Wat zeg ik tegen bridgers die onbeschoft doen tegen elkaar? Er maken mensen ;ebruik van onze •rug die dat niet mogen. Wat nu? JOOST MAG 'T WETEN Waarom zou u? Je wint het nooit van dat soort mensen. Want uw snedig antwoord kan of wil men toch niet begrijpen. Je kunt ook van de nood een deugd maken. Zo bewaarde Rudi Carrell een briefje dat hij ooit kreeg: 'Geachte heer Carrell, gisterenavond zag ik uw laat ste televisieshow. Tenminste, dat mag ik hopen.' Rijk de Gooyer liet me ooit een ansicht lezen die hij naar eigen zeggen altijd bij zich droeg: 'Beste meneer De Gooyer, ik ben een groot bewonderaar van u. Nu zit ik in een inrichting.' Maar dat was in de tijd van de post. Vroeger schreef men scheldbrieven naar de krant die dan niet geplaatst werden. Sinds Instagram, Twitter en wat al niet, slingert een klein percentage, doorgaans geen Shakespeare, zijn vuil op straat. Zo las Rob Jetten (D66) een paar maanden geleden een serie mailtjes voor die hij gekregen had. 'Vuile kanker- - homo' was nog het vriendelijkste. Het heeft iets zieligs, meer nog voor de afzender dan voor de ontvanger mis schien. Maar Jetten schudde alleen zijn hoofd en liet het daarbij. Verstandig. Dus wind u niet op bij StepBridge. Trouwens, 99 procent van de spelers daar kan niet bridgen. U ook niet. Dus waar hebben we het over? In feite zwengelt u twee problemen aan: hoe krijg ik eindelijk het geld van mijn buurman en hoe houd ik de regie over mijn eigen brug? Ik heb slecht nieuws en slecht nieuws. Naar die centen kunt u fluiten en baas over eigen brug bent u allang niet meer. Als vragen om geld op ruzie uitloopt, krijg je het nooit meer. De ander is kennelijk niet bereid te betalen en heeft daar ruzie voor over. U wilt er voor dat bedrag geen advocatenwerk van maken, uw woord tegen het zijne: bonjour geld. Uw andere buren hebben al een paar keer van dat overpad gebruikgemaakt. Het is raar om dan te zeggen dat sinds kort de brug verboden toegang is voor schilder of glazenwasser. Jan is te toegeeflijk geweest, Piet heeft er gebruik van gemaakt, Jan zit met de gebakken peren. Nu kan ik wel iets olijks adviseren als 'hef tol' of zo. Maar zo zit u niet in elkaar, dus wat hebt u eraan? Wat kunt u hieraan doen? Geen idee, helaas. Ik sta, ik erken het niet graag, met lege handen. Al ben ik enigszins geëxcuseerd, want uw vraag deugt niet. Die had moeten zijn: 'Wat had ik hieraan kunnen doen?' Dan had ik zeker goede raad gehad! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Als enthousiast bridger ben ik voorlopig verstoken van mijn bridgeclubs. Gelukkig is er online StepBridge. Ik speel daar met veel plezier met diverse bridgepartners. Wij treffen ook tegenstanders die elkaar niet kennen en op totaal verschillende golflengten bridgen. Als het dan misgaat, is het af en toe niet te geloven wat voor onbeschofte woorden er naar de partner worden geslingerd. Ik zoek naar een snedig antwoord om deze mensen tot de orde te roepen. Onze buren hebben recht van overpad over onze brug, de buren daarnaast niet. Nu geven zij, zonder met ons te overleggen, andere buren toestemming de brug te gebruiken. Bijvoorbeeld als er steigers aan te pas komen om een huis te schilderen. Wij hebben de brug betaald en zij zouden een klein deel meebetalen, maar hebben dat nooit gedaan. Hen erop aanspreken draaide op ruzie uit. Wat kunnen wij doen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123