H S ZEELAND 11 Bomen naast zwembad De Spetter zijn gered V<ëzST 2 02.0 t b f1 1o A L; b' M A 0 uï I 1j tp O MA THOLEN Eigenlijk had de rij el zen naast zwembad De Spetter gekapt moeten worden. Om plaats te maken voor een ge luidswal die overlast voor een nieuwe wijk tegen moest gaan. De bomen mogen nu echter toch blijven staan. Zowel de natuurvereniging als een afvaardiging van het zwem bad was er niet bepaald blij mee dat de gemeente de bomen wilde kappen. Zij protesteerden, dwongen overleg af en zien hun inspanning nu beloond worden. De bomen mogen blijven staan en de geluidswal wordt een paar meter verplaatst. Verplichting Dat er zo'n geluidswal moet ko men is een verplichting, legde wethouder Peter Hoek al eerder uit. Anders mag er niet gebouwd worden verderop. Dat is nu een maal vastgelegd in het bestem mingsplan. ,,Maar de wal kan ook dichter naar het zwembad toe geplaatst en smaller gemaakt worden'', zegt Hoek. ,,Zo blijft de elzensingel intact en kan ook het hek van het zwembad vol doende onderhouden worden. Dat gebeurt dan over een smaller pad dan gebruikelijk, maar dat is niet onoverkomelijk." BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Bommenkerkhof De vriendin van Zeeland, Barbara Visser, ook bekend als het loze vissertje van de kazerne, heeft weer van zich laten horen. Zij maakt zich geen zorgen over het bommenkerkhof (krant 27 okto ber) in de Oosterschelde En dat is juist nu een zeer attente opmerking van haar jegens Zee land, omdat iedereen weet dat bij deze staatssecretaris haar woor den precies tegenovergesteld ge lezen dienen te worden. Men lette dus goed op. Dat de ramp gaat komen is zeker, de vraag is wanneer. Dank u hel dere geesten die dit plan hebben bedacht. De grootste kraters zul len bij voorrang naar u vernoemd worden. Aad van Wijnen, Kloetinge/Goes Coronavirus (44) Begin 2021 worden er legio snel- testlocaties geopend, de pande- mie begon in januari 2020. Het vi rus zou Nederland niet bereiken. Eind maart was er paniek, want de ziekenhuizen raakten vol, in de bejaardentehuizen werd zon der beschermingsmateriaal ge werkt, want niet nodig! De werkelijke reden: tekort aan alles. Tijd te over om je voor te CORDEJONGE Nou, pat woRDT MET KERS1 PAN TAK£ AWAy RjoplEN ZE JOU PAN HALÊN"? i 9 t M f bereiden op de tweede golf. Het kabinet sliep gewoon verder. Mo menteel is de ellende al niet meer te overzien: te weinig teststraten en laboratoria kunnen het niet aan. De horeca naar de filistijnen, maar in 2021 komen er als mos terd na de maaltijd ongeveer 25 snelteststraten. Met zo'n vooruit ziend kabinet heb je geen vijan den nodig. Iedereen zijn verant woordelijkheid, gezien de illegale feesten waar niet geverbaliseerd wordt, gaat hem dat ook niet wor den. Hopelijk komt het vaccin wel op tijd. A. de Waele, Koewacht Abortus 'Pik, bemoei je niet met abortus'. Van Saskia Noort (krant 3 okto ber) mogen mannen zich niet be moeien met abortus. Omdat ze geen abortus kunnen ondergaan? Het is een reactie op De Voor avond, waarin een gesprek met mevrouw Gomperts, een abor tusactivist, plaatsvond. 'In plaats van een lofzang kreeg ze een spervuur van zogenaamde kriti sche vragen', schrijft mevrouw Noort. Mogen er over abortus geen kriti sche vragen worden gesteld? De interviewers betwisten helemaal niet het recht op abortus. Wat ze alleen proberen, is het onderwerp uit de extremen te halen. Het wordt een mega-ingewikkeld on derwerp genoemd en het recht van de ongeboren baby komt ter sprake. Dat mag kennelijk niet. Wat de feestelijke abortus betreft. Het woord 'feest' in het pro gramma is natuurlijk niet letter- lijk bedoeld. Het gaat erom de te genstelling te benadrukken tus sen tegenstanders van abortus en mensen die het recht op abortus als een positieve verworvenheid beschouwen. L. R. Tromp, Middelburg Bevolkingsgroei De Zeeuwse bevolking groeit op vallend (krant 29 oktober). Vol gens het ZB planbureau komt het vooral doordat mensen de Rand stad 'ontvluchten'. De oorzaak zou de uitzonderlijk hoge wo ningprijzen zijn. Of dit zo is weet ik niet,wel dat jongeren Zeeland verlaten, omdat zij hier geen werk of een woning kunnen vinden. Belangrijker vind ik het artikel met de kop 'Dat meer beestjes verdwijnen raakt ons allemaal'. De oorzaak is dat onze zorg voor de natuur ver onder de maat is waardoor het ecosysteem in el kaar storten, een systeem waar van onze gezondheid afhankelijk van is. Ik noem twee oorzaken uit het ZMf-actieplan. Oorzaken die velen zien als voorspoed maar de ondergang van de (Zeeuwse) na- tuur fors dichterbij brengt: het gebruik van beschermingsmid delen voor de gewassen en de doorgaande bebouwing van de toeristenindustrie die dit mooie land hongerig gulzig opvreet. Wees solidair met onze insecten zodat de broodnodige biodiversi teit niet opgeofferd wordt aan de god van de hebzucht. Ton Besselink, Vlissingen Kattenpoep Kattendrollen geven overlast (krant 24 oktober). Onze ervaring is: geen drollen maar stinkende diarree, niet op te rapen. Huiskat ten worden 's morgens naar bui ten gedaan en 's avonds komt de kat pas binnen. Gevolg: poep in andere tuinen en afslachten van (vaak jonge) vogels en kikkers. Op Texel zijn 200 zwerfkatten ac tief die per jaar 50.000 dieren do den. Hier doen huiskatten dat. Gevolg: de vogelstand holt al ja ren achteruit. Veel eigenaren heb ben nog nooit van een kattenbak gehoord! Het Europees natuurbe- schermingsrecht is onverbidde lijk: 'de huiskat mag buiten niet loslopen'. Volgens mij scheelt een belletje om de nek al veel dode vogels. Volgens ecoloog Chris Smit en jurist Arie Trouwborst zijn 'huis katten de meest schadelijke exo- ten, die niet in onze natuur thuis horen'. Voorlopig zijn ze er wel, soms wel drie per gezin! Wan neer wordt hieraan iets gedaan? Kattenbelasting, net als honden belasting? De stadsnatuur zal er op vooruitgaan. Liesbeth Valk, Middelburg zaterdag 31 oktober 2020 ai Ophef over kattenpoep laait op. foto stockxchng

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39