u nve Wout Poels heeft wél zin in de Angliru, als enige ReclameFolder.nl voor weinig? éérst Waanzinnige woonaccessoires P L checken! 23 V J m WIELRENNEN VUELTA 185 km zaterdag 31 oktober 2020 annslod islod trr.m amsl annslod we willen dat het schaatsen over- Dai Dai Ntab pakt zelf zijn eind blijft, niet ten koste van de gouden medaille tijdens de gezondheid, wel zo dat het verant- coronaproof huldiging van de woord blijft, maar je moet roeien 500 meter bij de NK afstan- met de riemen die je hebt en dat den in Thialf. doen we hier." foto bsr agency In de Tour de France reed Wout Poels vooral achteraan het pelo ton met een gebroken rib. Maar in de Vuelta is de 33-jarige klim mer met een negende plaats de beste Nederlander. Morgen ligt de finish op 'zijn' Angliru. Steil, zwaar en gemeen. ,,Die extreme klimmen liggen me.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam/Villaviciosa Wout Poels schiet aan de andere kant van de lijn voorzichtig in de lach, terwijl hij op weg is naar het volgende hotel. De klimmer weet dat er een heus 'gifje' bestaat van zijn beklimming van de gevreesde Alto de l'Angliru in 2017. Het korte fragmentje: Poels die op twee kilo meter van de streep quasi-noncha lant een ultrasteile binnenbocht pakt om voor kopman Chris Froome te kunnen rijden. Die be wuste tien seconden zijn zelfs als apart filmpje terug te vinden op YouTube. Achter Alberto Contador wordt Poels die dag tweede en hij stelt met zijn werk de eindzege van Froome veilig. Poels klinkt monter na een dag waarop Primoz Roglic zijn derde ritzege pakt en hijzelf Marc Soler voorbij gaat in het klassement naar plek negen. ,,Die lange steile klim men liggen me wel. In Italië heb je die Zoncolan, daar rijd ik ook graag. Het is toch speciaal om op die be kende bergen in beeld te komen. Ik voel me nu goed, heb eigenlijk wel zin in die Angliru.'' Formeel won hij ooit zelfs op de beruchte berg. Al heeft Poels, toen nog in dienst van Vacansoleil, nooit kunnen juichen. In 2011 won Juan José Cobo de rit naar de Angliru en uiteindelijk ook het eindklasse ment. Jaren later werden de uitsla gen van de Spanjaard tussen 2009 en 2011 geschrapt vanwege afwij kende waarden in zijn bloedpas- poort. Daardoor staat Poels formeel in de boeken als ritwinnaar. Dat hoorde hij vorig jaar pas. Wout Poels voert het veld aan op de Angliru in 2011. In zijn spoor Bradley Wiggins (l) en Denis Mentsjov. foto cor vos PODIUM^ Het voelt niet als 'zijn' overwin ning. Maar sterkt hem wel in zijn vertrouwen voor morgen. In heel zijn leven reed Poels twee keer de Angliru op, net zo vaak hoorde hij dus bij de besten. ,,Laten we hopen dat ik het rijtje een beetje kan uit breiden. Eerst de bergrit van van daag nog hè. Een etappezege zit wel in mijn hoofd. Ik ben vooral blij dat ik me weer goed voel. Mijn seizoen viel tot nu toe tegen. Ik was eigen lijk alleen begin dit jaar in Valencia goed. In de Tour heb ik alleen maar met die rib lopen klooien.'' Niet overtuigend De start in deze Vuelta was niet overtuigend. In de eerste twee bergritten verloor Poels zo'n drie minuten. ,,De eerste etappe was di rect een pittig. Daar heb ik altijd wat moeite mee. Ik moet een beetje op gang komen in een grote ronde. De laatste dagen gaat het echt lek ker. Hopelijk kan ik nog wat plekjes opschuiven in het klassement.'' Aanvankelijk zou Poels de Vuelta niet eens rijden. Na de Ardense klassiekers werd de knoop doorge hakt. Nu is hij blij met de keuze. Oók omdat hij in het shirt van zijn nieuwe werkgever Bahrein, na ja renlange dienst voor Sky/Ineos, nog niet veel had laten zien. ,,Het is door die coronazooi natuurlijk een gek jaar. Het zou echt fijn als ik met een lekker gevoel kan afsluiten. Dan ga ik ook veel fijner de winter in op weg naar een nieuw seizoen.'' En misschien wel juichen op de Angliru. Nu echt. PC in Thialf tfi v s RONDEVAN SPANJE Etappe 10: Castro Urdiales - Suances 1. Roglic (Slv/Jum) 4.11.14 2. Grossschartner (Oos/Bor) z.t. 3. Bagioli (Ita/Dec) z.t. 4. Aranburu (Spa/Ast) z.t. 5. Stannard (Aus/Mit) z.t. 12. Poels (Ned/Bhr) +0.03 14. Carapaz (Ecu/Ins) z.t. Algemeen klassement 1. Roglic (Slv/Jum) 40.25.15 2. Carapaz (Ecu/Ins) z.t. 3. D. Martin (Ier/ISN) +0.28 9. Poels (Ned/Bhr) +3.47 Download In da App Store

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23