Speciale molentjes voor De Wieken 6 Eigenaren woning Nieuwe Haven in Zierikzee gaan in overleg met gemeente MIJN DORP, MIJN STAD Bij de gemeente zijn klachten over de rode kleur van de woning bin nen gekomen. Begin september werd de woning meekraprood ge verfd. De huurders van de woning hadden onderhoud en nieuw schil derwerk voor de gevel geëist. Sinds twee jaar zijn Juul en Sylvia Huis in 't Veld officieel eigenaar van het huis, dat de afgelopen vier jaar vier keer van kleur veranderde. De voor laatste kleur was lilaroze. In Schiedam hebben de huiseige naren een eigen afbouwbedrijf, dat Schouwen-Duiveland heeft naar mijn mening geen goed protocol voor gevelkleuren onder andere gevelstucwerk- en schilderwerkzaamheden uitvoert. ,,De huurders, die we lang kennen, wilden af van de lilaroze kleur. Ik heb de woning laten schilderen in de rode en zwarte kleuren van de stad. Verwijzend naar de vlag en het logo van Zierikzee. Verderop aan de Nieuwe Haven staan ook panden in die kleuren. Dus zo af wijkend is ons huis niet", vertelt Juul. Voordat werd begonnen met schilderen is de gemeente niet om toestemming gevraagd. ,,De ene ambtenaar stelt die eis wel, de an dere niet. Tegenstrijdig vind ik dat. Schouwen-Duiveland heeft naar mijn mening geen goed protocol voor gevelkleuren. Ik heb Schou- wen-Duiveland een protocol van 450 bladzijden gestuurd van de ge meente Dordrecht. Daarin staan per tijdsperiode, bijvoorbeeld van 1600-1700, welke kleur er toen do minant was", legt Juul uit. Over een welstandscommissie is hij niet lovend. ,,Dan ga je uit van een interpretatie van een ambte naar. Dat is niet handhaafbaar." Syl via valt bij: ,,We hebben genoeg ar gumenten waarom deze kleur houdbaar is. We hadden op een schrikreactie gerekend na het ver ven van de woning. Die is er geko men. Toch vind ik onze woning niet te vergelijken met de woning in Den Helder. Daar ging het om een nergens op gebaseerde opval lende groene kleur in een woon wijk. Bij ons is het zicht gebaseerd op de Zierikzeese kleuren." Een soortgelijke zaak speelde eer der in Den Helder. Een oudere vrouw schilderde in 2017 haar wo ning felgroen, tot afgrijzen van buurtgenoten. De kleur zou fel af steken ten opzichte van de andere huizen in de wijk Boatex die wit of crèmekleurig zijn. Buurtgenoten meldden zich bij de gemeente. Een lange juridische strijd eindigde bij de Raad van State. Die oordeelde dat de groene kleur te veel afweek van de welstandseisen. De be woonster moest haar huis over schilderen, maar mocht een nieuwe kleur ter goedkeuring voorleggen aan de gemeente. Daarmee behield ze volgens de rechter enige mate van keuzevrijheid. Bij weigering mag de gemeente op kosten van be woonster een andere kleur aan- brengen. ,,Ik verwacht niet dat wij de gevel over moeten schilderen. Mocht dat er na overleg met de ge meente van moeten komen, kijken we dan wel weer welke kleur het wordt. Misschien wel pimpel paars", grappen de twee. Op 10 no vember staat een vooroverleg ge pland. De gemeente kon donderdag geen verdere toelichting geven op de binnengekomen klachten over de rode kleur. Juul en Sylvia Huis in 't Veld wonen zelf niet in Zierikzee en verhuren de woning aan de Nieuwe Haven. ZIERIKZEE Vijftig, zestig, zeventig, misschien wel honderd draaiende mo lentjes gemaakt van petflessen verre zen er gisterochtend plotseling in de binnentuin van De Wieken in Zierik- zee. Ton Donker uit Nieuwerkerk dacht daar de bewoners van het zorgcentrum wel mee te kunnen verblijden. En dat is gelukt, zegt Anoukh Bezuij en van Ei- landzorg. ,,Onze medewerkers zijn met cliënten naar buiten gegaan en ze von den het prachtig. Net als de accordeon laatst. Het is fijn dat mensen in deze tijd aan onze mensen denken." oanMlSsë: vrijdag 30 oktober 2020 SD Rode gevel valt niet in de smaak Mooi rood is niet lelijk zou je zeggen met de discussie over de kleur voor de vuurtoren van Haamstede in het achterhoofd. Schouwen-Duiveland heeft een nieuw kleurvraagstuk. De knal rode woning van Juul en Sylvia Huis in 't Veld aan de Nieuwe Haven in Zierikzee valt niet bij iedereen in de smaak. Gerrit van Loon Zierkzee - Juul Huis in 't Veld kido; RENESSE Landgoed Slot Moermond, ge hele dag: Wandel route Kabouterbos; VLISSINGEN Cine City, vanaf 19.30 uur: Vertoning beroemde operavoorstelling, opgenomen in The Royal Opera House ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: The Secret: Dare to Dream, 20.00 uur: Love Sarah; Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen. BROUWERSHAVEN Brouws museum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling Schouwen-Duiveland Bevrijd; Tonnenma- gazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.00 uur: Schilderclub Mondra- gon, 19.00 uur: Kla- verjasvereniging; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-20.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; GOES Stadskantoor, 08.30-17.00 uur: Ex positie over het jaar 1970 in Goes; Om nium, 10.00-12.00 uur: Openstelling 'Ex peditie Bos'; Histo risch museum de Be- velanden, 11.00-17.00 uur: exposities, o.m. over de Zuid-Beve- landse jongerencul tuur in de 19de eeuw MIDDELBURG ZB, 09.00-17.00 uur: Ex positie Heleen Dek ker '11 van de 111'; Ci nema Middelburg, vanaf 11.30 uur: Ver toning 'De School tuin' en 'I Am Greta' NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30 09.45 uur: Trombose- dienst, 19.45 uur: Ai- Ton Donker heeft voor bewoonster mevrouw Francke, hier samen met haar dochter Rianne, twee mooie molentjes. foto marieke mandemaker Kr*" De gemeente Schouwen-Duiveland heeft klachten binnengekregen over de rode gevel van een huis in Zierikzee. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49