Waar een andere speler vier meter ruimte nodig heeft om een bal onder druk van een tegenstander te controleren, heeft hij aan twee meter genoeg'', geeft Ron Jans als voorbeeld. ,,Soms zou je willen dat hij wat meer vuur laat zien en meer ex pressie, maar dat is al een stuk be ter geworden. En iedereen is ook wie hij is.'' Het zijn woorden die niet alleen uit de mond van Jans komen. Zo zegt De Nooijer: „Godfried was al tijd wat bedeesd, te bescheiden vaak.'' J ournalist Ten Voorde: ,,Hij zou wat meer gif in z'n donder moeten hebben.'' Maar, zegt hij, in navolging van Jans, 'hij is wie hij is'. Roemeratoe is een relaxte, rus tige jongen, die niet snel uit zijn evenwicht is te krijgen. Het re laxte, dat zou ook een valkuil kun nen zijn, denkt Ten Voorde. ,,Toch lijkt het kwartje nu wel gevallen. Laatst tegen Willem II speelde hij een flegmatieke eerste helft, maar was hij in de tweede helft echt fantastisch.'' Hoek-aanvaller Ruben de Jager, die twee jaar ouder is dan Roeme ratoe en met hem samen heeft ge speeld, vindt dat rustige karakter wel fijn. ,,Geen gekke dingen doen, zulke spelers heb je nodig in je elftal'', zegt de oud-speler van FC Twente. „Godfried houdt het simpel en dat is juist het moeilijk ste in voetbal. Hij is een type 'stof zuiger', maar wel eentje die weinig balverlies heeft. Die jongen kan zó goed voetballen." Snelle denker Wat steeds terugkomt in gesprek ken over Godfried Roemeratoe: de middenvelder heeft een ge weldige techniek, is wat intro vert, oogt vaak wat gemak zuchtig, maar is fysiek gezien ijzersterk. Dennis de Nooi jer: „Hij is de afgelopen ja ren veel sterker geworden. Als jong ventje was hij vooral een snelle den ker. Dat zijn meer voetballers, zaterdag 31 oktober 2020 GO Nancy van de Ven (foto) uit Vlissingen maakt in 2021 geen deel meer uit van Ghidi- nelli Racing. Het team wilde de samenwer king graag ver lengen, maar de coronapan- demie gooit roet in het eten. Van de Ven kan morgen voor het eerst in haar carièrre de wereldtitel pakken. Ze heeft vier pun ten voorsprong op de concur rentie. 2 Veldrijders Shi- rin van Anrooij (Kapelle) en Tim van Dijke (Colijnsplaat) zijn opgeno men in de se lectie voor het Europees kam pioenschap. Het EK is vol gend weekend, op het afgeslo ten terrein van het Autotron in Rosmalen. doet geen gekke dingen Barry van der Hooft Vlissingen Godfried Roemeratoe viert de snelle openingstreffer tegen FC Utrecht met doelpuntenmaker Danilo (links). FOTO PIETER STAM DE JONGE/ANP a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40