LINDA AKKERMANS Smoes voor te laat komen moet wel héél goed zijn Astrid ^-Thérèse 6 Bestel gemakkelijk via www.astridentherese.nl/vb Column De studente die voor de bouw markt bij ons in Vlijmen do nateurs probeerde te strikken voor KNGF Geleidehonden had net zulke puppy-ogen als die viervoeters zelf, want mijn man aarzelde geen seconde. En nu kunnen wij thuis dus voor een klein bedrag per maand in loggen en zien hoe 'onze' pup Ferro opgroeit. Eerder had de lieverd óók al geen nee kunnen zeggen tegen een kind dat aan de deur stond met bloembol len voor Villa Pardoes. Dingdong, wéér de bel: kinderpostzegels misschien? Dit jaar voor kwetsbare kinderen in benarde situaties, zeg je? Doe dan maar twee velletjes als jeblieft. gulle gevers zijn, hoor. Maar het meisje van die hulphonden had ook een heel verhaal over corona en de opdrogende geldstroom. Ze staat niet al leen: bijna tweederde van de goede doelen loopt heel veel geld mis om dat veel bedrijven en donateurs de centen nu zélf hard kunnen gebruiken en evene- menten stilliggen. Er wordt natuur lijk ook niet meer massaal gefietst, gezwommen en ge-weet-ik-veel-wat voor Kika, de Nierstichting, ALS en wat dies meer zij. Dat laatste begreep ik trouwens sowieso al nooit. Waarom moet er bijna altijd iets sportiefs tegenover staan voordat mensen de portemon nee willen trekken? allen zo'n Alpe d'Huez opfietsen geeft bezinning. Het is een fijn gevoel om als nietig mens tóch iets te kunnen doen tegen die kloteziektes. Het is ook goed voor de saamhorig heid en zo. Prima, denk ik dan: maar alsof de maatschappij dit nu allemaal niet kan gebruiken. En anders al die goede doelen wel: een donatie van die mensen die hun mond vol hadden over saamhorigheid zou kortom juist nü zo welkom zijn. En het mooie: dan hoeft er niet eens iemand iets bijzonders voor te doen! Maandag is Nynke de Jong terug. We danken Linda Ak kermans hartelijk voor haar columns de afgelopen maanden. Arbeidsrechtadvocaat Gerard Berghuis van BAASZ Advocaten snapt wel dat het Beelen niet lukte om op tijd te komen deze week. ,,Want 04.00 uur is ook een verschrikkelijk tijdstip om te beginnen. Daarnaast kan het ge woon gebeuren dat je te laat komt. Een boom op de weg komt voor, net als een kind dat voor vertrek alles onderpoept." Vaak ziet een werkgever het wel door de vingers, zegt Berg huis. Pas wanneer het structu reel gebeurt, wordt het een pro bleem. ,,Ik zie het veel voorko men in mijn praktijk. Werkge vers krijgen dan middelbare- schoolsmoesjes te horen van werknemers die veel te laat ko men. Zoals 'de brug stond open', 'ik stond in de file' of 'ik kon mijn sleutels niet vinden'." Soms heeft iemand echt een goede reden voor het te laat ko men. ,,Hij of zij kan problemen in de privésfeer hebben, of komt te laat door ziekte. Er is een zaak geweest waarin ontslag op staande voet geen stand hield, omdat de werknemer kon aanto nen dat hij aan epilepsie lijdt. De avond voor het ontslag had hij een aanval gehad, wat gepaard ging met een zeer diepe slaap waardoor hij zich versliep." Het gaat bij een rechtszaak zel den om het te laat komen alléén, zegt arbeidsrechtadvocaat Hans Kamerbeek. ,,Het gaat meestal om divers nalatig gedrag. Maar het staat wel in de wetsgeschie- denis dat rechters pas een con tract kunnen ontbinden als ie mand veelvuldig te laat komt. Dat gebeurt als iemand er geen goede reden voor heeft, de be drijfsvoering belemmert met zijn gedrag en verschillende waarschuwingen heeft gehad." Zo werd dit jaar een McDo- nald's-medewerker op staande voet ontslagen omdat hij in elf maanden tijd vijftien overtre dingen had begaan. Dat ging voornamelijk om te laat komen. In 2016 was er nog zo'n zaak, ver telt Kamerbeek. Een medewer ker van een installatiebedrijf kreeg tien schriftelijke waar schuwingen in twee jaar tijd. ,,Nadat hij nog een kans had ge kregen en vervolgens weer te laat kwam, werd hij ontslagen en kreeg hij geen vergoeding." Als het gedrag van een werk nemer nadelige gevolgen voor de werkgever heeft, legt dat extra veel gewicht in de schaal. De dj heeft volgens Berghuis een goede reden nodig voor het te laat komen. ,,Lig je lang te snoozen, dan kan dat je serieus in de problemen brengen. Anders moet hij maar een betere wekker kopen." Kamerbeek: ,,Je kunt ook zeggen: geef die man gewoon een avondprogramma als hij niet uit bed kan komen." ATVB30 - Vinologen - PAYS D>0c Speciaal aanbod vrijdag 30 oktober 2020 GO Het aoede doe Niet dat wij nou van die hele Ja, is het tegengeluid dan: met z'n Radiomaker Giel Beelen was deze week onderwerp van gesprek omdat hij in één week liefst twee keer te laat was voor zijn ochtendshow. Natuurlijk zijn er meer men sen die weleens te laat op hun werk verschijnen. Maar kun je er ook om ontslagen worden? En hoe bont moet je maken? Sanne Wolters Hilversum Giel Beelen kwam in één week twee keer te laat. foto anp ■Thérèse Astrid V Thérèse [GNON 1SLANC cuvÊtïrÊciAu; We feliciteren onze wijnmakers Calmel en Joseph, die deze twee wijnen speciaal voor ons hebben gecreëerd. Deze Cuvée Speciale Astrid Thérèse wijnen zijn bekroond met tientallen internationale medailles. Hun vakmanschap proefje in het glas. Voor de Chardonnay de balans tussen frisheid en rijp fruit als mango en banaan, met een zacht botertje en vanille door de lagering op houten vaten. Bij de stuivende Sauvignon Blanc ruik je de geur van fris gras en proeven we veel fruit aroma's, zoals limoen en passievrucht. Proost! Astrid Joosten Thérèse Boer IndfcsHor 66om>Nwe Protégés Vim (fe cöpagaa Deze twee bekroonde wijnen kun je nu bestellen voor €8,50 per fles. Voeg de code ATVB30 toe aan je winkelmandje, en wij nemen de bezorgkosten voor onze rekening. Met Villa Blanche hadden we al één van de allerbeste Chardonnays in huis. Hij staat al jaren in de top 10 van het concours 'beste Chardonnays ter wereld'. Dit jaar viel de Chardonnay weer in de prijzen met een gouden medaille van de Asia Wine Trophy. Ook heeft het verkwikkende zusje, onze Villa Blanche Sauvignon blanc een prijs gewonnen: een zilveren medaille van de Berliner Wine Trophy. Win» und», Y „A •WF Aio ''W Deze actie is geldig t/m 13 november 2020 of zolang de voorraad strekt - Voor meer informatie kun je contact opnemen via 038-8080102 (bereikbaar ma-vr van 08:30 tot 17:00) Geen 18, geen alcohol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6