Residentie Veerhaven gaat begin volgend jaar van start Ruim vijftig bezwaren huishoudelijke hulp 6 Hondentaks380.000euro 'Carbidschieten verder aan banden leggen' MIJN DORP, MIJN STAD Tijdens de vergadering van de raadscommissie Bestuur en Midde len donderdag, ontstond er een existentiële discussie rond de hon denbelasting. Veerle de Regt (CDA) constateerde dat een hondenbezit ter in Terneuzen maar heel weinig terugkrijgt voor het geld dat hij be taalt aan hondenbelasting. Terneuzen becijfert dat de hon denbelasting in 2021 380.000 euro oplevert, terwijl de gemeente 60.000 euro besteedt aan het on- Je betaalt zeventig euro, maar je loopt wel met een zak poep naar huis derhoud van uitlaatplaatsen. ,,Je be taalt zeventig euro per jaar en daar kunnen we als gemeente leuke din gen van doen, maar de hondeneige naar moet weer met een zak poep naar huis lopen", stelde De Regt vast. „Willen we dat nou echt? Wil len we een gemeente zijn die één bepaalde groep laat opdraaien voor die kosten? We moeten echt iets meer terugdoen voor die mensen, want dit is niet netjes." Ze kreeg bijval van J ohan Hessing (50PLUS). ,,We houden 361.000 euro over van wat een burger die een hond heeft betaald voor de al gemene middelen. Ben ik blij dat ik geen hond heb. We kunnen toch niet een burger met een hond laten betalen voor de algemene midde len? We zien dat de overheid de hondenbelasting uit de gemeente wet wil schrappen. Kom die burger nou tegemoet en laat de mensen voor de eerste hond zeventig en ook voor de tweede hond betalen en niet het dubbele tarief." Twee zwembaden George Meij (VVD), herinnerde zijn collega's aan het principe dat de belastingen die een gemeente mag heffen, niet in zijn geheel ten goede hoeven te komen aan de groep die deze betaalt. ,,Dan zouden we ook al het geld van toeristenbelasting aan de toeristen moeten besteden. De opbrengst van de ozb-belasting zou alleen bestemd zijn voor de huiseigenaren. Wilt u dat?" Dat het geld van de hondenbelas ting niet in zijn geheel wordt be steed aan voorzieningen voor hon den, dat is nou eenmaal zo, hield ook wethouder Frank van Hulle de commissie voor. ,,We zijn met el kaar overeengekomen dat het geld van de hondenbelasting algemeen aangewend wordt. De opbrengst is 380.000 euro, dat is twee zwemba den, het pontje in Sluiskil zou er een hele tijd op kunnen varen." Van Hulle wilde niet op een mogelijke afschaffing van de hondenbelasting vooruitlopen. Hij nodigde 50PLUS- voorman Hessing uit met een alter natief te komen. ,,We kunnen het ook afschaffen. Kom maar met een amendement. Maar dan wil ik ook graag van u zien waar we die 380.000 euro vandaan halen." Voor de Terneuzense binnenstad is dit een opsteker. Er wordt al volop gebouwd aan appartemen tencomplex De Kampanje, met ook een nieuwe bibliotheek en ho reca, op de Kop van de Noord straat. Residentie Veerhaven is het tweede, grote nieuwbouwproject dat van de grond komt. Het plan aan de Scheldekade kende eerst een valse start. Ingezet werd op 27 appartementen in een voor Terneuzen, naar later bleek, te hoge prijsklasse. Het project is aangepast. Het aantal appartemen ten is verhoogd naar 37, waarvan meerdere tegen een lagere prijs. Dit is een goede zet gebleken. We willen de kopers, veelal senioren, zekerheid bieden Van de 37 appartementen zijn er inmiddels vijftien verkocht en ze ven zijn er in optie genomen, die volgens projectadviseur Jan Sips zeker zullen worden verzilverd. In de projectontwikkeling is het ge bruikelijk dat met nieuwbouw wordt begonnen, als zeventig pro cent is verkocht. Residentie Veerhaven BV zit daar nog niet aan. Wel zijn vooral de duurdere appartementen weg. ,,Dat is bepalend geweest om ui terlijk in januari te beginnen", geeft Sips aan. ,,Het gaat tenslotte om de omzet. We willen de ko pers, veelal senioren, bovendien zekerheid bieden." Skyline Het Zeeuws-Vlaamse aanne mingsbedrijf H4A, met de familie Muller aandeelhouder van Resi dentie Veerhaven BV, zal het ap partementencomplex met uitzicht over de Westerschelde bouwen. Over anderhalf a twee jaar moet het gereed zijn. De skyline van de Scheldekade zal er dan heel an ders, moderner, uitzien. TERNEUZEN Het aan banden leggen van carbidschieten zoals het Terneuzense college wil, gaat de raadscommissie nog niet ver genoeg. Tijdens de vergadering van de commissie Bestuur en Middelen kondigde de fractie Sociaal Ter- neuzen een amendement aan waarin carbidschieten alleen op oudjaarsdag op nog grotere af stand mag. Top/Gemeentebe langen, de grootste fractie, schaarde zich achter de verdere beperkingen die Sociaal Terneu- zen voorstond. Over de aanpas sing van de APV neemt de raad op 10 november een besluit. Vierenvijftig Terneuzenaren heb ben bezwaar aangetekend tegen een vermindering van het aantal uren huishoudelijke hulp of een afwijzing daarvan. Welzijnsinstelling aan-z heeft afgelopen maanden alle bijna acht honderd inwoners van Terneuzen bezocht die huishoudelijke hulp krijgen via de algemene voorzie ning zo-net. Het doel van de be zoeken was na te gaan of zij, gezien hun gezondheid en leefsituatie, echt hulp nodig hebben. Bij de toe kenning via zo-net was dat niet eerder gebeurd. Iedereen kon hulp krijgen zonder toetsing, waardoor de kosten opliepen. Uiteindelijk hield 93 procent van alle klanten huishoudelijke hulp, maar het aantal uren werd veelal wel teruggeschroefd naar twee per week. De ruim vijftig, bij de ge meente ingediende bezwaren zijn daartegen gericht of tegen de af wijzing van hulp. Het Terneuzens college van B en W beslist binnen enkele weken over de bezwaren. En welke worden voorgelegd aan de bezwaarschriftencommissie, die vervolgens adviseert aan B en W. Tegen besluiten van B en W is weer beroep mogelijk. Zaterdag Zondag zaterdag 31 oktober 2020 Baasje blijft melkkoe gemeente VL Zo moet het worden. foto residentie veerhaven bv Zo is het nu. foto google streetvieuw Mogelijk heeft de hondenbelas ting zijn langste tijd gehad, voor Terneuzen is het nog geen reden hondenbezitters tegemoet te komen. Guido van der Heijden Terneuzen -Veerle de Regt, raadslid CDA De vlag kan uit voor Residentie Veerhaven BV. De nieuwbouw van het gelijknamige, markante woongebouw met 37 apparte menten aan de Terneuzense Scheldekade kan begin vol gend jaar beginnen. Harmen van der Werf Terneuzen - Jan Sips, projectadviseur Harmen van der Werf Terneuzen AXEL Museum Het Warenhuis, 11.00 17.00 uur: Open; 13.00 uur: Demon stratie handwerk technieken; Centrum, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; HULST Museum, 14.00-17.00 uur: Open; Jongerencen trum Komma, 14.00 uur: Open (12-23 jaar); SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open; Sas Actief, 10.30 uur: Halloween film (6-10 jaar); 20.45 uur: Halloween film avond (11-15 jaar); Voormalige Rabo bank, 10.00-17.00 uur: Rommelmarkt; SLUIS Struisvogel boerderij Monniken- werve, 10.30-17.00 uur: Open, rondlei ding; Belfort, 13.00 - 16.30 uur: Expositie Ganzenwijn; SINT - JANSTEEN Bij kerk, 08.00-12.00 uur: Foodmarkt; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: Rondleiding; Museum Schooltijd, 13.30 16.30 uur: Open; Lokaal 54 aan de Nieuwstraat, 13.00 18.00 uur: Open; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open, info centrum Staats- Spaanse linies; Markt, 08.00-12.00 uur: Foodmarkt; HULST 's Landshuis, 14.00-16.00 uur: Open; SLUIS Belfort, 13.00 - 16.30 uur: Expositie Ganzenwijn; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133