Oude Haven: bewoners praten mee 19 katten uit vervuild huis gehaald Ophef in Bruinisse over sluiten geldautomaat Rabo in centrum 6 Restauratie kademuren MIJN DORP, MIJN STAD BIJENHOTEL NIEUW VOLK Marcel Modde Zierikzee De eeuwenoude kademuren van de Oude Haven staan op instorten. De nog oorspronkelijke fundering van houten palen is niet overal even sta biel meer. Daardoor zijn muren gaan scheuren en komt het metsel werk los. De gemeente heeft een renova- Ik snap ook dat mensen zich zorgen maken wat dit gaat doen met hun huizen tieplan opgesteld. Aansluitend wordt de omgeving opgefrist. Daar voor zouden ook 23 bomen moeten worden gekapt en vervangen door volwassen exemplaren. Die kap stuitte op hevige weerstand van omwonenden. Bovendien vrezen ze voor verzakkingen en schade aan hun (monumentale) woning tij dens de werkzaamheden. Geluk draait z'n hand niet om voor zo'n klus. ,,Bij waterschap Hol landse Delta hebben we een project gedraaid van 63 kilometer dijkver sterking. Met damwanden die soms op één meter afstand van huizen moesten komen. Dus in die zin heb ik daar wel voldoende ervaring mee opgedaan. In Zierikzee zijn de werkzaamheden minder ingrij pend, maar je zit daar wel met de zelfde soort problematiek." De bedoeling is dat omwonen den via de commissie een belang rijke stem krijgen in hoe de Oude Haven er uiteindelijk komt uit te zien, aldus wethouder Jacqueline van Burg. In januari begint de reno vatie van de kademuren. Voor die tijd wordt de bouwkundige staat van alle woningen rondom opge nomen, zodat eventuele schade door verzakkingen voor bewoners kosteloos kan worden hersteld. Met de bewonerscommissie wordt ook gekeken hoe de overlast van de werkzaamheden zoveel mogelijk kan worden beperkt. ,,Ik snap hun zorg heel goed", zegt Van Burg. ,,Ze zijn nét uit de rommel van de bouw rond Mon- dragon en nu dit weer. Daar heb je een tijd overlast van (verkeer en la waai), dat staat buiten kijf. En ik snap ook dat mensen zich zorgen maken wat dit gaat doen met hun huizen. Daarom nemen we ze sa men met de aannemer mee in dit hele proces. Dat doen we altijd al. Alleen ging er nu even wat mis in de communicatie. Ik hoop dat we het vertrouwen in de gemeente via de bewonerscommissie kunnen herstellen." Van Burg benadrukt dat het feitelijk om twee projecten gaat. De bovengrondse herinrich ting staat pas voor 2022 op het pro gramma. ,,Dus hebben we nog heel veel tijd om daar met elkaar over te praten. Uiteindelijk krijgen we er iets moois voor terug en kunnen we weer honderd jaar vooruit." 'Dit gaat ons echt niet in de koude kleren zitten. Maar we weten gelukkig dat de dieren nu een be ter leven tegemoet gaan en we hopen dat de be woners de hulp krijgen die ze nodig hebben.' Alle dieren, die op last van een inspecteur van de landelijke inspectie dienst van de Dierenbe scherming zijn wegge haald, worden onder zocht. De bewoners hebben hulp aangebo den gekregen. De dieren bevonden zich in het huis onder erbarmelijke omstan digheden en langer in de woning blijven was niet verantwoord, zo vond de inspecteur. Hij scha kelde de hulp van Stich ting Dierenwelzijn Wal cheren en het Dieren asiel Walcheren in om bij de operatie te helpen. De eigenaresse heeft de nodige hulp aangebo den gekregen. Door Rabobank is de geldauto maat op de hoek Korte Ring, Nieuwstraat en Poststraat wegge haald. ,,Deze automaat is perma nent gesloten en komt dus niet meer terug", zegt een woordvoer der. ,,De sluiting is onderdeel van de omwisseling van bestaande geldautomaten naar Geldmaat. Veel van die gele automaten blij ven op plaatsen, waar nu ook een geldautomaat staat. Maar het komt ook voor dat een automaat geslo ten wordt, zoals hier het geval is." 5 kilometer Banken die meedoen met project Geldmaat verzekeren dat er altijd een geldautomaat binnen een straal van 5 kilometer moet zijn. ,,Dat blijft het uitgangspunt. Bij het herindelen van de locaties wordt zorgvuldig gekeken naar aantal transacties en aantal bezoe kers in een gebied." Wie in Bruinisse contant geld uit de muur of automaat wil trek ken, kan alleen nog terecht bij de automaat in de Albert Heijn. ,,Goed voor de leefbaarheid van het dorp. Bedankt Rabobank", klinkt het cynisch in onlinegroe- pen van inwoners. ,,Ze willen al het contante geld uitbannen. Grrrr." Een andere reactie luidt: ,,Niet echt klantgericht én klant vriendelijk." De geldautomaat in de Albert Heijn aan de Dreef kampt soms met storing. Wanneer dat straks het geval is, moeten inwoners van Bruinisse voor contant geld naar elders. Zaterdag Zondag zaterdag 31 oktober 2020 Een speciale bewonerscommis sie gaat de restauratie van de ka demuren en herinrichting van de Oude Haven in Zierikzee begelei den. De gemeente hoopt zo het vertrouwen van omwonenden te herstellen in een goede afloop van de ingrijpende werkzaamhe den. Oud-dijkgraaf Jan Geluk uit Schuddebeurs is aangesteld als onafhankelijk voorzitter om de uitvoering van de plannen in goede banen te leiden. - Wethouder Jaqueline van Burg Maar liefst 19 katten zijn donderdag uit een zwaar vervuilde wo ning op Walcheren ge haald. Dat meldt Stichting Dierenwel zijn Walcheren in een post op Facebook. Wendy de Jong Middelburg De verontwaardiging over het permanent sluiten van de geld automaat aan de Korte Ring in Bruinisse is niet van de lucht. Bewoners laten online hun on genoegen blijken. „Echt niet normaal." Gerrit van Loon Bruinisse BROUWERSHAVEN Museum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Schouwen-Duiveland Bevrijd!; BURGH-HAAMSTEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Mu seum geopend; Parkeerterrein Krie- kemeet, 09.00-12.00 uur: Inzameling oud pa pier; KERKWERVE Alpaca Falabella- ranch, 13.00-17.00 uur: Rondleidingen en boerengolf; RENESSE Landgoed Slot Moer- mond, gehele dag: Wandelroute Kabou- terbos; ZIERIKZEE Dikke toren, 10.00 17.00 uur: Open om de toren te beklim men; FiZi,14.00 en 20.00 uur: Love Sarah; 't Luitje, 11.00 uur: Zeehonden safari; BROUWERSHAVEN Den Osse, 13.30 en 15.30 uur: Rondvaart met Rederij Zeeland; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.45 uur: Familie- rondvaart; NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 uur: Samenkomst Chris tengemeente; RENESSE Landgoed Slot Moer- mond, gehele dag: Wandelroute Kabou- terbos; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Trolls Wereldtour, 20.00 uur: On the Rocks; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. DREISCHOR Het bijenhotel staat er al even. Maar nu is het optrekje bij Museumboerderij Goemanszorg in Dreischor ook helemaal klaar voor ontvangst van de nieuwe koningin met haar volk. Met de onthulling door leerlingen van basisschool De Klimop en voorzitter Anita de Munnik van Goemanszorg werd gisteren het hotel geopend. Verwacht wordt dat de eer ste wilde bijen in maart hun intrek nemen. De hoogstamfruitbomen, hagen en kruiden in de tuin zorgen in hun bloeiperiode voor een overvloed aan stuifmeel en nectar voor bijen, die op hun plaats de bloemen verstuiven. Zo is die cirkel weer rond. fotomarieke mandemaker De katten in het vervuilde huis,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 129