I 'Bob Ross geeft me het gevoel dat hij naast me staat' 'Beat the devil out of it' (als hij zijn kwasten schoonmaakt) 22 YouTuber CreaChick, ook bekend als Maris van Modem (33) uit Wervershoof, maakte video's waarin zij tutorials, oftewel afleveringen uit The Joy of Painting, van Bob Ross volgde en online zette. „Vorig jaar was Bob Ross online hip and happening. Zodoende zag ik het ook. Met een gevoel van nostalgie: mijn moeder was weg van hem en keek altijd. Ik vond als 8-jarig meisje naast haar op de bank vooral zijn haar interessant. Afgelopen januari volgde ik mijn eerste tutorial waar ik een YouTube-video van heb gemaakt. Zijn uitstraling is fijn, zo lekker rustig. Hij geeft het gevoel dat hij naast je staat, dat je het samen doet. Schilderen is sowieso therapeutisch, maar hij maakt het zelfs meditatief. Ik ken iemand die acreatief is, maar altijd een Bob Ross-film- pje op de achtergrond aanzet FAVORIETE UITSPRAAK als hij gaat programmeren. 'Het is bijna asmr, (Autonomous Sen sory Meridian Respons, red.)', zegt hij. Dat is zo'n tinteling die je bijvoorbeeld krijgt als iemand over je rug wrijft. En Bob Rossen is altijd positief, er komt hoe dan ook iets leuks uit voort. Oké, al zijn schilderijen lijken wel veel op elkaar. Dat hij geen dieren en mensen tekent is niet erg, maar de natuur is zoveel meer dan een berg, een meer en wat dennenbomen. Ik heb nu zeven tutorials gevolgd voor het maken van een schilderij, die ik allemaal heb gefilmd. Terwijl Bob Ross zijn les geeft, schilder ik met hem mee. De eerste keer zette

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 102