II 21 FORMULE 1 GP VAN EMILIA ROMAGNA Extra geld naar zeilen, hockey FORMULE 1 uur trainen en kwalificeren en zon dag racen. Vier dagen, maar voor veel personeel betekent de huidige formule een volledige week weg. En dat straks 23 keer. ,,Dat moet je niet onderschatten, want naast For mule 1 heeft iedereen ook nog een privé-leven. En voel je je niet fijn bij zoveel weg zijn, dan heeft dat ook effect op de prestaties'', aldus Ver stappen, die daarom wel toekomst ziet in het format dat gehanteerd wordt in Imola. ,,Als we 23 races gaan organiseren, kunnen we daar straks niet omheen.'' Geldstroom Uiteindelijk beslist de F1-top over de toekomst van het tweedaagse format. En dan draait het toch vaak vooral om geld, leert de historie. De vrijdag met volle tribunes zal een niet te negeren geldstroom zijn, ze ker na een crisisjaar met maar 17 races vanwege corona. ,,Maar je zit nu wel op het punt dat je als team bijna een tweede crew nodig hebt. Dus kan een korter weekend best wel interessant zijn'', merkte team baas Christian Horner op. Hij moet het trouwens allemaal nog maar moet zien met die plan nen van 23 races in 2021. ,,Het zijn bijzondere tijden. Een seizoen op tuigen van maar 17 races bleek nu al een enorme klus. Dus halen we die 23 wel straks? Beginnen we wel in maart? Niemand die het weet.'' De topsportprogramma's van zeilen, baanwielrennen en man- nenhockey krijgen volgend jaar meer geld van sportkoepel NOC*NSF. Vooral de zeilsport wordt goed bedeeld met 200.000 euro extra. In totaal krijgt het olympisch zeilen twee miljoen euro als financiering. ,,Nederland is zeilnatie nummer 1 en krijgt een nieuwe olympi sche klasse erbij, het foilen, waarin we potentieel sterk zijn. Dat rechtvaardigt een stijging in het budget'', zei technisch direc teur Maurits Hendriks. Kieran Badloe is een topper in het foilen. foto sailing energy De baanwielrenners krijgen er 140.000 euro bij, waardoor het totale topsportbudget op 1,1 mil joen komt. Het mannenhockey heeft volgend jaar 193.000 euro extra te besteden en komt op 1 miljoen, evenveel als de vrou- wenploeg. Veel toppers in vrouwenteam EK Williams houdt zijn coureurs Van der Heijden weg bij Siofok Kleermaker uitgeschakeld 2 GP Emilia-Romagna In Imola wordt geëxperimenteerd met een nieuw F1- format. Niet drie, maar twee dagen actie. Dé toekomst, als de seizoenen straks nóg langer worden? ,,Met 23 races kun je er volgend jaar niet meer omheen.'' Teambazen van McLaren, Ferrari, Renault en Red Bull filosofeerden al hardop over het opsplitsen van teams, om de werkdruk behapbaar te houden. Verstappen: „Uiteinde lijk zijn de monteurs hier straks na- Je hebt als team bijna een tweede crew nodig. Dus kan een korter weekend best wel interessant zijn tuurlijk weer de dupe van. De grote bazen komen later aan en vertrek ken eerder, daarvoor maakt het niet uit. Maar voor monteurs is het straks bijna niet meer te doen.'' Een vastigheid was het jarenlang. Donderdag mediadag, vrijdag twee trainingssessies, zaterdag nog een Imola Geen ronkende motoren in de Tamburello-bocht en de Varianta Bassa, gisteren op Imola. Die echoën pas vandaag weer over het Autodromo Enzo e Dino Ferrari. Een interessant experiment, met mogelijk navolging. Vanochtend 90 minuten trainen, kwalificeren en zondag racen. Een ultrakort race weekend wacht de Formule 1-cou- reurs bij WK-ronde 13 van 2020. En precies daar ging het vooral over toen coureurs en teambazen giste- ren een dag later dan normaal met de media spraken. Want nu is dit experiment nog min of meer een 'moetje' om de truckchauffeurs op tijd in Noord-Italië te krijgen van uit de Algarve. Maar wellicht dat een tweedaags raceweekend de ko mende jaren wel meer en meer de standaard wordt. Begin deze week lekte de con ceptkalender uit, die aan de teams voorgelegd is. Na het moeilijkste Formule 1-jaar in tijden wordt niet op de rem getrapt. Seizoen 2021 moet liefst 23 races kennen, wat een record zou betekenen. ,,Ik vind dat wel héél veel'', bekende Max Ver stappen meteen. ,,Het aantal loopt maar op'', signaleerde ook Sebas tian Vettel, die als vader van drie jonge kinderen lang twijfelde of hij nog wel door moest gaan. ,,En dan hebben wij het nog vrij makkelijk, als coureurs. Voor de harde werkers die dit circus op- en afbreken en draaiende houden, wordt 23 races misschien wel een beetje té zaterdag 31 oktober 2020 GO RACE MORGEN 13.10 UUR LIVEBLOG AD.NL FACEBOOK.NL/SPORTWERELD Twee dagen wordt norm WK-stand Constructeurs 1. Hamilton 256 1. Mercedes 435 2. Bottas 179 2. Red Bull 226 3. Verstappen 162 3. Racing P. 126 4. Ricciardo 80 4. McLaren 124 5. Leclerc 75 5. Renault 120 6. Pérez 74 6. Ferrari 93 7. Norris 65 8. Albon 64 9. Gasly 10. Sainz jr. 63 59 ZEILEN VELDRIJDEN Bij de mannen ont breekt Mathieu van der Poel, maar bij de vrouwen heeft Neder land heel wat kans hebbers voor de EK veldrijden van vol gende week in Ros malen. Titelverdedig ster Yara Kastelijn, wereldkampioene Ceylin del Carmen Al- varado, Lucinda Brand, Annemarie Worst, Denise Bet- sema en Sophie de Boer zijn geselec teerd. FORMULE 1 Het Formule 1-team Williams houdt vol gend seizoen vast aan de huidige bezetting. Het betekent dat in 2021 de Brit George Russell (foto) en de Canadees Nicholas Latifi in de bolides rij den van de renstal. HANDBAL International Laura van der Heijden is op zoek naar een nieuwe club. Ze heeft evenals Danick Snelder haar contract bij de Hon gaarse club Siofok laten ontbinden. De opbouwspeelster tekende in maart nog voor twee seizoenen bij Siofok, in de veron derstelling dat de club in de Champions League zou gaan spe len. Door de corona crisis is dat niet ge beurd. DARTS Martijn Kleermaker is een dag na zijn stunt zege tegen titelverde diger Rob Cross als nog uitgeschakeld op het EK. De 29-jarige darter uit Harderwijk verloor met 10-8 van Devon Petersen uit Zuid-Afrika. Kleerma ker, nummer 80 van de wereld, kwam nog wel met 4-1 voor, maar dat bleek uiteindelijk niet genoeg. ,,Dus heb ik nu ook niks aan die winst op Cross'', vond Kleermaker. WWXti Arjan Schouten -Christian Horner (Red Bull) Morgen, Ziggo Sport, 13.10 uur 311020 BRON: MERCEDES DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Circuit 4.909 km Rondes 63 Afstand 309,049 km Snelheid (km/u) Geen training gisteren, dus hadden Sebastian Vettel en zijn Ferrari-crew alle tijd voor een circuitverkenning. foto afp Circuit Enzo e Dino Ferrari (Imola, Italië)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21