VBEDANKTIIV JOL 'ine t&erpuiM* Het applaus is verstomd 70RGPOfiONttL Vandaag bij deze krant Lodewijk Asscher Giel Beelen Ziekenhuizen in VK bereiden al inentingscampagne voor Frankrijk terug naar school SvPO Kapelle Schooljaar 2021 - 2022 MJQ Walcheren Hele zorgsector voelt zich alleen in crisistijd 'Ik ben eerlijk over de dingen die ik in het vorige kabinet niet goed heb gedaan' Ook mooie cadeaus maken zoals Lianne en Cynthia doen? Bij de online cadeauwinkel YourSurprise in Zierikzee kunnen ze in coronatijd en richting de feestdagen wel wat extra handjes gebruiken. De online shop moet straks 30.000 bestellingen per dag verwerken en probeert nu op allerlei manieren mensen te werven. »zeeland 2 Komt het nog goed met de dj? Groot-Brittannië bereidt zich voor om al vóór de kerstdagen een coro- navaccin beschikbaar te stellen aan kwetsbare doelgroepen en zorg- personeel. Volgens bronnen rondom de Britse regering zou het gaan om zo'n 30 miljoen vaccins. In Nederland is een dergelijk plan nog niet naar buiten gebracht. De Gezondheidsraad komt in novem ber met een advies over hoe de vac cinatiecampagne in ons land zou moeten verlopen en wie als eer sten aan de beurt komen. De Nederlander Marcel Levi, die leiding geeft aan zeven academi sche ziekenhuizen in Londen, be vestigt het nieuws uit het Verenigd Koninkrijk en spreekt van een 'heftige, maar concrete opgave'. Hij moet in opdracht van de Britse overheid een plan klaarmaken om tussen de eerste en derde week van december zo'n 2 miljoen inwoners van Londen te vaccineren tegen corona. Levi: ,,Alles wijst erop dat de twee vaccins die het verst in ont wikkeling zijn - van de farmaceu ten AstraZeneca en Pfizer - een goede afweerreactie tegen het co ronavirus teweegbrengen en veilig zijn. Er gloort nu echt licht aan het einde van de tunnel.'' Ook voor Nederland acht Levi een vaccin 'medio december haal baar': ,,Qua toelating op de markt lopen de Britten nog steeds gelijk op met de rest van de EU.'' De Europese Unie heeft bij de farmaceuten in kwestie 500 mil joen vaccins besteld, die momen teel deels al in productie zijn. Zo'n 20 miljoen daarvan zijn bestemd voor Nederland. Mochten de vac cins werken, dan komen ze vanaf het moment van goedkeuring ge- Qua toelating op de markt lopen de Britten gelijk op met de rest van de EU faseerd naar ons land, over een pe riode van naar schatting zeven a acht maanden. Een marktaanvraag kan pas wor den ingediend als blijkt dat de vac cins bij grote groepen proefperso nen werkzaam en veilig zijn. Pfizer verwacht die resultaten in novem ber te kunnen publiceren. Astra- Zeneca 'heeft goede hoop' ergens voor het einde van dit jaar duide lijkheid te hebben. Minister Hugo de Jonge (Volks gezondheid) benadrukte deze week in de Tweede Kamer dat Ne derland mikt op een werkend co- ronavaccin in de eerste maanden van 2021. Die streefdatum is echter niet in beton gegoten, zegt een woordvoerder van De Jonge: Als een vaccin eerder beschikbaar wordt, komen we natuurlijk met een in actie.'' P4 'Ik ga uitleggen waarom we in Frankrijk anderen mogen bespotten' www.svpo.nl Jaargang 262 Nieuwsmedia Prijs €3,85 H<" »P13 FOTO MARIEKE MANDEMAKER »P7 'Vaccin kan vóór kerst' Europa krijgt mogelijk toch dit jaar al een vaccin tegen corona. In het Verenigd Koninkrijk wor den voorbereidingen getroffen om in december miljoenen in woners te vaccineren. Neder land mikt op begin volgend jaar, maar zal niet wachten als een vaccin eerder beschikbaar is. Stephen Friedrichs, Chris van Mersbergen Rotterdam/Londen —Marcel Levi, hoofd zeven academische ziekenhuizen Londen »P11 Aanmelden kan nu Reserveer tijdig zaterdag 31 oktober 2020 Wisselvallig maar zacht 16°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 7 1 1688 5 5 5 5 4 7" Actrice Maike Meijer over Toren C, de liefde 'LEUKE MANNEN PRATEN HEUS OVER HUN HANGKONT' k VERKIEZINGSSPECIAL Htip Tips om je (racefiets de winter door te helpen Hoe zorg je dat je kind leesplezier heeft? Mijn partner is arbeidsongeschikt, wat nu? Geproefd: groene thee uit de supermarkt «r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1