'De stemming werd grimmig, ze mochten ook nooit wat' LIEVE JONGENS De jongens zaten zich stierlijk te vervelen. Het was grijzig buiten, het was grijzig bin nen, de schermen moesten uit en nu gaapte er kennelijk een groot, saai gat. ,,Ga een spelletje monopoly doen'', opperde ik, ,,of Lego, Djenga. Playmobil, pak een Ducky." De heertjes keken mij aan alsof ik afkomstig was uit een andere dimensie. Ik kon hun ant woord niet precies verstaan, maar het klonk als 'bwèèègh, 'mwhèèh', 'aaagh' en iets ertussenin. Ze hadden 's ochtends gevraagd of ze naar een trampolinepark mochten, of naar het Leeghwater- bad, maar coronatechnisch was dit niet optimaal. Na het laatste zwembadbezoek kregen we per kerende post de melding dat twee badgasten er met Covid-19 hadden rondgelopen, hun snotterende neuzen ongetwijfeld leegfluimend in het water. ,,Nou, bij ons op school heeft de helft ook ge woon corona, hoor'', probeerde de oudste nog, maar persoonlijk houd ik het virus liever buiten de deur en dus ging het feest niet door. Je hoort deskundigen weleens zeggen dat verveling goed is voor de creativiteit van kinderen, en inderdaad, na een kwartier klonk vanaf de bank een nieuwe opris ping. „Wil je ons even naar de Jamin in Amsterdam brengen?'' riep de middelste, terwijl ik de krant probeerde te lezen. Wilde ik hen even naar Jamin brengen, herhaalde ik, in de veronderstel- ling dat ik het niet goed had gehoord, maar Alosja keek me verwachtingsvol aan. Ik moest hem wederom teleurstellen. Ik ging op zaterdagmiddag niet in de auto zitten om een zak snoep te halen in Amsterdam, nee. Sorry. De stemming op de bank werd grimmig. Ze mochten ook nooit wat! Ik vond het welletjes. „Jon gens", riep ik vanuit de gang, ,,ik ga wandelen. Tot over een paar uurtjes!'' en sloeg de deur achter me dicht. Buiten was de grijze soep overgegaan in miezerregen. Het schemerde al toen ik terug kwam. De lamlendigheid in huis bleek tijdens mijn afwezigheid spontaan verdwenen: midden in de woonkamer was een giganti sche hut verrezen van stoelen, stokken, tafelkleden en karton nen dozen. ,,Wil je er ook in?'' vroeg de jongste poeslief nadat ik mijn natte jas had opgehangen. Ik stak mijn hoofd door de ope ning van het bouwwerk. Op een omgekeerd kratje stond een flesje bokbier, en een schaaltje nootjes. ,,Voor jou'', zei hij, en lachte zijn stralendste glimlach. MEER VIDEO'S ik hem steeds op pauze, de laat ste keer probeerde ik gewoon mee te komen en volgde ik hem live. Dat was niet te doen. Zeer stressvol. Het was echt een chal lenge, maar wel leuk. Gemaakte fouten zie je bovendien later niet meer omdat hij er je steeds iets voor laat schilderen. Op de site twoinchbrush.com kun je zien wat mensen ervan hebben ge maakt. Ik denk dat ik het verschil tussen een echte of valse Bob Ross wel kan zien.'' Sandra Donker woont met Jean en hun drie zoons Tip (13), Alosja (11) en Stas (8) in Monnickendam. ZATERDAG 31 OKTOBER 2020 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 103