Opfrisbeurt moet De Stelle tot de verhuizing over vijf jaar fris en fruitig houden Kribbige reactie op coronaspeurders 6 Zoektocht begonnen Guido van der Heijden Terneuzen Tijdens de raadsvergadering van 30 juni maakte burgemeester Lonink (69) bekend dat hij op 1 mei volgend jaar stopt als burgemeester. Lonink is dan bijna zeventig, de maximale leeftijd voor burgemeesters. Hij hield het bijna achttien jaar vol als eerste burger van Terneuzen. Op 2 november wordt de vaca ture officieel opengesteld, wanneer deze in de Staatscourant wordt ge publiceerd. Kandidaten hebben vervolgens drie weken de tijd om te reageren. De profielschets werd donderdagavond vastgesteld door de gemeenteraad. Vervolgens gaat Kandidaten hebben drie weken de tijd om te solliciteren de vertrouwenscommissie er mee aan de slag. Met de gebruikelijke steekwoor den: integer, herkenbaar, onafhan kelijk, verbindend en stressbesten dig, neemt Terneuzen in de profiel schets de basisvoorwaarden van het Genootschap van Burgemeesters over. Daarnaast heeft Terneuzen ook eigen wensen. Loninks opvol ger wordt de burgemeester van de grootste gemeente van Zeeland en van hem of haar wordt in de pro fielschets een leidende rol ver wacht in regionale en grensover schrijdende samenwerking. ,,Binnen de verschillende collec tieve overlegorganen is onze burge meester, als ambassadeur van onze gemeente, invloedrijk en onder houdt hij goede contacten met sa menwerkingspartners, zoals Pro vincie Zeeland, Overlegorgaan Zeeuwse Overheden (OZO), Eco- nomicBoard, Waterschap Schelde- stromen, North Sea Port, Den Haag en EU." Daarnaast wordt ook van de nieuwe burgemeester verwacht dat hij, in navolging van Lonink warme contacten onderhoudt met de Vlaamse buren. Prima Engels spre ken is een must, de Franse taal machtig zijn is een pre. Kopie van Jan Lonink Om te achterhalen wat voor burge meester de Terneuzenaren zelf wil len als opvolger van Lonink, werd er medio september een enquête gehouden. Deze leverde 866 reac ties op. Mensen werd onder meer gevraagd de zin 'De ideale burge meester van Terneuzen is...:' af te maken. De meestvoorkomende wens in de gemeente met dertien kernen is dat de nieuwe burge meester er eentje is voor iedereen in de gemeente Terneuzen. Maar opvallend veel mensen maakten de zin af met 'is een kopie van Jan Lo- nink'. De politieke kleur doet er niet toe voor Terneuzen. De nieuwe burge meester hoeft niet lid te zijn van een politieke partij. Veel belangrij ker vinden de mensen dat hij of zij zichtbaar, aanwezig en aanspreek baar is, dat het een verbindend per soon is die boven de partijen staat. De algemene ruimten zijn tijdens de volledige lockdown afgelopen voorjaar helemaal opgeknapt. ,,Be- woners hebben daardoor geen overlast van de werkzaamheden gehad, een geluk bij een ongeluk", aldus Speijer. De wanden, meu bels en vloeren zijn veranderd. Ook de kapsalon en keuken heb- ben een flinke oppepper gekregen. Verder is er een loungehoek met boekenkasten gebouwd, evenals een kinderhoekje. De fanatieke De renovatie van De Stelle is in april of mei volgend jaar afgerond biljarters hebben nu hun eigen hoekje. ,,We zouden beperkt reno veren, maar uiteindelijk is het toch uitgebreid geworden. Daar zijn we heel blij mee. Het is nu fris en frui tig." De werken zijn nog niet klaar. Nog twee complete afdelingen wacht een grondige opknapbeurt. Momenteel wordt aan één afdeling de laatste hand gelegd. Alleen de alarmeringen moeten nog komen. ,,Daar zijn de kamers al geschil derd en de bedden, nachtkastjes en meubilair vervangen. Bewo ners hebben daarover mee beslo ten." Ook de afdeling voor pallia- tieve zorg is al een heel eind ge reed. Speijer verwacht dat de reno vatie in maart of april volgend jaar afgerond is. Al blijft het coronavi rus een rol spelen. ,,Leveranciers mogen niet altijd zo maar op een afdeling komen." Veertig jaar oud Over vier, vijf jaar trekt De Stelle naar een nieuw gebouw. De ge sprekken met de gemeente Sluis lopen nog. Het huidige pand is veertig jaar oud en heeft tachtig bewoners. Het feit dat alle Hulster wethou ders, een aantal raadsleden en ambtenaren onlangs positief test ten op corona, roept bij oppositie partijen Groot Hontenisse en HulstPlus nogal wat vragen op. Hoe deze clusterbesmetting had kunnen gebeuren, bijvoorbeeld. De fracties tonen zich bezorgd om de gezondheidsrisico's van dege- nen die werkzaam zijn op het stadhuis, en ook van raads- en commissieleden en mensen die het stadhuis bezoeken voor verga deringen of afspraken. In en om Hulst zijn de geruchten De geruchten over hoe de wethouders aan corona kwamen zijn niet van de lucht over hoe alle wethouders samen aan hun besmetting zijn gekomen, niet van de lucht. GH en HP pro beren in hun vragen een vinger achter 'de waarheid' te krijgen. Het college doet in de beantwoording niet veel moeite zijn afkeer daar over te verhullen. Op de meeste vragen over wanneer de klachten begonnen zijn, met wie er daarna nog contact is geweest tot de test uitslagen, luidt het antwoord: ,,Geen mededelingen in het kader van privacy en medische gege vens." De twee fracties willen het bron- en contactonderzoek van de GGD inzien, als dat gereed is. Of ze dat te zien krijgen, is de vraag. Het col lege wil het eerst zelf bekijken. ,,Mede afhankelijk van de privacy- gegevens wordt bepaald op welke wijze u in kennis zal worden ge steld van de resultaten van het on derzoek." MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 30 oktober 2020 Wie wordt opvolger van Lonink? Wie burgemeester van de groot ste gemeente van Zeeland wil worden, heeft nog ruim drie weken de tijd om te solliciteren. Gisteravond is de procedure in gang gezet met het vaststellen van de profielschets voor de burgemeester van Terneuzen. Woonzorgcentrum De Stelle in Oostburg verhuist over vier a vijf jaar naar een nieuwe loca tie. Toch wordt het huidige ge bouw grondig gerenoveerd. ,,Het was gedateerd en we wil den niet vijf jaar wachten", zegt clustermanager langdurige zorg Tanja Speijer van Zorg- Saam. Bob Maes Oostburg Iedereen vraagt het zich af: hoe komt het toch dat alle wethou ders in Hulst besmet raakten met het coronavirus? Maar als de Hulster politiek ernaar vraagt, reageert het college kort en kribbig. Sheila van Doorsselaer Hulst AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie Biezonder Hoed (textiel); Noord straat 15, 14.00-18.00 uur: Expositie beel den en schilderijen; HULST 's Landshuis, 13.00-16.00 uur: Open, expositie schil derijen; De Lieve, 09.00 en 13.00 uur: Biljarten; Jongeren centrum Komma, 15.00 uur: Open; Den Dullaert, 10.00-11.30 uur: Elke stap telt; OOSTBURG Jota, 10.00-12.00 uur: Ont moeting Stichting Dementievriendelijk; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open, exposities 'ge reedschap anders gezien' en 'prikklok ken'; SLUIS Groote Markt, 08.00-16.00 uur: Ver smarkt; Molen, 10.00 17.00 uur: Open; Bel fort, 13.00 -16.30 uur: Expositie Ganzen- wijn, samenwerking tussen kunstenaars; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 12.30-17.00 uur: Info centrum open; Zuid polder bij winkelcen trum, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, tijdens openingsuren, foto expositie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; Lokaal 54 aan de Nieuwstraat, 13.00-18.00 uur: Open met einde- jaarsexpositie tien kunstenaars; Schel- detheater, 19.30 en 21.30 uur: Cabaret René van Meurs; IJZENDIJKE Het Bol werk, 13.00-17.00 uur: Open, info centrum Staats-Spaanse li nies; Watervlietse- weg 15, 10.00-17.00 uur: Charlotte's Pom poenpad, activiteiten in de kassen. Thea van Geloven (l) en meneer en mevrouw Luteijn zitten in een rustig hoekje van De Stelle. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53