Een vochtige neus is een filter tegen virussen Een snelle oplossing bij neusverkoudheid 10 NIEUWS Emile Roemer: 'Er zijn te veel misstanden' Premium Fotoboeken van de hoogste kwaliteit Bestel nu jouw fotoboek of wanddecoratie met 10% korting* Luxe wanddecoratie GEBRUIK CODE KRANT10 Droog neusslijmvlies Bevochtigt Oorzaak verstopte neus Effectieve en extra krachtige oplossing Roemer boog zich de afgelopen maanden in opdracht van minis ter Wouter Koolmees (Sociale Zaken) over de kwetsbare positie van arbeidsmigranten in Neder land. Directe aanleiding was de coronacrisis, die de problematiek nog eens extra aan de opper vlakte bracht. Bijvoorbeeld in de slachthuizen, waar het virus sterk bleef circuleren. Waar dat aan lag, is nog steeds niet helemaal duidelijk. Mogelijk omdat buitenlandse uitzend krachten soms dicht op elkaar leven in slecht onderhouden woningen. Mogelijk ook omdat ze vaak zeer afhankelijk zijn van hun werkgever, en uit angst voor ontslag bij ziekte blijven door werken. Het toonde in elk geval de noodzaak aan om dergelijke problemen - die al jaren spelen - nu eens écht aan te pakken. Directe actie Roemer bracht de situatie de afgelopen maanden in kaart, en wond er bij de presentatie van zijn eindrapport geen doekjes om. ,,Ik heb veel plekken gezien waar het voor arbeidsmigranten goed geregeld is, maar ook plek ken waar ik het niet droog hield. Er zijn te veel misstanden'', con cludeerde hij. ,,Dat vraagt om directe actie van het kabinet. Nu meteen, nog voor de verkiezin gen.'' Minister Koolmees, die het rapport gisterochtend in ont vangst nam, beloofde nog dit jaar met een reactie te komen. Essentieel daarbij is dat mala fide uitzendbureaus snel aan banden worden gelegd. Roemer Op sommige plekken waar migranten werken hield ik het niet droog wil daarom zo snel mogelijk een verplicht certificaat invoeren. Zon der zo'n bewijs van goed gedrag mag een uitzendbureau dan niet meer de markt op. En andersom moeten bedrijven die toch met een niet-gecertificeerd bureau in zee gaan op een fikse boete kunnen rekenen. ,,We hebben nu meer dan 14.000 uitzendbureaus'', becijferde Roe mer. ,,Het is te makkelijk om er een op te richten, en het toezicht schiet tekort. Daarvan worden vooral arbeidsmigranten het slachtoffer. Maar het is óók slecht voor goed willende partijen in de branche, die te maken krijgen met oneerlijke concurrentie.'' Opzegtermijn Roemer deed ook een aantal andere voorstellen om de positie van arbeidsmigranten tegenover uit zendbureaus te verbeteren. Zo zijn veel uitzendbureaus ook nog eens huurbaas van buitenlandse werk nemers. Dat leidt ertoe dat arbeids migranten soms al binnen een dag hun huis uit moeten als er geen werk meer voor ze is. ,,Een huur contract moet los staan van een ar beidscontract'', vindt Roemer. ,,Met een fatsoenlijke opzegtermijn van een maand.'' Ook uitwassen met veel te volle panden - 22 matrassen in een woning in 's-Heerenberg - moeten worden aangepakt. Zo wil Roemer laten vastleggen dat elke migrant recht heeft op een eigen kamer van minstens 15 vierkante meter. Maar ook met meer regulering blijft wonen een knelpunt, beaamt hij. Er is nu lang niet genoeg woon ruimte om de meer dan 500.000 ar beidsmigranten onderdak te bie den. ,,Toch zijn er ook veel plekken waar het goed gaat: waar bijvoor beeld op een campus bij een indus trieterrein keurige, tijdelijke wo ningen verrijzen. Maar dat vraagt wel om aandacht van gemeenten: als een wethouder een groot logis tiek bedrijf binnenhaalt, hoort daar óók bij dat hij zorgt dat werkne mers fatsoenlijk ergens kunnen wonen.'' Échte fotoafdruk verlijmd op diverse materialen Snelle levertijd (al vanaf 2 werkdagen) Nieuw foto in lijst Groot assortiment: dibond, plexiglas, Photo Blocks en nog veel meer *Meer info op profotonet.nl/krant. De code is geldig t/m 31 -12-2020. ADVERTENTIE De neus zuivert Ingeademde lucht. Vochtig neusslljmvlles en de trllhaar- tjes werken samen om virussen, bacteriën en stofdeeltjes uit de lucht te filteren. In een vochtige neus wordt tot wel 10.000 liter aan ademlucht per dag schoongemaakt. Daarom Is het van belang om zo vaak mogelijk door een 'vochtige' neus te ademen. Bij droog neusslijmvlies heeft de neus een minder goede filterfunctie. Droge korstjes en een trekkerig gevoel zijn een gevolg van droog neusslijm vlies. Hierdoor wordt het verleidelijk om in de neus te peuteren. Bacteriën en virus sen kunnen zo in de neus komen. Omdat het neusslijm vlies al te droog is, kan het zich moeilijker verweren tegen ziekteverwekkers. A.Vogel Cinuforce neusspray Droog Neusslijmvlies* helpt effectief bij droog neusslijm vlies. Het hydrateert en legt een beschermend laagje over het neusslijmvlies. Dit helpt om uitdroging te voorkomen. De natuurlijke ingrediënten houden de beschermende filterfunctie van de neus intact. *Medisch hulpmiddel, lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Koag/kag nummer 11-0620-2046 Cinuforce' neusspray Droog neusslijmvlies Korstjes Een verkoudheid Is vervelend. Met een verstopte neus kun Je bijvoorbeeld minder makkelijk ademen. Ook het contact met anderen wordt beperkt door je gesnotter. Logisch dat je een snelle oplossing bij verkoudheid wilt. Een verkoudheid kan leiden tot meer slijmproductie en zwelling van het neusslijm vlies. Deze zwelling zorgt voor een verstopte neus. Hierdoor kun je lastiger ademen door je neus. A.Vogel heeft een effec tieve, éxtra sterke natuurlijke neusspray: Cinuforce Extra Forte*. De neusspray ver dunt het slijm en laat opge zwollen neusslijmvlies slinken. Het werkt extra krachtig en opent de verstopte neus in 2 minuten**. Het houdt de beschermende functie van het neusslijmvlies intact. Zo kun je snel weer opgelucht en vrij ademhalen. *Medisch hulpmiddel, lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Aangetoond in een gebruikerson derzoek bij 49% van de gebruikers. Koag/kag nummer 11-1020-4396 Clnuloice* Neusspray Opent de -* verstopte t£rm\ neus in zaterdag 31 oktober 2020 GO Arbeidsmigrant de dupe van tekort toezicht overheid Buitenlandse uitzendkrachten die hun baan kwijtraken, staan soms binnen een dag letterlijk op straat, omdat hun werkge ver ook hun huurbaas is. Daar moet snel wat aan gedaan worden, zegt oud-SP-leider Emile Roemer in een advies aan het kabinet. Lukas van der Storm Den Haag - Emile Roemer In Nederland zijn 532.000 men sen uit andere EU-landen aan het werk. 1van tipsfotoalbummaken.nl Beste uit de fotoalbum test 20201 Het allerbeste professionele fotopapier Geen barcode of logo op je fotoboek Standaard vlakliggende pagina's tweederangsburgers Aanbevelingen om misstanden bij arbeidsmigranten in Nederland tegen te gaan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10