Samen sterk in woningbouw VVV-kantoren in Sluis en Cadzand-Bad dicht Oktober herfstmaand: zeer nat en somber Doodsbang 2 Bij de online cadeauwinkel YourSurprise in Zierikzee zijn normaal zo'n tweehonderd mensen in de weer om dagelijks duizenden bestellingen te verwerken. Maar met de feestdagen in aantocht zijn er veel meer handjes nodig. Zeker nu corona het ons lastig maakt bij elkaar op bezoek te gaan. CADEAUWINKEL VACATURES Commentaar Even opletten kiezers! Want het CDA en de PvdA, partijen in het centrum van de politiek, hebben een koers gekozen voor de Kamerverkiezingen van maart 2021. Grote kans dat de twee ideeën hebben die we mee moeten laten wegen als we naar de stembus gaan. De partijen zien dezelfde knelpunten in de maatschappij, maar zij hebben verschillende oplossingen. Zoals voor de woningmarkt. CDA en PvdA hebben hetzelfde doel: voorlopig bouwen we honderdduizend huizen per jaar. Het CDA wil de woningcorpora ties in beweging krijgen door de verfoeide verhuurdersheffing te schrappen. Dat is een goed idee. Ook het plan voor meer regie op de woningbouw in de regio is nuttig. Maar het is niet aannemelijk dat de christendemocraten met deze maatregelen een doorbraak forceren. Daarvoor is meer nodig. Hier komt de PvdA in beeld. De sociaaldemocraten zijn van plan de speculatie op de waardestij ging van bouwgrond te beteugelen. Zij willen ook dat gemeenten meer geld krijgen om terreinen beschikbaar te stellen. Tussen de programma's van de twee partijen zijn overigens grote verschillen. De PvdA kiest bijvoorbeeld veel nadrukkelijker voor het laten rollen van geleend geld. Hier zullen midden-links en midden-rechts elkaar niet zonder slag of stoot vinden. Met het bouwbeleid is dat anders. Daar is geen moeizaam compromis nodig. CDA en PvdA kunnen hun plannen met gemak ineenschui ven. Samen zijn de ideeën sterk genoeg om de totaal verkrampte woningmarkt eindelijk te laten ontspannen. CDA en PvdA kunnen de totaal verkrampte woningmarkt eindelijk laten ontspannen De VVV beëindigt op i januari alle activiteiten in de provincie. De steun van veel gemeenten was afge brokkeld en daarom viel afgelopen voorjaar het doek. Ondernemers kunnen een aantal taken van het toeristisch bureau overnemen. Ac tiviteiten die de hele provincie aan gaan, zullen worden uitgevoerd door de nog in oprichting zijnde Zeeuwse Marketing Organisatie. Ook voor gemeenten kan een rol ALMANAK De Souburgse is nog geen zestig, maar ze voelt zich soms stokoud. Toen ze 's avonds langs de be graafplaats liep, zag ze drie gie chelende pubermeiden, die be kenden zich wat ongemakkelijk te voelen in het donker bij de do denakker. Het aanbod een stukje mee te lopen, werd dankbaar weggelegd zijn. Zij moeten gast heer voor de toeristen zijn. Sluis heeft echter een verzoek van de VVV voor de dienstverlening in de kantoren in Sluis en Cadzand-Bad, naast zich neergelegd. De gemeente is bezig met nieuwe plannen over toeristische promotie en de vraag van de VVV past daar niet in. De ge meenteraad besluit er in het voor- De VVV beëindigt op 1 januari alle activiteiten in de provincie jaar over. Als onderdeel van het nieuwe beleid bekijkt Sluis of de musea een rol kunnen spelen in toeristische promotie. aanvaard, te meer daar de 'oude oma' begrip toonde. ,,Ik had vroeger ook schrik in de buurt van begraafplaatsen", zei de Sou burgse geruststellend. Om ver volgens tevreden grijnzend te kijken hoe de meisjes keihard wegrenden na haar toevoeging: 'toen ik nog leefde'. Automobilist rijdt fietser aan Snorfietser raakt gewond Een snorfietser is giste ren aan het begin van de middag gewond geraakt bij een eenzijdig ver keersongeval op de pa rallelweg van de 's-Heer Hendrikskinderendijk in Goes. Het slachtoffer kwam rond 12.15 uur ten val. Zowel de politie als de ambulancedienst is uitgerukt om de snorfiet ser te hulp te schieten. Het slachtoffer is door de ambulancedienst meege nomen naar het zieken huis. De politie (foto) heeft de snorfiets mee genomen. Kapelle Partijen in gesprek over Sluisplateau De coronamaatregelen maken het contact tussen de mensen moeilijk. Dat zal tijdens de feestdagen in de cember niet veel anders zijn, voor spelde minister Hugo de Jonge deze week nog. Sinterklaas en de kerst man zitten overduidelijk in de risi cogroep van 6o-plussers, Spanje is een donker gekleurd risicogebied en verjaarsdagsbezoek, laat staan verjaarspartijtjes, worden door de regering zeer dringend afgeraden. ,,Maar mensen willen elkaar toch verrassen met een blijk van waar dering. Ze willen aandacht aan el kaar schenken, laten merken dat ze elkaar niet vergeten", zegt Ger- brand Verton, eigenaar van de on line cadeaushop YourSurprise. Webwinkels zien hun omzet flink stijgen sinds het uitbreken van de coronacrisis. De onlinewinkel uit Zierikzee is daarvan een goed voor beeld. Kerstballen De cadeaushop maakt sinds de op richting, zo'n vijftien jaar geleden, een sterke groei door. Het bedrijf is gespecialiseerd in persoonlijke ca deaus die van eigen naam en/of foto voorzien kunnen worden. Het enorme assortiment varieert van agenda's, babyproducten, kleding, mokken en zonneschermen tot ad- ventskalenders en kerstballen aan toe. En uiteraard het product het jaar: het mondkapje. De artikelen worden gegraveerd, bedrukt of op een andere manier persoonlijk gemaakt. Dat maakt het werk erg arbeidsintensief. ,,We kunnen de komende maanden dus Mensen willen elkaar toch verrassen met een blijk van waardering best wat extra mensen gebruiken", zegt Verton. Boven op de normale sterkte van 200 mensen zijn er nu al zo'n 150 paar extra handen bezig bij YourSurprise. ,,Het is nu al druk en het zal richting de kerstdagen al leen nog maar drukker worden. Normaal verwerken we dagelijks rond de 5000 bestellingen, in piek perioden rond de 30.000." Om mensen te werven hangt een Hoewel de maand nog niet hele maal voorbij is, is nu al duidelijk dat oktober 2020 een natte en sombere maand is geweest. Het regende lang en veel. De zon bleef meer dan gemiddeld achter de wolken verscholen. Het weerstation van het KNMI Vlissingen mat tot en met don derdag 92 millimeter regen. In Westdorpe viel 90 millimeter en in Wilhelminadorp 104 millime ter. Daar komen, zo is de weers verwachting, op de laatste dag van de maand nog wat millime ters bij. De meeste regen viel in de eer ste helft van de maand. Gemid deld meldden Zeeuwse weerstati ons een derde tot de helft meer neerslag dan gemiddeld in okto ber. Zonuren Voor de zonuren geldt het omge keerde. Het aantal uren zon was in de afgelopen maand een stuk la ger dan normaal. Enkele dagen was de zon zelfs helemaal niet te zien. Vlissingen telde tot en met donderdag 87 zonuren, West dorpe 71 en Wilhelminadorp 82. Gemiddeld meten deze weerstati ons in de maand oktober meer dan 110 zonuren. zaterdag 31 oktober 2020 II De VVV-kantoren in Sluis en Cadzand-Bad sluiten eind dit jaar de deuren. Museum Het Bel fort is tot volgend voorjaar dicht. De VVV wilde graag dat de gemeente de dienstverlening daar overnam, maar die ziet daar niets in. Bob Maes Sluis Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een fietser is gisteroch tend bij een aanrijding in Middelburg gewond ge raakt. Het slachtoffer is rond 08.00 uur op de Roozen- burglaan bij de rotonde met de Torenweg, aange reden door een automo bilist. Die heeft vermoe delijk bij het afslaan van de rotonde, de fietser over het hoofd gezien. De man botste met zijn fiets tegen de auto en kwam ten val. Het slacht offer is ter plaatse be handeld door ambulance personeel en daarna voor controle overgebracht naar het ziekenhuis. GOES De gemeente Kapelle praat volgende week ver der met bewoners en ver huurders van woningen op het Sluisplateau. Afge lopen donderdag is er al een eerste overleg ge weest met een delegatie uit de Wemeldingse wijk. De gesprekken zijn het directe gevolg van onrust die dit jaar is ontstaan in de wijk. Permanente be woners zeggen last te hebben van toeristen en arbeidsmigranten, die steeds voor korte tijd in een aantal panden op het Sluisplateau wonen. De drie betrokken partijen- zoeken nu gezamenlijk naar een oplossing. Gezocht: Theo Giele Zierikzee - Gerton Verton, YourSurprise Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30