'Cursisten komen hollend binnen en gaan op hun sloffen weer weg' 'It's your world, you can do whatever you want' Creatieve coach Corry Bos (67) uit Roermond is gecer tificeerd Bob Ross-instructeur en gebruikt zijn techniek onder meer voor ontspannen workshops. ,,Ik zag eens een mooi wildlife- schilderij op een markt en iemand zei me dat het volgens de Bob Ross-techniek was geschilderd. Dat wilde ik ook kunnen. Ik heb drie modules gevolgd bij Amerikaanse instructeurs die nog door Bob Ross zelf zijn onderwezen. Landscape, flowers en wildlife. Ik ben nog steeds trots op mijn eerste tijger in olieverf. En nu zijn mijn cursisten na afloop telkens weer verbaasd over hun kunnen. Uit die trots van hen haal ik veel voldoening. Ik doe eerst alles voor, in een ontspannen sfeer. Net zo rustig en vriendelijk als Bob Ross. Staat die struik scheef? Nee, zeg ik dan met net zo'n bemoe digende stem als hij had, er is een visser overheen gestapt. En die vlek in de sneeuw, daar is net een skiër langs geweest. Zo coach ik mensen die het druk hebben, tegen overspan nenheid aan. Op de cursus concentreren zij zich op iets heel anders. Ik heb bijna vijf jaar een cursist gehad die op hoog niveau werkte in een door mannen ge domineerd bedrijf. Ze zei altijd: FAVORIETE UITSPRAAK 'ik kom hier hollend binnen en ga op mijn sloffen weer weg'. Ik ondervind het zelf ook. Vorig jaar moest ik in de uitzending van Jinek live een Bob Ross- schilderij maken. Ik was van wege een file maar nét op tijd, maar tijdens het schilderen viel alle stress van me af. In diezelfde uitzending zei een professionele kunstschilder dat Bob Ross geen kunst maakte omdat hij diepgang miste. Maar Bob Ross wilde ook geen kunst maken! Bob Ross wilde gewoon laten zien dat iedereen kan en mag schilderen. Hij heeft nooit gepretendeerd dat het kunst was wat hij maakte.'' ZATERDAG 31 OKTOBER 2020 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 101